قیمت عسل طبیعی در سال ۹۸

قیمت عسل طبیعی با توجه به معیارهای مختلف و فاکتورهای متعددی از جمله نوع عسل، کیفیت آن و برخی موارد دیگر تعیین میگردد. در این مقاله قیمت عسل طبیعی در سال ۹۸ را به همراه عوامل تاثیر گذار در قیمت بیان میکنیم.

برخی از افراد هستند که بطور کلی بیان میکنند عسل طبیعی در کشور وجود ندارد و نمیتوان عسل خالص پیدا کرد، اما واقعیت این است که عسل طبیعی و خالص در کشور موجود است و میتوان به راحتی پیدا کرد (هر چند نسبت آن به عسل های تقلبی موجود در بازار بسیار کم است) اما مانند هر چیز دیگری اگر محصول یا کیفیت و خالص میخواهیم باید مبلغ آن را بپردازید، در غیر اینصورت کامل مشخص است که با قیمت های پایین چیزی غیر از عسل مصنوعی یا عسل شکری عایدتان نمیگردد.

 

ویدیو عوامل تاثیر گذار بر قیمت عسل طبیعی

در حال بارگذاری...

 

آیا قیمت بالا نشان دهنده کیفیت عسل است؟

اگر برای خرید عسل طبیعی به بازار بروید و یا در بین فروشگاه های اینترنتی جستجو کنید با قیمت های بسیار متفاوتی مواجه خواهید شد، از قیمت های بسیار پایین تا قیمت های نجومی و بسیار بالا. بصورت کلی میتوان گفت عسل هایی که با قیمت پایین تر از میانگین قیمت فروشگاه های عسل طبیعی عرضه میشوند یا مصنوعی هستند و یا اینکه زنبور برای تولید عسل از شربت شکر تغذیه کرده است زیرا بسیار کم پیش می آید که زنبوردار، محصولی که برای برداشت آن زحمات زیادی کشیده را با قیمت پایین بفروشد.

البته از آنطرف هم نباید اینگونه برداشت شود که اگر عسل، قیمت بالایی دارد قطعا طبیعی است. در بازار هستند افرادی که عسل طبیعی یا تقلبی را با قیمت های معمول از زنبورداران تهیه میکنند و با قیمت های بسیار بالا به مردم میفروشند. در واقع میتوان گفت :

گران بودن عسل الزاما نشانه کیفیت بالای آن نیست اما ارزان بودن عسل قطعا ناشی از کیفیت پایین آن می باشد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت عسل

قیمت عسل طبیعی

عوامل بسیاری بر روی قیمت گذاری عسل تاثیر گذار هستند که ما در اینجا اصلی ترین موارد را بیان میکنیم.

۱- کیفیت عسل

اصلی ترین معیار برای قیمت گذاری عسل، کیفیت آن می باشد و بهترین راه برای اطلاع از کیفیت، آزمایش عسل مورد نظر در آزمایشگاه تخصصی عسل می باشد. هر چه کیفیت عسل بالاتر باشد و نتیجه آزمایشگاه خلوص بیشتری را نشان دهد قاعدتا مبلغ آن نیز بالاتر است.

البته همانطور که اطلاع دارید ما در مجموعه آهوتا فقط عسل طبیعی عرضه میکنیم و لذا درباره قیمت عسل شکری و تغذیه ای یا عسل های مصنوعی موجود در بازار هیچگونه نظر و یا مطلبی نخواهیم داشت.

۲- نوع عسل

عسل های تک گل معمولا بدلیل کمیاب بودن و برداشت محدود، بهای بالاتری نسبت به عسل های چندگل دارند. مثلا عسل آویشن یا عسل رازیانه برداشت محدودی دارد.

عسل چندگیاه که در بین مردم بنام عسل چهل گیاه نیز شناخته می شود بدلیل برداشت بسیار بالا و فراوانی که دارد، نسبت به عسل های دیگر قیمت کمتری دارد.

برخی عسل های کمیاب مانند عسل سیاهدانه که در مناطق خاصی برداشت می شوند با مبالغ بالاتری نسبت به دیگر عسل ها بفروش می رسند.

۳- بسته بندی

کیفیت بسته بندی و نوع ظرف مورد استفاده که میتواند پلاستیکی، شیشه ای، فلزی یا دیگر انواع باشد نیز از عوامل تاثیر گذار بر قیمت عسل می باشد.

۴- محل برداشت

منطقه ای که عسل از آن برداشت می شود نیز گاهی اوقات تاثیر گذار است. البته این مورد اکثرا در موارد خاص که عسل وارداتی باشد تاثیرگذار است مانند عسل مانوکا یا عسل وحشی وارداتی

قیمت عسل در سال ۹۸

قیمت هر کیلو عسل

ردیفنوع عسلقیمت
۱عسل شوید۱۵۵ هزار تومان
۲عسل گشنیز۱۴۰ هزار تومان
۳عسل کنار ۱۳۸ هزار تومان
۴عسل آویشن۱۴۸ هزار تومان
۵عسل گون۱۲۸ هزار تومان
۶عسل مرکبات ۱۲۶هزار تومان
۷عسل کتیرا۱۵۸ هزار تومان
۸عسل یونجه۱۱۴ هزار تومان
۹عسل چهل گیاه ۹۸ هزار تومان
۱۰عسل وحشی۳۷۰ هزار تومان
۱۱عسل سیاهدانه۲۱۸ هزار تومان
۱۲عسل رازیانه۱۶۶ هزار تومان
۱۳عسل اقاقیا۱۶۸ هزار تومان
۱۴عسل زرشک۱۷۴ هزار تومان
۱۵عسل مریم گلی۱۳۴ هزار تومان
۱۶عسل اکالیپتوس۱۷۲ هزار تومان
۱۷عسل پنبهناموجود
۱۸عسل جاوشیرناموجود
۱۹عسل جعفری۱۱۶ هزار تومان
۲۰عسل قنقال۱۳۲ هزار تومان
۲۱عسل آفتابگردانناموجود
۲۲عسل موم دار۲۶۷ هزار تومان
۲۳عسل زیرفون۱۱۴ هزار تومان
۲۴عسل ریحانناموجود

قیمت ها به ازای هر کیلو گرم عسل طبیعی و خام می باشد.

[wpipa id=”2991″]

10 دیدگاه برای “قیمت عسل طبیعی در سال ۹۸

  • براتی گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   عسل های آهوتا با برگه آزمایشگاه معتبر ارسال می شوند ضمن اینکه همراه سفارش شما ضمانت نامه ۲ برابری نیز ارسال می شود یعنی شما میتوانید عسل های آهوتا را به آزمایشگاه ببرید و در صورتی که مشخص شد طبیعی نیست ما دو برابر مبلغ عسل + آزمایشگاه را خدمت تان واریز میکنیم.
   با این حال هر ضمانت دیگری نیز بخواهید ما در خدمتیم

 1. احمد گفته:

  سلام من دربه در دنبال عسل وحشی هستم و مشکل اینجاس نمی دونم عسل وحشی چه تفاوتی با عسل دیگه داره چه تظمین داره بجای عسل وحشی عسل دیگه ای نفذستید و آیا عسل وحشی الان برا سفارش دارید؟

  • براتی گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   ابتدا اینکه باید ببینید به چه دلیل بدنبال عسل وحشی هستید؟ اگر ملاکتان طبیعی بودن و خلوص آن هست میتوانید از دیگر عسل هایی که خالص هستند و ضمانت آزمایشگاهی دارند استفاده کنید به این دلیل که تقلب در موضوع عسل وحشی فوق العاده بالاست و کلاهبرداران از شگردها و شیوه های حرفه ای استفاده میکنند که تشخیص آن سخت است.
   ما علاوه بر برگه آزمایشگاه عسل ها ضمانت نامه دوبرابری نیز ارسال میکنیم که اگر محصولات را به آزمایشگاه بردید و طبیعی نبود ۲ برابر مبلغ پرداخت شده بابت محصول + آزمایشگاه را واریز کنیم. با این حال هر ضمانتی که بخواهید در خدمتیم.
   درباره موجودی عسل وحشی نیز باید هر زمان که میخواهید تماس بگیرید زیرا ممکن است الان موجود باشد و زمانی که شما تماس میگیرید به اتمام زسیده باشد.
   ۰۹۱۵۲۵۵۵۵۰۱ – ۰۵۸۳۶۲۴۲۵۲۱

 2. Saman گفته:

  سلام پسر۶ساله ای دارم که الرژی تنفسی دارد وسرفه ها امانش را بریدهشبها خواب نداره داروها اثر نمیکنه ایا عسل های شما درمان سرفه هایش میشود وکدام نوع عسل؟
  تورو خداااااا راهنمایی کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button