درمان سل پوستی و بیماری گریوز با ژل رویال

درمان سل پوستی و بیماری گریوز با ژل رویال موضوعی است که میخواهیم درباره آن مطالبی بیان کنیم. ژل رویال یکی از فرآورده‌های زنبور است که می‌تواند درمان طبیعی برای سل پوستی و بیماری گریوز باشد. برای برخی افراد، درمان طبیعی اولین انتخاب است و برای برخی دیگر، انتخاب ثانویه است که به دلیل نتایج ضعیف روش‌های درمانی دیگر، به درمان طبیعی رجوع می‌کنند. اما باید بپذیریم که درمان طبیعی شیوه‌ای واقعی است و امروزه بطور فزاینده‌ای مورد توجه و تحقیق قرار می‌گیرد.

ویدئو درمان سل پوستی و بیماری گریوز با ژل رویال

[jwp-video n=”1″]

درمان سل پوستی و بیماری گریوز با ژل رویال

از میان تمام فرآورده‌های زنبور، برای تمام افرادی که از مشکلات دستگاه ایمنی بدن رنج می‎برند، عسل به عنوان یک غذای دائمی توصیه می‌شود. تحقیقات بسیاری در حمایت از این نظریه انجام شده‌اند و به عنوان یک داروی قوی، اثربخشی ژل رویال نیز اثبات شده است.

[wpipa id=”3142″]

ژل رویال برای چه مواردی موثر است؟ درمان بیماری‌ها یا تسکین علائم آن‌ها؟

بیان این موضوع دشوار است. افراد معمولاً از روش زندگی خود رضایت دارند و مادامی که احساس قدرت و سلامت می‌کنند، هرگز به سراغ هیچ آزمایشی نمی‌روند. بعلاوه، آزمایش‌های تشخیص بیماری بسیار زیاد و پرهزینه هستند. با این حال، حتی اگر کار ژل رویال از بین بردن علائم بیماری باشد، از آنجایی که عوارض جانبی ندارد، بسیار بهتر از داروهایی شیمیایی می‌باشد، بنابراین ارزش امتحان کردن را خواهد داشت.

خواص ژل رویال طبیعی

ژل رویال چیست؟

ژل رویال یکی از بهترین مکمل‌های طبیعی موجود است و یکی از فرآورده‌های زنبور عسل است که مورد مطالعات بسیاری قرار گرفته، با این حال همچنان عامل‌های ناشناخته‌ای درباره آن وجود دارند که به خواص بیوشیمیایی و بیولوژیکی آن مربوط می‌شوند و خواص زیادی برای سلامتی ما دارند. تمام این موارد به استفاده گسترده از این ماده در محصولات پزشکی تجاری، غذاهای سالم و لوازم آرایشی منجر شده است.

این ماده شامل پروتئین، هورمون‌های زنانه (و همچنین تستوسترون)، انواع چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها، مواد معدنی، ویتامین‌ها (بخصوص B، PP و E)، اسید ۱۰-هیدروکسی-۲-دسنوئیکو مواد دیگری است که تاکنون شناسایی نشده‌اند. این ماده در مقایسه با عسل شیرین، شگفت‌انگیز است، چون بسیار تند بوده و مزه‌ای تلخ و بویی قوی دارد. با این حال دانشمندان می‌گویند که قدرت بیولوژیکی آن کمیاب است.

ژل رویال برای چه مواردی مفید است؟

دانشمندان می‌گویند که این ماده دارای خواص ضدتوموری، ضدباکتریایی، ضد کلسترول بالا، ضد حساسیت، ضدالتهاب و تنظیم سیستم ایمنی بدن می‌باشد. این ماده اساساً برای همه چیز مفید است؛ ایمنی بدن را افزایش می‌دهد،‌ با عفونت‌ها مبارزه می‌کند، عملکرد مغز را ارتقا می‌بخشد، هورمون‌های بدن را متعادل نموده و با حساسیت (آلرژی) مبارزه می‌کند. افراد بسیاری وجود دارند که ادعا می‌کنند که هپاتیت یا سرطان آن‌ها بوسیله این ماده درمان شده است. طب سنتی چینی از آغاز دوران زنبورداری از این ماده استفاده می‌کرده است و در حال حاضر نیز، چین بزرگترین تولید کننده این ماده است.

با توجه به تأثیر آن بر روی افرادی که از مشکلات سیستم ایمنی بدن رنج می‌برند، اخیراً مطالعاتی انجام شده‌اند که نشان دهنده اثرات تنظیمی ژل رویال بر سیستم ایمنی بدن هستند و این موضوع، امیدواری نسبت به استفاده از این ماده در زندگیمان را افزایش می‌دهد.

بیماری‌های خودایمن چه نوع بیماری‌های هستند؟

بیماری‌های خودایمن نوعی وضعیت تأسف‌آور هستند که سیستم ایمنی بدن به بافت‌های خود حمله نموده و به آن‌ها آسیب وارد می‌کند. تاکنون پاسخی برای دلیل این مشکل یافت نشده و جامعه پزشکی درمانی برای این وضعیت نیافته‌اند و از داروهای موجود تنها جهت کاهش علائم بیماری استفاده می‌کنند.

درمان سل پوستی و بیماری گریوز با ژل رویال

این عارضه به چه دلیل بوجود می‌آید؟

روانشناسان، اندیشمندان عصر جدید و سایر درمانگرهای جایگزین این شرایط را با ذهن خود فرد و در واقع خود انتقادی مفرط، اعتماد به نفس پایین و عدم توانایی در بخشش خود، مرتبط می‌دانند. گفته شده است که بدن مانند یک آینه عمل می‌کند و آنچه که در ذهن و فکر فرد وجود دارد را بر روی جسم او بازتاب می‌دهد. البته این حرف معقول است، اما گاهی اوقات تغییر ذهن و درمان جسم کار بسیار دشواری است. ذهن مانند تصویری است که پایانی ندارد. زیرا حتی در صورتی که بتوانیم تصویر این آینه را اصلاح نماییم، در فرصت‌های بعدی مجدداً مشکل ذهن را بازتاب خواهد داد.

اما این نکته نیز حقیقت دارد که حتی اگر از مشکل خود آگاه باشیم و ذهن و فکر خود را تغییر دهیم، تغییر و بهبود جسم کُندتر خواهد بود، به همین دلیل می‌توانیم از مداخله برخی مواد طبیعی جهت تسریع این روند استفاده کنیم.

[wpipa id=”3153″]

ذهن خود را چگونه درمان کنیم؟

تحلیل‌های موشکافانه به کمک روانشناس، مدیتیشن یا از طریق هیپنوتیزم بهبود دهنده هدایت شده می‌توانند به درمان ذهن کنند، زیرا رها شدن از برخی پیشامدها می‌تواند ما را از وضعیت افکار، احساسات و اعمال خودمان آگاه کند. تنها تجربه مستقیم برخی شرایط می‌تواند معایب ما را آشکار نموده و به پذیرش هویت ما توسط خودمان منجر شود. در صورتی که که بتوانیم بفهمیم که چه مشکلی به خودمان داریم، بدن ما نیز روند مبارزه با خود را متوقف خواهد نمود.

بیماری‌های خودایمنی چه بیماری‌هایی هستند؟

آرتروز روماتیسمی، لوپوس اریتماتوس سیستمیک (سل پوستی)، بیماری روده التهابی (IBD)، اسکلروز چندگانه (MS)، دیابت شیرین نوع ۱، سندروم گیلن باره، پلی‌نوروپاتی التهابی میلین‌زدای مزمن (CIDP)، پسوریازیس، بیماری گریوز، تیروئیدیت هاشیموتو، میاستنی گراویس و واسکولیت (التهاب رگ).

تنها بر روی برخی از این بیماری‌ها، از جمله لوپوس اریتماتوس سیستمیک (ELS) معروف به سل پوستی و بیماری گریوز مطالعه صورت گرفته است.

بیماری سل پوستی و ژل رویال

درمان سل پوستی با ژل رویال

سل پوستی جزو بیماری‌های مادام‌العمر سیستم ایمنی بدن است. در این بیماری، سلول‌های ایمنی بدن به بافت‌های سالم حمله می‌کنند که به التهاب و آسیب بافتی منجر می‌شود. علائم این بیماری ممکن است از زخم‌های پوستی تا دردهای مفصلی متغیر باشد و حتی در موارد شدید، آسیب‌های جدی به قلب، کلیه‌ها و سایر اندام‌های حیاتی بدن وارد شده است. با اینکه در عنوان از درمان سل پوستی با ژل رویال یاد شده ولی حقیقت این است که هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد و تنها چند داروی شیمیایی هستند که آسیب این بیماری را به حداقل می‌رسانند. با این حال برخی جایگزین‌های طبیعی برای این داروها وجود دارند و دانشمندان نیز این موضوع را تأیید کرده‌اند، که ژل رویال یکی از موثرترین مواد در میان این جایگزین‌های طبیعی است.

در نوامبر ۲۰۱۶، وبسایت pubmed مقاله‌ای با عنوان «اثرات مکمل ژل رویال بر سلول‌های تنظیمی T در کودکان مبتلا به SLE» را توسط ای.ام. زهران و همکارانش از مصر منتشر کرد. آن‌ها این تحقیق را به این دلیل انجام دادند که هیچگونه تحقیق مشخصی در مورد اثرات تنظیم دستگاه ایمنی بدن بوسیله مصرف ژل رویال تازه بر روی لوپوس اریتماتوس سیستمیک (SLE) در انسان‌ها انجام نشده بود.

بنابراین آن‌ها اثر مصرف ژل رویال تازه بر جریان بیماری در کودکان مبتلا به SLE با برخی نشانگرهای ایمونولوژیک (سلول‌های T تنظیم کننده CD4+ و CD8+ و آپوپتوز لمفوسیت‌های T) را مورد مطالعه قرار دادند. این کودکان روزانه ۲ گرم ژل رویال تازه جمع‌آوری شده را به مدت ۱۲ هفته مصرف کردند.

نتایج نشان دادند که «درصدهای سلول‌های CD4+ CD25+high FOXP3+ (سلول‌های T تنظیم کننده CD4+) و سلول‌های CD8+ CD25+high FOXP3+ (سلول‌های T تنظیم کننده CD8+) پس از درمان بوسیله ژل رویال، در مقایسه با مقادیر پایه افزایش چشمگیری داشتند. لمفوسیت‌های CD4 T آپوپتوتیک پس از درمان بوسیله ژل رویال، در مقایسه با مقادیر پایه و گروه کنترل، به طور قابل توجهی کاهش یافتند».

تحقیقی در سال ۲۰۰۹ با عنوان «ژل رویال زنبور عسل از خودایمنی در موش‌های NZB x NZW F1 مستعد SLE جلوگیری می‌کند» که توسط ام.کی. مانور و همکارانش از دانشکده پزشکی دانشگاه ریوکیوز اوکیناوا در ژاپن انجام شد، تلاش می‌کرد تا مشخص نماید که آیا مصرف خوراکی ژل رویال می‌تواند روند پیشرفت خودایمنی سیستمیک در موش‌های NZB x NZW F1 که از لحاظ ژنتیکی نشانه‌هایی مشابه لوپوس اریتماتوس سیستمیک (SLE) انسانی دارند، را تغییر دهد.

داده‌ها نشان می‌دهند که استفاده از ژل رویال می‌تواند در جلوگیری از شروع زودهنگام SLE و کنترل پیشرفت سریع نشانه‌های SLE مفید باشد.

از آنجایی که لیپوپلی‌ساکاریدهای (LPS) حاصل از باکتری‌ها در مدل‌های حیوانی می‌توانند نفریت لوپوس (LN) را تسریع و تشدید نمایند و باعث نفوذ سلول‌های التهابی به کلیه شوند، تحقیق دیگری در سال ۲۰۱۲ توسط تی. سوگی‌یاما و همکارانش با عنوان «اثر بازدارندگی اسید ۱۰-هیدروکسی-ترنس-۲-دسنوئیک بر تولید IL-6 ناشی از LPS از طریق کاهش انتشار IκB-ζ» در ژاپن نشان دادن که یکی از اجزای اصلی اسید چرب موجود در ژل رویال (10H2DA) دارای اثرات ضدالتهابی بوده و می‌تواند یکی از گزینه‌های دارویی برای بیماری‌های التهابی و خودایمن مرتبط با تولید IκB-ζ و IL-6 باشد.

مطالعات تاثیر ژل سلطنتی بر بیماری های پوستی

تزریق ژله سلطنتی در موش های خانگی و صحرایی به میزان زیادی تا سه گرم در هر کیلوگرم وزن بدن در روز دارای اثر سمی نیست (هاشیموتو و همکاران، ۱۹۷۷) و دارای جهش ژنتیکی بر روی DNA سالمنلا نمی باشد (تامورا و همکاران، ۱۹۸۰)
تاکاشی و همکاران (۱۹۸۳) موارد حساس التهاب و تورم پوست در دو نفر از شصت نفر بیمار را تحت آزمایشهای حساسیت گزارش کردند. در زمینه عکس العمل های حساسیتی نیاز است که تزریق های داخل عضله یا داخل صفاقی، رایج ترین شکل بکار بردن ژله سلطنتی در سال های اولیه، (حتی تحت نظارت دقیق پزشکی) بعلت خطر عکس العمل های دارای حساسیت جدی کاملا رها شوند (دیلون و لااوری، ۱۹۸۷). امروزه، ژله سلطنتی اکثر وقتها از راه خوراکی و از لحاظ خارجی (در لوازم آرایش) بکار برده می شود.
در بررسی های آزمایشگاهی تأیید گردیده است اسید ۱۰- هیدروکسی دکانوئیک در ژله سلطنتی فعالیت ضدسمى (آنتی بیوتیکی) دارد. اثر آنتی بیوتیک کاهش دهنده گرماست؛ یعنی

بوسیله گرما دادن معمولی از بین نمی رود، اما این اثر با ذخیره سازی نادرست بلند مدت کاهش می یابد، کار ضدسمی بر علیه میکروارگانیسم های زیر ثابت گردیده است: اشرشیاکلی، سالمونلا، پروتئوس، باسیلوس سابتیلیس و استافیلوکوکوس اورئوس) .(لاوی ۱۹۶۸، یاجونامی و ایچگو ۱۹۸۵)
یک چهارم فعالیت پنی سیلین بر علیه Microciccus Pyrogens و همچنین اثر قارچ کشی را نشان میدهد. (بلوم و همکاران، ۱۹۵۹) در آزمایشگاه، از اثرهای ضد ویروسی امتحان به عمل آمده است (در ویسی و پروکو ، ۱۹۶۵) و مقاوت بهتر در برابر بیماریهای عفونی ویروسی پوست در موش های خانگی مشاهده گردیده است.

درمان بیماری گریوز با ژل رویال

بیماری گریوز یک بیماری خودایمنی است که در آن، سیستم ایمنی بدن به تیروئید حمله کرده و باعث تولید هورمون‌های زیاد توسط تیروئید می‌شود. دانشمندان اخیراً گفته‌اند که TSHR AB مهم‎‌ترین نقش را در ایجاد بیماری گریوز ایفا می‌کند. تحقیق «اثرات ژل رویال بر خودایمنی بیماری گریوز» توسط سی. اِرِم و همکارانش از ترکیه، اثر ژل رویال بر خودایمنی محیط لمفوسیت‌های محیطی را ارزیابی کرده و دوزهای درمانی آن را تعیین نموده‌اند.

نتیجه این تحقیق نشان می‌دهد که ژل رویال می‌تواند اثری مشابه با یک داروی ضدتیروئید جهت کاهش سطوح TSHR AB داشته باشد. بنابراین ژل رویال برای بیماری گریوز مفید است. باید امیدوار باشیم که مطالعات دیگر نیز این روند را دنبال کرده و اثرات ژل رویال بر بیماری هاشیموتو (یکی دیگر از بیماری‌های خودایمنی مربوط به تیروئید) نشان دهند. ژل رویال می‌تواند به عنوان یک عامل تنظیم سیستم ایمنی در بیماری گریوز عمل کند.

[wpipa id=”3155″]

ژل رویال می‌تواند در درمان درماتیت آتوپیک مفید باشد

تحقیقی در سال ۲۰۱۳ با عنوان «مصرف خوراکی ژل رویال از پیشرفت آسیب‌های پوستی شبیه به درماتیت آتوپیک در موش‌های NC/Nga جلوگیری نماید» توسط وای. تانیگوچی و همکارانش از ژاپن نشان داد که مصرف خوراکی ژل رویال توسط موش‌های NC/Nga تحت درمان PiCl، از پیشرفت آسیب‌های پوستی شبیه به درماتیت آتوپیک در این موش‌های جلوگیری کرد، بطوری که بر طبق توضیحات، باعث کاهش چشمگیری در نمره شدت کل پوست و کاهش هیپرتروفی، هیپرکراتوز و نفوذپذیری اپیدرم و درم بوسیله سلول‌های التهابی می‌شود.

موارد منع مصرف ژل رویال

در صورتیکه مبتلا به آسم، حساس به فرآورده‌های زنبور عسل یا حساسیت آلرژیک بالا هستید، باید از مصرف ژل رویال به هر شکل خودداری کنید و درباره آن ابتدا با پزشک خود مشورت نمایید. در صورتی که تاکنون هرگز ژل رویال مصرف نکرده‌اید، مصرف آن را با مقادیر بسیار کم مانند ۱/۰ گرم آغاز کنید و وضعیت خود را بررسی نمایید.

برای اطلاعات بیشتر مقاله عوارض و موارد منع مصرف ژل رویال را مطالعه کنید.

طریقه مصرف ژل رویال

بهترین شکل مصرف ژل رویال چیست؟

درست همانند عسل، بهترین نوع ژل رویال نوع خام و تا حد ممکن تازه است. اما ذخیره آن به این شکل، کار بسیار دشواری است. اگر میخواهید در این باره بیشتر بدانید مقاله روش مصرف و نگهداری ژل رویال را مطالعه کنید.

سایر درمان‌های پزشکی برای بیماری‌های خودایمن دردناک

در ۲ ژانویه ۲۰۱۷ سایت nationalpainreport.com گزارشی را عنوان «دانشمندان جزئیاتی درباره عصب واگوس یافته‌اند که ممکن است به درمان بیماری‌های خودایمن دردناک منجر شود» منتشر کرد که عنوان می‌کند که دانشمندانی از موسسه تحقیقات پزشکی فاینشتاین، جزئیات بیشتری را درباره چگونگی تعامل عصب واگوس با سیستم ایمنی بدن کشف کرده‌اند. این یافته‌ها می‌تواند به درمان بیماری‌های خودایمن نظیر آرتروز روماتیسمی، بیماری کرون و سل پوستی منجر شود.

نتیجه تحقیق آن‌ها این بود که «تحریک عصب واگوس (VNS) اغلب زمانی‌هایی که درمان‌های دیگر پاسخگو نیستند، برای درمان صرع مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین VNS درمانی برای افسردگی صعب‌العلاج است که به درمان‌های معمول پاسخی نمی‌دهد. بر اساس این تحقیق جدید، به نظر می‌رسد که درمان بوسیله VNS ممکن است راهی پیش روی درمان بیماری‌های خودایمن نیز قرار دهد».

خبر خوب این است که علاوه بر روش پیچیده و پرهزینه VNS، که دستگاهی شامل یک ژنراتور شبیه به دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب است که درون دیواره قفسه سینه کار گذاشته شده و بوسیله پزشک برنامه‌ریزی می‌شود تا عصب واگوس درون گردن را تحریک نماید.

به نظر شما امکان درمان سل پوستی و بیماری گریوز با ژل رویال وجود دارد؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

خرید ژل رویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *