درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال

درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال روشی طبیعی و مناسب می باشد. اگر به دنبال یک درمان طبیعی برای دیابت نوع ۲ بوده‌اید و هنوز درباره آن تصمیمی نگرفته‌اید، به قابلیت‌های ژل رویال توجه کنید. در گذشته تحقیقات زیادی وجود داشته‌اند که نقش ژل رویال در کاهش گلوکز و چربی‌های خون را هم در انسان و هم در حیوانات نشان می‌دهند. اما اخیراً اثر مفید این ماده بر بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز ثابت شده است.

درمان دیابت با ژل رویال

 

در این مقاله به برخی خواص غیر قابل انکار ژل رویال اشاره می شود: مسائل درمانی، نظیر درمان سرطان را که برخی محققین و تحقیقاتی که توسط برخی مولفین پی گیری شده و آن را مطرح می کنند و می خواهند تنها با تاثیر درمانی ژل رویال با سرطان مقابله کنند، فعلا کنار می گذاریم.

برخی افراد، با ذکر اینکه ژل رویال مقدار کلسترول را کاهش می دهد، مقدار قند خون افراد مبتلا به دیابت را پایین می آورد، اثبات کرده اند که ژل رویال می تواند برای دیابت نوع 2 مفید باشد و به مرور زمان به بهبود این بیماری و روند درمان کمک کند.

درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال

دیابت نوع ۲، چهارمین مشکل اصلی سلامت در سطح جهان است و امروزه درمان‌های طبیعی، به دلیل عدم وجود عوارض جانبی، پرطرفدارترین نوع درمان هستند.

[wpipa id=”3142″]

ژل رویال دارای خواص تنظیم گلوکز و فعالیت شبه انسولین است که هم برای انسان و هم حیوانات گزارش شده است. همچنین اثرات مثبتی را در جهت کاهش آسیب‌های جانبی ناشی از بیماری در سیستم تناسلی، پانکراس، کبد، پوست و غیره ایجاد می‌کند. تحقیقات و آزمایش‌های بالینی، بهبود در افراد مبتلا به دیابت را با دوز مصرفی ۱ گرم ژل رویال بصورت ۳ بار در روز و به مدت ۸ هفته نشان دادند. بنابراین مصرف آن بی‌فایده نخواهد بود، اما پیش از مصرف اطمینان حاصل نمایید که به آن آلرژی ندارید.

در صورتی که نسبت به سایر فرآورده‌های زنبور آلرژی داشته باشید، به احتمال زیاد به ژل رویال نیز آلرژی خواهید داشت. همچنین اگر حساسیت آلرژیک بالایی دارید، مصرف ژل رویال را ابتدا با مقادیر بسیار کم مانند ۱/۰ گرم آغاز کنید و نتایج آن را بررسی نمایید، سپس مقدار آن را به تدریج افزایش دهید تا به دوز مصرفی دلخواه خود برسید. سوم اینکه، در صورتی که مبتلا به آسم هستید، احتیاط کنید. اگرچه گفته می‌شود که ژل رویال می‌تواند آسم را درمان کند، اما چندین مورد واکنش‌های آلرژیک، حتی واکنش‌های آنافیلاکسی، در افراد مبتلا به آسم گزارش شده است.

ویدئو درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال

در حال بارگذاری...

درباره اینکه بهترین روش مصرف ژل رویال چیست، ژل رویال تازه را امتحان کنید. در اینجا به برخی مطالعات و آزمایش‌های بالینی اخیر درباره اثرات مفید این داروی باستانی بر دیابت نوع ۲ اشاره می‌کنیم. برای خرید ژل رویال طبیعی هم میتوانید به فروشگاه آهوتا مراجعه کنید.

درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال

ژل رویال غلظت گلوکز را کاهش می‌دهد

تحقیق «تاثیر مصرف ژل رویال بر گلوکز سروم خون، آپولیپوپروتئین A-I (ApoA-I)، آپولیپوپروتئین B (ApoB) و نسبت‌های ApoB/ApoA-I»، که در آگوست ۲۰۱۶ توسط ب. خوش‌پی و همکارانش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران و دانشگاه ماساچوست آمریکا منتشر شد، اثر مصرف ژل رویال بر گلوکز سروم خون، آپولیپوپروتئین A-I (ApoA-I)، آپولیپوپروتئین B (ApoB) و نسبت‌های ApoB/ApoA-I در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ را تعیین می‌کند.

۵۰ بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ در این تحقیق دوسرکور تحت کنترل دارونما شرکت داشتند. دو گروه تشکیل شدند، یکی از آن‌ها قرص‌های دارونما دریافت کرد و دیگری ژل رویال با دوز ۱۰۰۰ میلی گرم بصورت سه بار در روز و به مدت ۸ هفته دریافت کرد. نتایج نشان دادند که غلظت‌های گلوکز در گروه مصرف کننده ژل رویال کاهش داشت (mg/dL ۴/۹ در مقابل mg/dL ۴؛ ۰۱۱/۰=p).

نتیجه‌گیری آن‌ها این بود که «این داده‌ها نشان می‌دهند که مصرف ژل رویال می‌تواند بر گلوکز سروم خون، آپولیپوپروتئین A-I (ApoA-I) و نسبت‌های ApoB/ApoA-I در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ اثرات مطلوبی بگذارد.»

در حالی که مطالعه بالا نتایج خوبی را پس از ۸ هفته درمان نشان داد، یک دوز واحد ژل رویال غیر موثر است. این دوره درمان باید طولانی باشد، نه کوتاه مدت.

[wpipa id=”3153″]

خواص مصرف ژل رویال تازه بر واکنش گلیسمی در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲

تحقیق منتشر شده در سپتامبر ۲۰۱۵ توسط م. مبصری و همکارانش از ایران، با عنوان «خواص مصرف ژل رویال تازه بر واکنش گلیسمی در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲»، بررسی اثر دوز واحد ژل رویال تازه به عنوان نوعی درمان مکمل بر واکنش گلیسمی در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ را مورد هدف قرار داده است.

در این آزمایش بالینی تصادفی از ۴۰ بیمار استفاده شد و به هر کدام از آن‌ها یا دارونما یا ۱۰ گرم ژل رویال تازه بصورت ناشتا داده شد. آزمایشات نشان دادند که به نظر نمی‌رسد که ژل رویال دارای اثرات چشمگیری فوری بر عامل‌های گلیسمیک در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ باشد.

تحقیق «آزمایش بالینی تصادفی اثرات مکمل ژل رویال بر کنترل گلیسمیک و عامل‌های استرس اکسیداتیو در زنان مبتلا به دیابت نوع ۲» توسط س. پور مرادیان و همکارانش از دانشگاه علوم پزشکی تبریز که در می ۲۰۱۴ منتشر شد، اثرات مکمل ژل رویال در زنان مبتلا به دیابت را بررسی کرده است.

این آزمایش بالینی بر روی ۵۰ زن مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام شد که به دو گروه درمان بوسیله دارونما و ژل رویال تقسیم شده بودند. این زنان بصورت روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم ژل نرم ژل رویال را به مدت ۸ هفته مصرف کردند. نتایج نشان دادند که پس از مصرف مکمل ژل رویال، مقدار میانگین قند ناشتا بطور قابل توجهی کاهش می‌یابد؛ همچنین کاهش قابل توجهی در مقدار میانگین سطح هموگلوبین گلیکوزیله شده سروم خون و افزایش چشمگیری نیز در میانگین غلظت انسولین مشاهده شد. مکمل ژل رویال بطور قابل توجهی فعالیت‌های اریتروسیت سوپراکسیداز دیسموتاز و گلوتاتیون پراکسیداز را افزایش و سطوح مالون‌دی‌آلدهید را کاهش داد.

نتیجه این تحقیق این است که «بر اساس یافته‌ها، به نظر می‌رسد که مکمل ژل رویال، می‌تواند در کنترل عواقب ابتلا به دیابت مفید باشد.

درمان دیابت با ژل رویال

کنترل قند خون بالا و استئاتوز کبدی با ژل رویال

پژوهش منتشر شده در ژانویه ۲۰۱۷ با عنوان «ژل رویال از طریق افزایش میزان گرمازایی بافت چربی قهوه‌ای در موش‌ها، چاقی و عدم تحمل گلوکز ناشی از رژیم غذایی را بهبود می‌بخشد» توسط تی. یونشیرو و همکارانش از آزمایشگاه بیوشیمی دپارتمان علوم بیوپزشکی ژاپن، اثرات ضدچاقی مکمل ژل رویال و رابطه آن با سطوح فعالیت‌های فیزیکی و ظرفیت‌های گرمازایی بافت‌های چربی قهوه‌ای (BAT) و سفید (WAT) را بررسی نمودند.

نتایج نشان دادند که ژل رویال رژیمی و نه لارو زنبور، انباشتگی WAT ناشی از HFD و TG کبدی بدون تغییر در غذای مصرفی را تسکین داد. ژل رویال قند خون بالا و میزان مقاومت در برابر انسولین در جهت ارزیابی مدل هموستاز را بهبود بخشید.

نتیجه‌گیری آن‌ها این بود که «وجود ژل رویال در رژیم غذایی، از طریق افزایش گرمازایی متابولیک در BAT در موش‌ها، باعث کاهش چاقی، افزایش قند خون و استئاتوز کبدی ناشی از رژیم غذایی می‌شود. ژل رویال می‌تواند ماده غذایی جدید و امیدوارکننده‌ای برای مبارزه با چاقی و اختلالات متابولیک باشد.»

ژل رویال شاخص مقاومت در برابر انسولین را کاهش می‌دهد

تحقیق منتشر شده توسط ف. شیدفر و همکارانش از دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال ۲۰۱۵ با عنوان «آیا مکمل ژل رویال تنش اکسیداتیو و مقاومت در برابر انسولین را در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ بهبود می‌دهد؟»، اثر مصرف ژل رویال بر ظرفیت آنتی اکسیدانی کل سروم خون، مالون‌دی‌آلدهید و مقاومت در برابر انسولین را در افراد مبتلا به دیابت شیرین نوع ۲ مشخص نمودند.

در این آزمایش کنترل شده تصادفی از ۴۶ بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ با سنین ۲۵ تا ۶۵ سال استفاده شد. گروه غیردارونما بصورت ۳ بار در روز و به مدت ۸ هفته ۱۰۰۰ میلی گرم ژل رویال دریافت کرد. نتایج نشان دادند که «در این گروه، در مقایسه با گروه دارونما، HOMA-IR (شاخص مقاومت در برابر انسولین) کاهش داشت (۰۱۵/۰=P) در حالی که ظرفیت آنتی‌اکسیدان کل سروم خون در گروه ژل رویال بطور قابل توجهی افزایش یافته بود (۰۱۶/۰=P).

خواص ژل رویال برای دیابت

بهبود قند خون بالا را در افراد دیابتی با مصرف ژل رویال

یک تحقیق منتشر شده بر روی سایت PubMed در نوامبر ۲۰۱۶ توسط ام. یوشیدا و همکارانش از دانشگاه کیوتو سانگیو با عنوان «ژل رویال قند خون بالا را در موش‌های KK-Ay چاق/مبتلا به دیابت بهبود می‌بخشد»، بررسی می‌کند که آیا ژل رویال می‌تواند از چاقی جلوگیری کند و قند خون بالا در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد یا خیر. این تحقیق نیز بر روی موش‌ها انجام شد و محققان وزن بدن، گلوکز پلاسما و سطوح انسولین را اندازه گرفتند.

پس از ۴ هفته مصرف ژل رویال، قند خون بالای موش‌ها بهبود یافت و افزایش وزن بدن تا حدودی کاهش داشت، هرچند که مورد دوم به اهمیت آماری دست نیافت. اما مصرف ژل رویال، مقاومت در برابر انسولین را بهبود نبخشید. نتیجه تحقیق آن‌ها این بود که بهبود قند خون بالا به دلیل مصرف طولانی مدت ژل رویال ممکن است به دلیل توزیع G6Pase از طریق تنظیم توزیع mRNAهای AdipoQ و AdipoR1 و پروتئین pAMPK باشد.

ژل رویال سایر آسیب‌های ناشی از دیابت را کاهش می‌دهد

[wpipa id=”3155″]

۱. کاهش آسیب اکسیداتیو ایجاد شده درون کبد و پانکراس موش‌های مبتلا به دیابت

تحقیق سال ۲۰۱۶ با عنوان بهبود تغییرات بیوشیمیایی سروم خون و تنش اکسیداتیو کبد و پانکراس پس از استفاده از ژل رویال در موش‌های مبتلا به دیابت ناشی از استرپتوزوتوسین توسط الف. قنبری و همکارانش از دانشکده علوم دانشگاه ارومیه، از موش‌هایی استفاده می‌کند که به دیابت ناشی از استرپتوزوتوسین (STZ) مبتلا هستند.

این موش‌ها ژل رویال با دوز ۱۰۰ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را بصورت خوراکی مصرف کردند. پس از آزمایشات مشاهده شد که درمان بوسیله ژل رویال، تغییرات موش‌های دیابتی را به سطوح نرمال خود بازگرداند. از این گذشته، سطوح پایین FRAP 9 (توان آنتی‌اکسیدانی کاهنده فریک) و کاتالاز و نیز سطح بالای مالون‌در‌آلدهید درون کبد و پانکراس را بهبود بخشید (۰۵/۰>P).

نتیجه این بود که ژل رویال، آسیب اکسیداتیو ناشی از STZ درون کبد و پانکراس موش‌ها را بهبود می‌بخشد؛ بنابراین، می‌توان آن را به عنوان درمانی موثر و جایگزین برای دیابت در نظر گرفت.

 

درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال

۲. رفع آسیب‌های وارده به سیستم تولید مثل مردان، هم از لحاظ کیفیت اسپرم و هم تمایل جنسی

دیابت شیرین به تنهایی رخ نمی‌دهد و مردان مبتلا به دیابت شیرین، بیشتر از خود بیماری، از کاهش قدرت جنسی خود رنج می‌برند. وزن بیضه‌ها، تعداد، جنبندگی و کارکرد موثر اسپرم‌ها و سطوح تسترون موجود در سروم خون تحت تأثیر قرار می‌گیرند. ژل رویال به عنوان تقویت کننده تمام این مولفه‌ها در افراد سالم شناخته می‌شود، اما به افراد مبتلا به دیابت نیز کمک می‌کند. در اینجا به برخی تحقیقات اخیر که از این نظریه حمایت می‌کنند می‌پردازیم:

تحقیق بر روی «اثر ژل رویال بر مولفه‌های تولید مثل در موش‌های مبتلا به دیابت ناشی از استرپتوزوتوسین» که در آوریل سال ۲۰۱۵ توسط الف. قنبری و همکارانش از دانشگاه ارومیه منتشر شد، اثرات ژل رویال بر مولفه‌های سیستم تولید مثل از جمله تولید تستوسترون و مالون‌دی‌آلدهید (MDA) در موش‌های مبتلا به دیابت را بررسی کردند. مقدار ۱۰۰ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن، به مدت ۶ هفته بوسیله لوله گاواژ به موش‌ها خورانده شد. نتایج نشان دادند که ژل رویال مولفه‌های تولید مثل نظیر وزن بیضه‌ها، تعداد، جنبندگی و کارکرد موثر اسپرم‌ها، یکپارچگی DNA، کیفیت کروماتین، تستوسترون سروم خون و سطوح MDA بافت بیضه‌ای در موش‌های مبتلا به دیابت را بهبود بخشیدند.

تحقیق دیگری بر روی همین موضوع با عنوان «اثرات محافظتی ژل رویال در مقابل آسیب‌های بیضه‌ای در موش‌های مبتلا به دیابت ناشی از استرپتوزوتوسین» توسط تی. کاراجا و همکارانش از ترکیه انجام شد.

در حالی که گفته می‌شود که دیابت باعث افزایش قابل توجه مرگ سلول‌های آپوپتوتیک بیضه‌ای می‌شود (سلول‌های کاسپاز-۳-مثبت)، تعداد آن‌ها پس از درمان بوسیله ژل رویال کاهش یافت.

۳. سودمندی آن در کنترل وزن

تحقیقی در دسامبر ۲۰۱۲ با عنوان «اثرات مکمل ژل رویال بر وزن بدن میزان جذب رژیمی در زنان مبتلا به دیابت نوع ۲» که توسط س. پورمرادیان و همکارانش از دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام شد، اثرات مکمل ژل رویال بر وزن بدن، انرژی کل روزانه و جذب عناصر پرمصرف در زنان مبتلا به دیابت نوع ۲ را ارزیابی کردند. ۵۰ زن مبتلا به دیابت، مقدار ۱۰۰۰ میلی گرم ژل نرم ژل رویال یا دارونما را به مدت ۸ هفته مصرف کردند و نتایج نشان دادند که ژل رویال، میانگین وزن بدن را کاهش می‌دهد، در حالی که این میانگین وزن در گروه دارونما بطور جزئی افزایش داشته است.

نتیجه‌گیری آن‌ها این بود که مصرف ژل رویال می‌تواند در کنترل وزن بیماران مبتلا به دیابت، مفید باشد.

نظر شما درباره درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

خرید ژل رویال

4.6/5 - (9 امتیاز)

2 دیدگاه برای “درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال

  1. مریم گفته:

    سلام
    من دیابت دارم و دکترم گفته که ژل رویال طبیعی استفاده کنم. فقط برام مهمه که حتما اصل و طبیعی باشه. چطوری میتونم بخرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *