ماسک عسل برای جوش صورت و 9 درمان خانگی آکنه

برای قرن ها، مردم از ماسک عسل برای جوش صورت ، آکنه و لکه ها، زخم ها و نواقص پوستی استفاده میکرده اند. دستورالعمل واحدی برای ماسک عسلی که آکنه را درمان کند وجود ندارد، میتوان با استفاده از گیاهان مختلف و مواد دیگر آن را درست کرد. در این مقاله سعی میکنیم تمام جنبه های مربوط به استفاده از ماسک عسل به عنوان درمانی برای آکنه را پوشش دهیم.

ویدیو ماسک عسل برای درمان جوش صورت

[jwp-video n=”1″]

چرا از ماسک عسل برای جوش صورت و آکنه استفاده کنیم؟

استفاده از ماسک عسل برای جوش صورت (آکنه) درمان خانگی بسیار محبوب است و اگر شما در مورد درمان آکنه خود به روش طبیعی و بی ضرر جدی هستید و یا اگر بدن شما واکنش خوبی به جذب آن دسته داروهای شیمیایی ناملایم نشان نمی دهد، پس ماسک عسل انتخاب مناسبی برای شما است. می توانید آکنه را بدون دردسر تحمل قرص های تلخ و یا استعمال کرم ها و لوسیون هایی که اکثرا چیزی جز توده های نفتی مخلوط با عطر و رنگ مصنوعی، با سفید کننده ملایم و آنتی بیوتیک های تصادفی نیستند درمان کنید.

ماسک عسل
درمان جوش صورت با ماسک عسل

مواد شیمیایی موجود در این داروهای رایج برای آکنه می تواند بر روی پوست شما تأثیرات نامطلوبی داشته باشد و ترکیب قوی مواد شیمیایی می تواند بدن شما را به شیوه های دیگری که هیچ وقت انتظار آن را ندارید، تحت تاثیر قرار دهد. از لحاظ رویکرد ماسک عسل، می توانید آن را با داروهایی که از قبل مصرف میکرده اید ترکیب کرده و به هیچ وجه دخالتی در عملکرد آنها نخواهد داشت. با این حال، قبل از شروع به بررسی گزینه های درمان، شما باید به طور کامل درک کنید که چه چیزی باعث بوجود آمدن آکنه می شود و بعد سعی کنید به صورت منطقی نتیجه گیری کنید که چگونه ماسک عسل میتواند به درمان آن کمک کند.

علل آکنه و جوش صورت

آکنه  Vulgaris (نام علمی فرم شایع آکنه) یک مشکل جهانی است و تقریبا همه مردم دنیا در طول زندگیشان، دیر یا زود از یک نوعِ خفیف یا شدید آن رنج می برند. این نوع آکنه رایج با مسدود شدن غدد چربی زیر پوست (غدد سباسه) بدلیل ورآمدن پوست، گرد و غبار یا انسداد مواد مشابه بوجود می آید. غدد سباسه، غددی هستند که مسئولیت تولید و ترشح چربی پوست هستند.

آکنه رایج می تواند بدلیل فعالیت هورمونی خاصی در طول سال های نوجوانی بوجود بیاید که اغلب با شروع فرآیند بلوغ صورت میگیرد. این فعالیت هورمونی معمولا باعث اختلال در عملکرد غده سِباسه می شود و به طور ناگهانی مقدار زیادی چربی در بدن تولید می کند. به همین دلیل آکنه در نوجوانان بیشتر از بقیه افراد رواج دارد.

هنگامی که حفره های این غدد چربی مسدود می شوند، چربی قادر به خارج شدن از پوست نیست و در زیر منافذ پوست می ماند و باعث می شود که پوست، قرمز و متورم شود. در نتیجه، حفره های این غدد پاک سازی نمیشوند، در حالی که قبلا به دلیل جریان منظم چربی از غدد سباسه، تمیز میشدند. این باعث می شود که این منافذ در معرض عفونت های میکروبی قرار گیرند و وضعیت را به چرخه ای وخیم تبدیل میکند که هربار بیشتر و شدیدتر می شود.

این منافذ به صورت نقاطی قرمز رنگ، متورم و دردناک، همراه با خارش، بر روی پوست ظاهر می شوند که پوست را زشت کرده و در هنگام بهبودی لکه های تاریک بر روی آن بجا می گذارند. به این وضعیت ناگوار آکنه میگویند.

درمان آکنه (جوش صورت)

هنگامی که علت آن را بدانید و درک کنید زمان آن است که برای درمان آن راهی بیابید. از آنجایی که آکنه به علت انسداد و عفونت غدد چربی ایجاد می شود، پس پاکسازی انسداد و مبارزه با عفونت به طور منطقی باید به درمان علائم آکنه کمک کند. در اینجاست که ماسک عسل برای جوش صورت به کار می آید. استفاده از ماسک عسل برای جوش صورت نه تنها گرفتگی های منافذ پوست را پاکسازی می کند بلکه میکروب های عفونی را نیز از بین می برد، بنابراین شدت علائم آکنه را کاهش می دهد. در حال حاضر انواع مختلفی ماسک عسل برای جوش صورت جهت انواع مختلف پوست استفاده می شود

به عنوان مثال پوست خشک، پوست روغنی و پوست حساس ممکن است از مدل های مختلف ماسک عسل تاثیر بهتری بگیرند. در زیر به برخی از ترکیباتی که به طور گسترده استفاده می شوند اشاره کرده ایم، احتمالا میتوانید از بین آنها، یکی که با نیازها و شرایط تان متناسب باشد پیدا کنید.

ماسک عسل برای جوش صورت

در اینجا برخی از نمونه های ماسک ها، همراه با دستورالعمل، علائم و نتایج، نوع پوستی که ماسک برای آن ساخته شده و برخی نکات کارآمد دیگر را برای شما آورده ایم.

ماسک عسل

عسل به تنهایی میتواند بعنوان ماسک استفاده شود و بدلیل خواص ضد میکروبی که دارد، در درمان آکنه و پاکسازی روزنه های پوست و جلوگیری از رشد میکروب ها تأثیرگذار است. بعلاوه، قسمت مومی عسل به نرم، شاداب و صاف کردن پوست کمک میکند.

مواد لازم: فقط عسل

مقدار: به میزان لازم

آماده سازی: لازم ندارد

روش مصرف: کافیست یک لایه روی صورت خود بمالید.

ویژگی ها: عسل دارای خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدان است و همزمان چسبنده است که این چسبندگی گرد و غبار، سلولهای مرده و میکروبها را از منافذ پوست بیرون میکشد و خواص ضد میکروبی نیز از آلوده شدن دوباره پوست جلوگیری میکنند. آنتی اکسیدان های موجود در عسل به شادابی و جوان بنظر رسیدن پوست کمک میکند و در آخر موم نیز پوست را براق، نرم و مرطوب میکند.

هشدار: افرادی که به استعمال خارجی عسل حساسیت دارند نباید از این روش استفاده کنند.

Honey and apple mask 1

ماسک عسل و سیب

این ماسک عسل برای جوش صورت بسیار مفید است چونکه پس از استفاده باقیمانده آن هم قابل خوردن است (البته محض شوخی گفتم، نخورید بهتره).

مواد لازم: یک عدد سیب متوسط (ترجیحا ارگانیک)، ۴-۵ قاشق غذاخوری عسل (بازهم ترجیحا ارگانیک)، و آب ولرم

آماده سازی: قسمت سفت و دانه های سیب را جدا کنید و آن را در مخلوط کن برقی کاملا له کنید (اگر مخلوط کن ندارید پوست آن را هم بکنید و با قاشق یا گوشت کوب آن را له کنید)، به سیب های له شده ۴-۵ قاشق عسل اضافه کنید. مقدار عسل به تعداد ماسکهایی که میخواهید درست کنید و سایز سیب‌ تان بستگی دارد. اساسا مقدار عسل باید برای مخلوط شدن کامل با سیب ها بسنده کند خوب بهم بزنید تا بصورت خمیری یکدست شود و ماسک عسل و سیب شما آماده استفاده است.

روش مصرف: یک لایه ماسک سیب و عسل را روی تمام صورت خود بمالید.۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید تا ماسک کمی خشک شود. سپس با آب ولرم آن را بشویید. حالا منتظر نتایج بمانید!

نکات: ماسک سیب و عسل وقتی تازه است بهتر اثر میکند. یعنی بعد از آماده سازی، آن را در یخچال نگذارید که بعدا استفاده کنید. از آنجایی که درست کردن آن سریع و آسان است قبل از مصرف به میزان لازم درست کنید.

ویژگی ها: در حالی که ذرات سیب به صورت یک پاک کننده ملایم روی صورت شما عمل می کنند، اسید گلیکولیک موجود در آن نیز لایه برداری از پوست را آسان می کند. هردوی این ویژگی ها باهم منافذ پوست را تمیز می کنند. عسل یک آنتی اکسیدان طبیعی است و خواص ضد میکروبی دارد و عفونت های میکروبی که باعث آکنه می شوند را از بین میبرد.

هشدار: برای اطمینان از اینکه به هیچ یک از مواد این ماسک حساسیت ندارید، مقداری از آن را روی بخش کوچکی از پوستتان بمالید. اگر پوستتان دانه زد یا هرگونه علائم حساسیتی دیگری مشاهده کردید از مصرف این ماسک روی صورت خودداری کنید.

Honey yogurt and lemon juice mask

ماسک عسل، ماست و آبلیمو

این ماسک هم یکی دیگر از راه های بسیار خوب برای درمان آکنه است که مثل ماسک های قبلی از مواد کاملا طبیعی و خوردنی درست شده است.

مواد لازم: دو قاشق غذاخوری شیر تازه، دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی، آب یک عدد لیموی تازه، یک قاشق غذاخوری ماست تازه و آب ولرم

آماده سازی: همه موارد را باهم به خوبی در یک کاسه مخلوط کنید تا غلظت آن یک دست شود.

روش مصرف: یک لایه از مخلوط را از بالای صورت تا پایین گردن خود بمالید. چند دقیقه صبر کنید تا خشک شود. سپس یک لایه دیگر روی آن بمالید و به همین ترتیب آنقدر لایه اضافه کنید تا محتویات کاسه خالی شود. وقتی مطمئن شدید به همه نقاط آسیب دیده پوستتان رسیده، تقریبا ده دقیقه صبر کنید و سپس تمام صورت را با آب ولرم بشویید.

نکات: از این مخلوط  ۳-۴ بار در هفته استفاده کنید (روزانه یکبار هم خوب است). اما حتما هربار بصورت تازه مصرف کنید، چون درست کردن آن راحت بوده و درست پس از آماده سازی اثر بیشتری دارد. با اینکه همیشه امکانش نیست اما سعی کنید از مواد ارگانیک استفاده کنید. هرچه مواد مصنوعی و شیمیایی کمتر، بهتر.

ویژگی ها: اسید سیتریک موجود در آبلیمو پاک کننده بسیار خوبی است، شیر هم همینطور. ماست نیز پاک کننده و همچنین نرم کننده خوبی است. همه این خواص باهم مهم هستند چون اگر تنها از آبلیمو استفاده کنید پوست شما احساس خشکی و کشیدگی میکند.

هشدار: همانند قبل، پیش از استفاده از این ماسک از حساسیت نداشتن به مواد آن اطمینان حاصل کنید.

نکات: میتوانید جداگانه از ترکیب (آبلیمو، عسل)، (شیر، عسل) و (ماست، عسل) بعنوان ماسک صورت استفاده کنید. همه این ها موثر هستند اما افراد شرایط بدنی و سلیقه متفاوت دارند.

ماسک آلوئه ورا و عسل

این ماسک هم یکی دیگر از محافظان پوست و درمان های موثر آکنه است.

مواد لازم: یک قاشق غذاخوری سر پر از ژل/پالپ آلوئه ورا یا آب آن (نه لاتکس آلوئه ورا که ماده ای چسبناک در جداره داخلی برگهای آن است)، و یک قاشق غذاخوری عسل خام.

آماده سازی: مواد را باهم مخلوط کنید تا یکدست شوند.

روش مصرف: صورت و نواحی آلوده را با لایه ای از مواد بپوشانید.

نکات: مصرف تازه آن نتیجه بهتری میدهد. قبل از مصرف بگذارید حدود ده دقیقه بماند.

ویژگی ها: آلوئه ورا بدلیل خواص مفید آن برای پوست شهرت یافته. پوست را مرطوب، نرم و یکدست میکند و آن را تسکین میدهد. بعلاوه این ترکیب شامل خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی عسل نیز هست. این ماسک برای افرادی که پوستی حساس دارند یا معمولا از قرمزی، تورم، خارش و سوزش رنج میبرند بسیار مناسب است.

هشدار: آلوئه ورا، بنا بر شواهد و گزارش ها، هیچ گونه عوارض جانبی یا علائم حساسیت زایی ندارد. اما برخی افراد ممکن است به عسل موجود در این ترکیب حساسیت داشته باشند. جدای از سابقه آلرژی‌تان بهتر است آن را روی مچ دست خود امتحان کنید و سپس از آن استفاده کنید.

Honey and cinnamon mask 1

ماسک عسل و دارچین

این نوع ترکیب ماسک عسل برای جوش صورت روشی بسیار موثر و محبوب است.

مواد لازم: پودر دارچین و عسل. مقدار دارچین به ناحیه آلوده شده توسط آکنه بستگی دارد. اگر ماسک را برای تمام صورت خود میخواهید، پس سه الی چهار قاشق غذاخوری دارچین کافی است، و مطمئن شوید برای درست کردن خمیری شل با پودر دارچین به میزان کافی عسل استفاده کنید.

آماده سازی: مثل ماسک های قبل، فقط کافیست مواد را باهم مخلوط کنید تا به شکل خمیر نرم دربیایند.

روش مصرف: میتوانید آن را روی کل صورت بمالید یا فقط روی نواحی آلوده به آکنه استفاده کنید. این کار را قبل از خواب انجام دهید و بگذارید تا صبح بماند. پس از بیدار شدن با آب ولرم صورت تان را بشویید. توصیه میشود تا دو هفته این کار را ادامه دهید سپس نتایج را بسنجید.

نکات: این روش میتواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد اما برای مشاهده این نتایج باید صبور باشید. اگر بلافاصله تغییری در حالت پوست خود احساس نکردید نا امید نشوید و به استفاده از آن ادامه دهید. حتی بعد از یکی دو روز نیز نتایج آن مشخص نمی شود. همچنین مصرف ماسک بصورت تازه تاثیر بیشتری خواهد داشت.

ویژگی ها: دارچین پر از سینامالدهید، که یکی از اجزای اصلی آن میباشد، همراه با اگنول، متیل چاويکول، لينالول، بتا-کاريوفيلن و فيبر گیاهی است. اجزای داخلی عصاره دارچین، بخصوص سینامالدِهید، اِگِنول، و متیل چاویکول دارای خواص ضد میکروبی هستند و عفونت میکروبی آکنه را از بین میبرند. دانه های درشت و فیبر موجود در پودر آن نیز لایه برداری از پوست را آسان میکند. ترکیب این ویژگی ها همراه با خواصی که از عسل میشناسیم، روی هم رفته برای درمان آکنه داروی مناسبی میسازند.

هشدار: بسیاری از مردم به دارچین حساسیت دارند و این میتواند گاهی اوقات منجر به سوزش و ناراحتی در افرادی که پوست حساسی دارند بشود. بنابراین، این ماسک را حتما بعد از تست کردن روی پوست جایی غیر از صورت خود و اطمینان از اینکه به آن حساسیت ندارید استفاده کنید.

ماسک کتانجک، آلوئه ورا و عسل

نوعی پیشرفته و بهتر از ماسک قبلی عسل و آلوئه ورا است. که میتواند نتایج بسیار بهتری داشته باشد.

مواد لازم: یک قاشق غذاخوری پودر کتانجک (نوعی جلبک دریایی)، یک قاشق غذاخوری آب یا ژل آلوئه ورا (نه لاتکس آلوئه ورا) و یک قاشق غذاخوری عسل.

آماده سازی: هر سه ماده را خوب بهم بزنید تا یک دست شوند و بگذارید ده دقیقه بماند تا جا بیافتد.

روش مصرف: یک لایه از این ماسک کتانجک-آلوئه ورا-عسل را بطور یکسان روی صورتتان و نواحی آلوده بمالید. بگذارید پانزده الی بیست دقیقه بماند و سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید. چند دقیقه که گذشت دوباره با آب سرد صورت تان را بشویید.

نکات: برای شستشوی صورت از صابون استفاده نکنید چون اثر ماسک را از بین میبرد.

ویژگی ها: کتانجک یک سم زدای طبیعی و مرطوب کننده ای بسیار خوب برای پوست شما است. مواد معدنی موجود در این جلبک دریایی به یک دست سازی پوست کمک میکند و پودر دانه درشت این جلبک که فرم معمول فروش آن است، برای لایه برداری سلولهای مرده پوست بسیار خوب است.

اساسا، این ترکیب بطور همزمان پوست را تمیز، مرطوب، یکدست، سم زدایی و تقویت میکند. ترکیب این همه خواص با خواص عسل که کاملا پوشش داده شد، این ماسک را به یکی از بهترین راه های پیشنهادی درمان آکنه تبدیل میکند.

هشدار: کتانجک میتواند بدلیل محتوی زیاد یُدی که دارد برای برخی افراد حساسیت ایجاد کند. همچنین از آنجایی که اکثر فاضلاب های صنعتی و زباله ها در نهایت به دریاها ریخته می شوند ممکن است این جلبک نیز دارای مقادیر زیادی آلاینده های  فلزی چون سرب و کادمیم باشد. پس اگر خودتان کتانجک جمع میکنید از مکان هایی که بیش از حد آلوده شده اند دوری کنید. اگر هم آن را خریداری میکنید، از اینکه در جایی با حداقل آلودگی، جمع آوری و درست شده اطمینان حاصل کنید.

Honey mask and tea tree oil

ماسک عسل و روغن درخت چای

این ماسک هم به درمان آکنه کمک میکند.

مواد لازم: دو قطره عصاره روغن درخت چایی و یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی.

آماده سازی: خیلی ساده. کافیست مواد را باهم مخلوط کنید.

روش مصرف: آن را روی تمام صورت یا فقط نقاط آلوده بمالید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه منتظر بمانید و سپس با آب ولرم صورت تان را بشویید. این کار را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید تا نتایج بهتری بگیرید.

نکات: اگر از روغن عصاره درخت چای ارگانیک استفاده کنید بهتر است. ماسک را بلافاصله بعد از آماده سازی مصرف کنید چون اینگونه روغن ها به طور کلی فرار هستند و اغلب در معرض هوا اکسید می شوند، که ممکن است باعث از بین رفتن برخی از خواص آنها شود.

ویژگی ها: روغن عصاره درخت چای خواص ضد میکروبی، ضد عفونی و ضد قارچ دارد. همچنین حاوی چند آنتی اکسیدان است. بنابراین وقتی با عسل ترکیب شود به طور موثر در ریشه کن کردن عفونت نواحی آلوده به آسیب آکنه کمک میکند.

هشدار: بخاطر خواص قوی آنتی بیوتیک و ضد قارچ آن، روغن چای نباید در طول بارداری استفاده شود. علاوه بر این، بلعیدن آن نیز مضر است. عصاره روغن درخت چای ممکن است با پوست برخی افراد سازگار نباشد و باعث تحریک، التهاب یا جوش زدن پوست شود. در این صورت، از این روش استفاده نکنید و ماسک های دیگر را امتحان کنید.

ماسک آسپرین و عسل

پیشنهاد چنین ماسکی توسط سایت آهوتا که مربوط به مواد ارگانیک و طبیعی است شاید کمی عجیب باشد، ولی استفاده از ماسک آسپرین و عسل برای درمان آکنه روش موثر و آسانی است.

مواد لازم: یک یا دو کپسول آسپرین، یک قاشق غذاخوری عسل و کمی آب به اندازه ای که کپسولها را در آن حل کنید.

آماده سازی: ابتدا آسپرین ها را در آب حل کنید. بعد عسل را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید. بگذارید دو الی سه دقیقه بماند.

روش مصرف: ماسک را روی صورت خود (بخصوص روی نقاط آلوده) بمالید و بگذارید ده الی پانزده دقیقه بماند. سپس صورت‌ تان را با آب ولرم و در ادامه یکبار هم با آب سرد بشویید.

نکات: از کپسول هایی استفاده کنید که پوشش پلاستیکی ندارند.

ویژگی ها: آسپرین یا اسید اَسِتیل سالیسیلیک تقویت کننده خوبی برای پوست است که اغلب در محصولات محافظ پوست از آن استفاده میشود. علاوه بر این، برای درمان آکنه در افرادی که پوست چربی دارند بسیار خوب عمل میکند. مولکولهای دانه درشت آسپرین کار لایه برداری را انجام میدهند، و بقیه فرآیند به عهده خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدان های عسل است.

هشدار: نباید از دُزهای بالای آسپرین استفاده یا بصورت طولانی مدت آن را مصرف کنید، زیرا ممکن است پوست را بشدت خشک کند و باعث زرد بنظر رسیدن آن شود. آسپرین برای پوست همه مناسب نیست و باید به این موضوع هنگام انتخاب ماسک مورد استفاده‌تان حتما دقت کنید. نباید از این ماسک روی پوستی که خشک است استفاده شود و بهتر است قبل از مصرف با دکتر متخصص مشورت کنید.

ماسک زردچوبه و عسل برای آکنه

مواد لازم:
1 قاشق غذاخوری عسل و کمی زردچوبه را باهم ترکیب نموده و خوب هم بزنید تا یکدست شود.

روش مصرف: این مخلوط را روی آکنه قرار دهید و آنرا حدود 20 دقیقه بگذارید روی محل مورد نظر بماند، سپس با آب شستشو دهید.

زردچوبه چگونه به درمان آکنه کمک می کند؟
زردچوبه قرن هاست به عنوان داروی آنتی بیوتیک و بهبودی در داروهای آیورودا و طب چینی استفاده شده است، در ترکیب با عسل، آن را یک ترکیب قوی برای مقابله با آکنه تبدیل می کند.

هشدار: اضافه کردن زردچوبه بیش از حد ممکن است به پوست شما آسیب برساند. قبل از مصرف این ماسک، کمی از آن را بر روی نقطه کوچکی از دست قرار دهید، اگر حساسیتی نسبت به آن نداشتید سپس آن را بر روی صورت خود اعمال کنید.

ویژگی های نه چندان خوشایند انواع ماسک عسل برای جوش صورت :

-چسبناک هستند.

-حتی بعد از مالیدن روی صورت هم چکه میکنند و ممکن است لباس ها و زمین را کثیف کنند.

-یک شبه نتیجه نمیدهند.

-عسل یا برخی دیگر از مواد استفاده شده در این ماسک ها میتواند برای بعضی افراد حساسیت ایجاد کند.

Apply the mask fresh

راهنمایی های کلی که در استفاده از تمام ماسک های گفته شده بدرد میخورند:

-بهتر است همیشه ماسک ها را بصورت تازه استفاده کنید.

-سعی کنید تا جایی که امکان دارد از مواد ارگانیک استفاده کنید.

-گفته شده عسل مانوکا و عسل یونجه از نظر خواص ضد میکروبی بهترین گزینه ها می باشند.

-هربار که صورت یا بخش دیگری از پوست خود را پس از مصرف این ماسک ها میشویید، از هیچ نوع صابونی استفاده نکنید. درواقع برای درمان آکنه، صابون اصلا پیشنهاد نمیشود، چون مشکل آکنه فراتر از چربی یا گرد و غبار معمولی است.

-چند دقیقه بعد از شستن صورت با آب ولرم، آن را دوباره با آب سرد بشویید. این کار صورت شما را یک دست میکند و استحکام ماهیچه های آن را افزایش میدهد.

-همیشه قبل از مصرف، ماسک را روی قسمتی از پوست خود بجز صورت امتحان کنید.

-صورتتان را قبل از استفاده از ماسک ترجیحا با آب گرم یا پاک کننده طبیعی (بدون صابون) بشویید. هر چند این کار اجبار و ضرورتی ندارد و بدون آن هم میتوانید به نتایج مطلوب برسید.

نکات نهایی درباره استفاده از ماسک عسل برای جوش صورت

امکان دسترسی: با اینکه اکثر مواد مورد استفاده در این ماسک ها آماده و در دسترس هستند (بجز روغن عصاره درخت چای و کتانجک) ممکن است در نقاط مختلف دنیا میزان سهولت دسترسی به آن ها متفاوت باشد. از اینها بگذریم، عسل طبیعی و خام را نیز میتوانید از طریق سایت فروشگاه آهوتا بصورت اینترنتی سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

قیمت: یکی از بهترین بخش های این روش درمان است! بیشتر موادی که در بالا به آنها اشاره شد، در خانه های مردم موجود است بجز کتانجک و روغن عصاره درخت چای که خیلی هم گران نیستند. البته روغن درخت چای ممکن است کمی گران باشد اما هربار مقدار بسیار کمی از آن برای ماسک استفاده میشود و مجبور نیستید به این زودی ها دوباره از آن بخرید. آسپرین هم که یکی از رایج ترین داروها است که قیمت چندانی هم ندارد.

تاریخچه: خیلی از این ماسک ها قرن هاست بعنوان داروی خانگی برای درمان آکنه مورد استفاده قرار گرفته اند.

ماسک ها را امتحان کنید. تقریبا هیچ پولی مصرف نمیکنند و مجبور هم نیستید برای پیدا کردن مواد آن ها دور دنیا بگردید. خلاصه اینکه، ضرر نمیکنید و تنها چیزی که از دست میدهید آکنه است. پس چرا امتحان نکنید؟

خرید عسل

35 دیدگاه برای “ماسک عسل برای جوش صورت و 9 درمان خانگی آکنه

 1. Reza گفته:

  سلام آقا من ۱۵ سالمه خب طبیعتاً به خاطر غرور جوانی جوش میزنم ولی من بیش از حد زدم صورتم داغون شده بود://
  بعد اومدم تو این سایت ی زره عسل زدم رو جوشام و خوابیدم صبح بلند شدم صورتمو شستم پشمامم ریخت واقعا باور نکردنی بود حتی جوش های فعالمم خشک کرده بود و تقریباً یک هفته از ماسک سیب و عسل و خود عسل یک روز در میان استفاده کردم واقعا عاالی بود جوری بود ک وقتی رفتم دکتر پوست گفت تو چجوری اینا رو اینجوری کردی من داروهام انقد تاثیر نداره خلاصه پشمای دکتره هم ریخت آقا گفتم ک بدونید بی تاثیر نیست خیلی خوبه استفاده کنید :))

 2. Mm گفته:

  سلام اگر ممکن است عکس و مطالبی که در سایت می گذارید از لحاظ انسانی و اسلامی رعایت شده باشد مثلاً حجاب و عفاف

 3. کاربر مهمان گفته:

  عالی هست فقط بگید لطفا که ماسک آبلیمو و عسل و ماست عمل میکنه یا نه ؟

  چقدر باید روی صورت بمونه ؟ من الان درستش کردم میخوام برم بزنم
  راستی باید جسبونک باشه ؟

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام بزرگوار
   حوزه فعالیت ما محصولات زنبور عسل می باشد و تخصصی در این باره نداریم.
   لطفا به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

 4. عارفه گفته:

  سلام خسته نباشید
  من حس میکنم عسل چون گرمه برای جوش فعال روی صورت بدتره
  چون من دو هفته ای هست ماسک عسل و دارچین و ماست استفاده میکنم ولی صورتم خوب که نشد هیچ بدترم شده:(

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام
   بسته به پوست خودتان بهتر می توانید تصمیم بگیرید ولی هفته ای دو نوبت بطور معمول توصیه می شود.

 5. Arefeh گفته:

  ماسک عسل و شیر و ماست و ابلیمو ی من کاملا شل شده اصلا چسب ناک نیست همون اندازه که گفتین اضافه کردم تازه عسلم بیشتر ریختم

 6. پخش گفته:

  سلام روزتون بخیر تندرستی

  واقعا مفید بود برام من اینجارو سیو کردم تا دوباره بیام

  خواستم نظر بزارم خستگیتون بره / پخش تراکت

  ممنون

  • متین گفته:

   یه قاشق دارچین و دو قاشق عسل را بهم بزنید ، میتونید شب بزاری تا صبح بعد با آب ولرم بشویید و اگه مقدار دارچین زیاد تر ریختی مثلا دو قاشق دارچین و دو قاشق عسل که غلظتش بالا تره میتونی ۱۵تا ۲۰ دقیقه بزاری بعد با آبی ولرم بشویید

   .قاشق غذا خوری باشه
   .راهنمایی من حاصل تجربیات خودمه و توصیه میکنم اینطوری انجام بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *