بیماری بوتولیسم دراثر مصرف عسل برای کودکان

بیماری بوتولیسم دراثر مصرف عسل برای کودکانReviewed by محمد براتی on Mar 6Rating: 4.0

حتماً هشدارهایی در رابطه با عسل و کودکان شنیده‌اید. به کودکان زیر ۱۲ ماه نباید عسل بدهید. به این دلیل که بعضی از انواع عسل حاوی هاگ باکتری بوتولیسم هستند، باکتری‌ای که زنبورها همراه شهد به عسل منتقل می‌کنند.

مصرف عسل برای کودکان زیر ۱۲ ماه ممکن است خطرناک باشد!

این هاگ‌ها هنگام فرآوری عسل و همچنین توسط مصرف‌کنندگان قابل تشخیص نیستند. سیستم هاضمه‌ نابالغ کودک هنوز به اندازه‌ي کافی اسیدی نیست تا جلوی تولید این سم را بگیرد،‌ در حالی که سیستم هاضمه‌ کودکی بزرگ‌تر یا فردی بالغ این توانایی را دارد. به این ترتیب احتمالی وجود دارد که این ارگانیستم‌ها درون امعای کودک رشد کرده و تولید سم کنند و احتمال این وجود دارد که مسمومیت غذایی جدی با نام بوتولیسم کودک را ایجاد کنند.

مصرف عسل برای کودکان خطرناک است
مصرف عسل برای کودکان خطرناک است.

علایم بروز بیماری

علائم رایج این بیماری یبوست به همراه ضعف عمومی و توانایی پایین برای غذا خوردن است و در بدترین موارد می‌تواند باعث مرگ ناگهانی شود. از جنبه‌هایی که از چشم والدین پنهان می‌ماند این است که غذاهای فرآوری‌شده‌ای وجود دارند که عسل می‌تواند یکی از ترکیبات آن‌ها باشد، محصولاتی از جمله کرکرها، سریال‌ها، نان‌ها و غیره از این جمله هستند. کودکان باید از مصرف این غذاها نیز اجتناب کنند.

عسل برای مادرهای حامله و مادرهای دارای فرزند

درباره‌ي مادرهای حامله یا دارای فرزند چطور؟ مادر می‌تواند با خیال راحت عسل بخورد؟ بله می‌تواند. سیستم هاضمه‌ افراد بالغ می‌تواند به سادگی هاگ‌های بوتولیسم را از بین ببرد، آن‌ها را بی‌خطر کند و جلوی رشدشان را بگیرد. از آنجایی که این هاگ‌ها در معده و روده‌ي فرد کشته می‌شوند، هیچ ماده‌ي خطرناکی تولید نمی‌شود که جنین را در خطر بیندازد. همچنین برای مادرانی که صاحب فرزند هستند این هاگ‌ها وارد خون نمی‌شوند و در نتیجه در شیر مادر نیز حضور ندارند.

خواص و خطرات مصرف عسل برای خانم های باردار
مطالعه

در واقع عسل به همراه شیر برای زنان حامله‌ای که دنبال خواب مناسبی در شب هستند خوب و ایمن است. نوشیدنی‌های گازدار، قهوه و دیگر نوشیدنی‌های کافئینی باید تا حد امکان از رژیم غذایی مادر حذف شوند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.slidein-overlay.content-5aaed431000d5 .cp-slidein-body-overlay{background:#fff}

تخفیفات ویژه در کانال تلگرام!

در کانال تلگرام آهوتا کدهای تخفیف و آموزش هایی درباره عسل طبیعی وجود دارد که هیچ جای دیگر منتشر نمی شود.
همین الان عضو می شوم!
close-link
Click Me