قیمت عسل طبیعی در سال ۹۹

قیمت عسل طبیعی با توجه به معیارهای مختلف و فاکتورهای متعددی از جمله نوع عسل، کیفیت آن و برخی موارد دیگر تعیین میگردد. در این مقاله قیمت عسل طبیعی در سال ۹۹ را به همراه عوامل تاثیر گذار در قیمت بیان میکنیم.

برخی از افراد هستند که بطور کلی بیان میکنند عسل طبیعی در کشور وجود ندارد و نمیتوان عسل خالص پیدا کرد، اما واقعیت این است که عسل طبیعی و خالص در کشور موجود است و میتوان به راحتی پیدا کرد (هر چند نسبت آن به عسل های تقلبی موجود در بازار بسیار کم است) اما مانند هر چیز دیگری اگر محصول یا کیفیت و خالص میخواهیم باید مبلغ آن را بپردازید، در غیر اینصورت کامل مشخص است که با قیمت های پایین چیزی غیر از عسل مصنوعی یا عسل شکری عایدتان نمیگردد.

ویدیو عوامل تاثیر گذار بر قیمت عسل طبیعی

در حال بارگذاری...

آیا قیمت بالا نشان دهنده کیفیت عسل است؟

اگر برای خرید عسل طبیعی به بازار بروید و یا در بین فروشگاه های اینترنتی جستجو کنید با قیمت های بسیار متفاوتی مواجه خواهید شد، از قیمت های بسیار پایین تا قیمت های نجومی و بسیار بالا. بصورت کلی میتوان گفت عسل هایی که با قیمت پایین تر از میانگین قیمت فروشگاه های عسل طبیعی عرضه میشوند یا مصنوعی هستند و یا اینکه زنبور برای تولید عسل از شربت شکر تغذیه کرده است زیرا بسیار کم پیش می آید که زنبوردار، محصولی که برای برداشت آن زحمات زیادی کشیده را با قیمت پایین بفروشد.

البته از آنطرف هم نباید اینگونه برداشت شود که اگر عسل، قیمت بالایی دارد قطعا طبیعی است. در بازار هستند افرادی که عسل طبیعی یا تقلبی را با قیمت های معمول از زنبورداران تهیه میکنند و با قیمت های بسیار بالا به مردم میفروشند. در واقع میتوان گفت :

گران بودن عسل الزاما نشانه کیفیت بالای آن نیست اما ارزان بودن عسل قطعا ناشی از کیفیت پایین آن می باشد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت عسل

قیمت عسل طبیعی

عوامل بسیاری بر روی قیمت گذاری عسل تاثیر گذار هستند که ما در اینجا اصلی ترین موارد را بیان میکنیم.

۱- کیفیت عسل

اصلی ترین معیار برای قیمت گذاری عسل، کیفیت آن می باشد و بهترین راه برای اطلاع از کیفیت، آزمایش عسل مورد نظر در آزمایشگاه تخصصی عسل می باشد. هر چه کیفیت عسل بالاتر باشد و نتیجه آزمایشگاه خلوص بیشتری را نشان دهد قاعدتا مبلغ آن نیز بالاتر است.

البته همانطور که اطلاع دارید ما در مجموعه آهوتا فقط عسل طبیعی عرضه میکنیم و لذا درباره قیمت عسل شکری و تغذیه ای یا عسل های مصنوعی موجود در بازار هیچگونه نظر و یا مطلبی نخواهیم داشت.

۲- نوع عسل

عسل های تک گل معمولا بدلیل کمیاب بودن و برداشت محدود، بهای بالاتری نسبت به عسل های چندگل دارند. مثلا عسل آویشن یا عسل رازیانه برداشت محدودی دارد.

عسل چندگیاه که در بین مردم بنام عسل چهل گیاه نیز شناخته می شود بدلیل برداشت بسیار بالا و فراوانی که دارد، نسبت به عسل های دیگر قیمت کمتری دارد.

برخی عسل های کمیاب مانند عسل سیاهدانه که در مناطق خاصی برداشت می شوند با مبالغ بالاتری نسبت به دیگر عسل ها بفروش می رسند.

۳- بسته بندی

کیفیت بسته بندی و نوع ظرف مورد استفاده که میتواند پلاستیکی، شیشه ای، فلزی یا دیگر انواع باشد نیز از عوامل تاثیر گذار بر قیمت عسل می باشد.

۴- محل برداشت

منطقه ای که عسل از آن برداشت می شود نیز گاهی اوقات تاثیر گذار است. البته این مورد اکثرا در موارد خاص که عسل وارداتی باشد تاثیرگذار است مانند عسل مانوکا یا عسل وحشی وارداتی

قیمت عسل در سال ۹۹

قیمت هر کیلو عسل

ردیف نوع عسل قیمت
۱ عسل شوید ۲۱۷ هزار تومان
۲ عسل گشنیز ۱۹۶ هزار تومان
۳ عسل کنار ۱۹۲هزار تومان
۴ عسل آویشن ۲۳۰ هزار تومان
۵ عسل گون ۱۷۴ هزار تومان
۶ عسل مرکبات ۱۶۴ هزار تومان
۷ عسل کتیرا ۱۸۷ هزار تومان
۸ عسل یونجه ۱۶۵ هزار تومان
۹ عسل چهل گیاه  ۱۵۸ هزار تومان
۱۰ عسل وحشی  ناموجود
۱۱ عسل سیاهدانه ناموجود
۱۲ عسل رازیانه ناموجود
۱۳ عسل اقاقیا ۱۶۸ هزار تومان
۱۴ عسل زرشک ۱۷۴ هزار تومان
۱۵ عسل مریم گلی ناموجود
۱۶ عسل اکالیپتوس ۲۰۶ هزار تومان
۱۷ عسل پنبه ناموجود
۱۸ عسل جاوشیر ناموجود
۱۹ عسل جعفری ناموجود
۲۰ عسل قنقال ۱۷۶ هزار تومان
۲۱ عسل آفتابگردان ناموجود
۲۲ عسل موم دار ناموجود
۲۳ عسل زیرفون ناموجود
۲۴ عسل ریحان ناموجود

قیمت ها به ازای هر کیلو گرم عسل طبیعی و خام می باشد.

[wpipa id=”2991″]

46 دیدگاه برای “قیمت عسل طبیعی در سال ۹۹

  • براتی گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   عسل های آهوتا با برگه آزمایشگاه معتبر ارسال می شوند ضمن اینکه همراه سفارش شما ضمانت نامه ۲ برابری نیز ارسال می شود یعنی شما میتوانید عسل های آهوتا را به آزمایشگاه ببرید و در صورتی که مشخص شد طبیعی نیست ما دو برابر مبلغ عسل + آزمایشگاه را خدمت تان واریز میکنیم.
   با این حال هر ضمانت دیگری نیز بخواهید ما در خدمتیم

 1. احمد گفته:

  سلام من دربه در دنبال عسل وحشی هستم و مشکل اینجاس نمی دونم عسل وحشی چه تفاوتی با عسل دیگه داره چه تظمین داره بجای عسل وحشی عسل دیگه ای نفذستید و آیا عسل وحشی الان برا سفارش دارید؟

  • براتی گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   ابتدا اینکه باید ببینید به چه دلیل بدنبال عسل وحشی هستید؟ اگر ملاکتان طبیعی بودن و خلوص آن هست میتوانید از دیگر عسل هایی که خالص هستند و ضمانت آزمایشگاهی دارند استفاده کنید به این دلیل که تقلب در موضوع عسل وحشی فوق العاده بالاست و کلاهبرداران از شگردها و شیوه های حرفه ای استفاده میکنند که تشخیص آن سخت است.
   ما علاوه بر برگه آزمایشگاه عسل ها ضمانت نامه دوبرابری نیز ارسال میکنیم که اگر محصولات را به آزمایشگاه بردید و طبیعی نبود ۲ برابر مبلغ پرداخت شده بابت محصول + آزمایشگاه را واریز کنیم. با این حال هر ضمانتی که بخواهید در خدمتیم.
   درباره موجودی عسل وحشی نیز باید هر زمان که میخواهید تماس بگیرید زیرا ممکن است الان موجود باشد و زمانی که شما تماس میگیرید به اتمام زسیده باشد.
   ۰۹۱۵۲۵۵۵۵۰۱ – ۰۵۸۳۶۲۴۲۵۲۱

  • محمد فارس گفته:

   سلام خیلا هستند عسل کندو یا عسل کنار که قیمتی ندارند قالب میکنن به مشتری به جای عسل وحشی و خوب

 2. Saman گفته:

  سلام پسر۶ساله ای دارم که الرژی تنفسی دارد وسرفه ها امانش را بریده شبها خواب نداره داروها اثر نمیکنه ایا عسل های شما درمان سرفه هایش میشود وکدام نوع عسل؟
  تورو خداااااا راهنمایی کنید

  • علی گفته:

   سلام بهترین داروی طبیعی گوشت جوجه تیغی است.
   البته ضمن حمایت از حیات وحش و عذرخواهی بخاطر نظرم بهترین داروی اسمی است که تاکنون تجربه شده است

   • پستاندارشناس گفته:

    با سلام
    بنده استاد دانشگاه و جانورشناس هستم. گوشت تشی یا همان گربه تیغی (که با جوجه تیغی که اندازه کوچکی دارد و جزو گروه دیگری از پستانداران است ارتباطی ندارد) به هیچ وجه تاثیری در آسم و بیماری های تنفسی ندارد. یک باور غلط عمومی است که مبنای علمی ندارد. بنده در یک مجمع علمی نیز از تعدادی از پستاندارشناسان اروپا سوال کردم هیچ کدام چنین مطلبی رو نشنیده بودند.

   • یحیی گفته:

    با همین نظریه های غیر کارشناسی و عوام فریبانه به محیط زیست و زیست بوم دیگر جانداران در طول تاریخ توسط شیادین و بعضا افراد ناآگاه ضربه زده شده و میشه.

  • فاطمه گفته:

   سلام عسل کنار برای انواع آلرژی فوق العاده ست . برای درمان هر شب قبل از خواب یک قطره عسل کنار صد در صد طبیعی رو در داخل ناف پسرت بگذار و با چسب کاغذی روی ناف را چسب بگذار تا صبح بماند . البته قبل از آن حتما داخل ناف را با آب و صابون تمیز کن و با دستمال خشکش کن بعد عسل بگذار . این کار را تا درمان کامل ادامه بده . خدا شفا و سلامتی بده به پسر شما و همه بچه ها.

  • براتی گفته:

   سلام
   ساکارز عسل ها با توجه به نوع هر عسل متفاوت می باشد از زیر یک مخصوص عسل های وحشی و بالاتر برای عسل هایی مانند کنار

 3. مهدی گفته:

  ممنون از پاسخگویی شما
  من شنیدم عسل طبیعی باید ساکارز زیر ۲ داشته باشه ….اما عسلی را که سازمان غذا و دارو مورد تایید قرار میده تا ساکارز ۵ هست .یعنی میشه که این عسل قاطی داشته باشه اما مورد تایید هم باشه.میشه توضیح بدید …ممنون

  • براتی گفته:

   سلام و درود
   ساکارز هر عسل با دیگری متفاوت است و در برخی موارد حتی عسل با ساکارز ۶ هم میتواند کاملا طبیعی باشد. و گاهی عسل با ساکارز ۱ هم میتواند تقلبی باشد زیرا تقلب در این فاکتور بسیار بالاست. به همین دلیل پاسخ سوال شما بله می باشد.
   در نهایت توصیه میکنیم هیچ گاه عسل را تنها بر اساس درصد ساکارز خریداری نکنید.

 4. اشکان گفته:

  تو ایران عسل طبیعی نداریم من دیابت دارم و از یک زنبور دار معتبر که تو یکی از بهترین جاهای رشت فروشگاه هم دارد و آشنا هم هستش ، یک کیلو عسل خریدم و وی به من دل استواری دارد که عسلش طبیعی است ولی کارم به بیمارستان کشید ، دیگه به هیچ کس باور ندارم ، من تو آلمان بودم ، تو اونجا عسل ها طبیعی هستن یعنی کسی نمیتونه عسل ساختگی بفروشه و اگه این کارو کنه چوب تو استینشون می کنن ، تو آلمان هر کی میخواد عسل بفروشه باسد عسلش رو آزمایشگاه گواهی کنه

  • علی خناری نژاد گفته:

   تو ایران بهترش رو داریم مشکل شما خرید از مغازه داره. عسل را از زنبوردار با وجدان بخرید من با قدرت تمام پشت عسلم ایستادم

 5. shayan گفته:

  با سلام
  برای تشخیص عسل طبیعی ده مورد ازمایش روی عسل انجام میشه که فقط یکی از اونا درصد ساکارز هست .
  شما به جز درصد ساکارز ازمایش دیگه ای هم روی محصولاتتون انجام دادین.

  • براتی گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   آزمایشات بسیاری بر روی عسل های آهوتا انجام می شود از جمله ساکارز،هیدروکسی متیل فورفورال (HFM)،آنزیم دیاستاز، رطوبت، نسبت فروکتوز به گلوکز و دیگر فاکتورها.

 6. آریا رضایی گفته:

  باسلام جناب آقای براتی همین الان برای بار اول سفارش عسل از سایت آهوتا دادم امیدوارم همون جوری که میگید عسلهاتون طبیعی و مطمین باشه وبا اطمینان مصرف کنیم و مثل خرید از جاهای دیگه که خیلی تبلیغ میکنن ولی کیفیت نداره تو ذوقمون نخوره….موفق باشید

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام جناب رضایی
   همه مطالبی که درباره محصولات آهوتا ذکر شده بر اساس نتایج و آنالیزهای آزمایشگاهی و با دلیل و بصورت مستند می باشد. نظر مشتریان نیز برای این مورد ذکر شده که با نظر مصرف کنندگان آشنا شوید و نگاه به محصولات از زاویه دید افراد مختلف با سلیقه های متفاوت و بدور از تعریف های یک طرفه از محصول باشد.
   ما در کنار ارائه محصولات، کیفیت آن ها را بصورت کامل و ۱۰۰ درصدی تضمین میکنیم، البته این تضمین بر اساس نتایج آمایشگاهی می باشد و نه نظر همسایه و دوست و آشنا درباره رنگ و طعم عسل! چون برخی از عزیزان هیچ آزمایش و مطالعه علمی را قبول ندارند و صرفا به نظر افراد دوست و آشنا درباره رنگ و یا طعم عسل اکتفا میکنند.
   با این حال خوشحال می شویم شما نیز بعد از مصرف عسل نظرتان را بصورت پیشنهاد و یا انتقاد در صفحه نظرات مشتریان مشاهده کنیم.
   با احترام، براتی

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام
   صفحه محصول هر محصول را مشاهده بکنید، همه عسل ها که یک نتیجه ندارند شهد هر گیاه و قاعدتا نتیجه آزمایشگاه هر عسل متفاوت است.

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام همکار عزیز
   تمام عسل های آهوتا مربوط به زنبورستان های خود مجموعه می باشد و خرید نداریم.
   سلامت باشید

 7. مروت گفته:

  سلام. من ی سوال داشتم چجوری زنبور عسل از یک نوع گل استفاده میکنه مثلا اویشن بگیم ای عسل اویشنه ی….مگه زنبور عسل رو میشه مثل گاو گوسفند رو گل یا مکان خاصی چروند

 8. رضائی گفته:

  سلام میشود از دونمونه عسل گون واویشن هرکدوم یک کیلو سفارش داد تا تست کنیم وبا اطمینان مشتری شویم ؟

 9. محمد گفته:

  سلام ۹۰درصدعسلهای برداشتی برگرفته ازچندنوع شهدمیباشندوکمترمیشودعسل یک دست مثلا کنار خالص پیدا کردچون زنبوربه هرگلی شهدداری که رسید برداشت میکندپس لطفآ مردم را الکی توجیع نکنید که خالصه کناره اگرهم عسلتون خالص هست ولی متعلق به چندنوع گل هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button