ژل رویال برای دیابت

درمان دیابت با ژل رویال روشی طبیعی و مناسب می باشد. اگر به دنبال یک درمان طبیعی برای دیابت نوع ۲ بوده‌اید و هنوز درباره آن تصمیمی نگرفته‌اید، به قابلیت‌های ژل رویال توجه کنید. خواص ژل رویال برای دیابت در تحقیقات بسیاری ثابت شده است. در گذشته تحقیقات زیادی وجود داشته اند که نقش ژل رویال در کاهش گلوکز و چربی‌های خون را هم در انسان و هم در حیوانات نشان می‌دهند. اما اخیراً اثر مفید این ماده بر بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز ثابت شده است.

به طور کلی استفاده از این ماده برای بسیاری از بیماری ها به دلیل دارا بودن ویتامین و مواد معدنی بسیار مورد نیاز بدن انسان می باشد. همچنین استفاده از آن برای بیماران دیابتی که ممکن است بسیاری از اندام های بدن را مانند نارسایی کلیه، قرنیه چشم و … درگیر کند، مؤثر می باشد. در ادامه این مقاله از آهوتا شما را با خواص ژل رویال برای دیابت آشنا خواهیم کرد. پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

دیابت

دیابت چیست؟

افراد دیابتی که به عنوان دیابت شیرین توصیف می شوند، سطح گلوکز یا قند خون بالاتری نسبت به حد طبیعی دارند. بدن این افراد، انسولین را نمی تواند به مقدار کافی تولید کند و یا اینکه نمی تواند از آن به خوبی استفاده کند، در نتیجه این امر موجب ابتلا فرد به دیابت می شود. شاید برای شما سوال باشد که انسولین چیست؟ انسولین هورمونی است که توسط سلول های بتا پانکراس یا لوزالمعده (اندامی در بدن که پشت معده قرار دارد) تولید می شود.

در یک فرد سالم، پس از هر بار مصرف غذا، لوزالمعده انسولین تولید می کند تا قند موجود در غذا را به انرژی تبدیل کند. این بدان معناست که همه انسان ها به انسولین وابسته هستند. در نتیجه برای بیماران دیابتی، لوزالمعده انسولین کافی تولید نمی کند یا انسولین تولید شده در بدن آن ها توسط سلول های عضلانی، چربی و کبد به خوبی استفاده نمی شود. در این صورت آن ها مجبورند انسولین مورد نیاز بدن را از بیرون تهیه کنند.

ویدئو خواص ژل رویال برای دیابت

آیا ژل رویال برای دیابت مفید است؟

دیابت یک بیماری متابولیک است که شیوع جهانی آن به طور چشمگیری در حال افزایش است. هایپرگلیسمی (افزایش قند خون)، استرس اکسیداتیو و التهاب در دیابت با اختلال در ترشح یا عملکرد انسولین دیده می شود. در این صورت ممکن است عوارضی مانند نوروپاتی، رتینوپاتی و کتوز ایجاد شود که باعث اختلال در عملکرد اندام ها در بدن می شود. هدف اصلی در کنترل و درمان دیابت پیشگیری از هیپرگلیسمی است. در این مرحله، اجزای آنتی اکسیدانی موجود در ژل رویال می تواند از عوارضی که به عنوان حمایت از بهبود هیپرگلیسمی مزمن دیده می شود، جلوگیری کند.

در این مقاله به برخی خواص غیر قابل انکار ژل رویال اشاره می شود:

مسائل درمانی، نظیر درمان سرطان را که برخی محققین و تحقیقاتی که توسط برخی مولفین پی گیری شده و آن را مطرح می کنند و می خواهند تنها با تاثیر درمانی ژل رویال با سرطان مقابله کنند، فعلا کنار می گذاریم.

برخی افراد، با ذکر اینکه ژل رویال مقدار کلسترول را کاهش می دهد، مقدار قند خون افراد مبتلا به دیابت را پایین می آورد، اثبات کرده اند که ژل رویال می تواند برای دیابت نوع 2 مفید باشد و به مرور زمان به بهبود این بیماری و روند درمان کمک کند.

تحقیقات درباره ژل رویال و دیابت

در یک بررسی سیستماتیک که در سال 2019 در دانشگاه تبریز انجام شد، گزارش شد که مصرف ژل رویال به صورت ناشتا در درمان دیابت منجر به کاهش قابل توجه قند خون می شود. برخی مطالعات گزارش شده است که ژل رویال به طور مؤثری بر مقدار HOMA-IR تأثیر می گذارد که نشان دهنده مقاومت به انسولین است. با این اوصاف، پیش بینی می شود که ژل رویال برای سطح بالای چربی خون (دیس لیپیدمی) که اغلب با دیابت همراه است، مفید خواهد بود.

همچنین در سال 2016 نیز، یک مطالعه علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایران خواص ژل رویال برای دیابت را مورد بررسی قرار داد که در واقع در این آزمایش اثرات مکمل ژل رویال بر سطوح نشانگرهایی مانند گلوکز، آپولیپوپروتئین در خون بیماران دیابتی و چربی خون HDL (کلسترول خوب) و LDL (کلسترول بد) تحت نظر قرار گرفتند.

این تحقیق به این صورت بود که بیماران دیابتی را به 2 گروه تقسیم کردند و به مدت 8 هفته آن ها را مورد بررسی قرار دادند. گروه اول، 1000 میلی گرم ژل رویال را 3 بار در روز به مدت 8 هفته مصرف کردند. در نتیجه تحقیق، کاهش قابل توجهی در سطح گلوکز گروه اول نسبت به گروه دوم مشاهده شد. همچنین محقیق متوجه شدند سطح ApoA-1 (پیش ساز HDL) در گروه اول که ژل رویال دریافت کردند، نیز افزایش یافته است.

علائم دیابت

علائم دیابت نوع 1 و نوع 2 چیست؟

دیابت نوع 1 با شروع ناگهانی و سریع، خود را با علائمی مانند تکرر ادرار، کاهش وزن غیر ارادی، مشکل در تمرکز، تحریک پذیری، تاری دید، غش و بوی استون در دهان نشان می دهد.

اما در دیابت نوع 2 علائم اولیه که در نتیجه سطح قند خون بالا ظاهر می‌شوند عبارتند از: عفونت مثانه، عفونت کلیه، عفونت پوست یا هر عفونت دیگری که شایع‌تر است و به کندی درمان می‌شود، افزایش تشنگی، افزایش ادرار، یا تاری دید. پس از چندین سال، دیابت ممکن است منجر به بسیاری از مشکلات سلامتی جدی و سپس ظهور علائم دیگر شود.

سطح قند خون طبیعی

میزان قند خون بسته به میزان مصرف غذا متفاوت است و به طور کلی این مقادیر به شرح زیر است:

زمان در طول روز خواندن برای افراد سالم مطالعه برای افراد دیابتی
قبل از غذا خوردن بین 72-99 میلی گرم در دسی لیتر بین 80-130 میلی گرم در دسی لیتر
1-2 ساعت پس از صرف غذا کمتر از 140 میلی گرم در دسی لیتر کمتر از 180 میلی گرم در دسی لیتر

اطلاعات مهم در مورد قند خون

با توجه به جدول قبلی متوجه می شوید که قند خون شما بسته به زمان و مصرف غذا متفاوت است و همچنین در افراد مختلف کمی متفاوت است.

قند خون قبل از صبحانه و قبل از وعده های غذایی اصلی کمترین میزان را دارد، این بدان معناست که بالاترین میزان قند خون بعد از یک یا دو ساعت غذا خوردن است. شایان ذکر است که قند خون افراد دیابتی در مقایسه با افراد سالم بالاتر است.

اگر سطح قند خون شما خیلی بالا یا خیلی پایین است، به شما توصیه می کنیم:

قند خون در طول روزه داری توصیه های بهداشتی
50 میلی گرم در دسی لیتر یا کمتر خیلی کم: به دنبال کمک پزشکی باشید.
70-90 میلی گرم در دسی لیتر خیلی کم: به محض بروز علائم قند خون پایین ، قند مصرف کنید یا به دنبال کمک پزشکی باشید.
90-120 میلی گرم در دسی لیتر معمولی
120-160 میلی گرم در دسی لیتر بالا: به ردیابی، نظارت و کمک پزشکی نیاز دارد.
160-240 میلی گرم در دسی لیتر بیش از حد بالا: سعی کنید قند خون خود را کاهش دهید و به دنبال کمک پزشکی باشید.
240-300 میلی گرم در دسی لیتر بسیار بسیار بالا: با پزشک خود مشورت کنید، این نشانه ای است که سطح قند شما کنترل نشده است.
300 میلی گرم در دسی لیتر یا بیشتر به صورت خطرناک: به دنبال کمک فوری پزشکی باشید.

درمان دیابت

درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال

دیابت نوع ۲، چهارمین مشکل اصلی سلامت در سطح جهان است و امروزه درمان‌ های طبیعی، به دلیل عدم وجود عوارض جانبی، پرطرفدارترین نوع درمان هستند.

[wpipa id=”3142″]

ژل رویال دارای خواص تنظیم گلوکز و فعالیت شبه انسولین است که هم برای انسان و هم حیوانات گزارش شده است. همچنین اثرات مثبتی را در جهت کاهش آسیب‌ های جانبی ناشی از بیماری در سیستم تناسلی، پانکراس، کبد، پوست و غیره ایجاد می‌ کند. تحقیقات و آزمایش‌ های بالینی، بهبود در افراد مبتلا به دیابت را با دوز مصرفی ۱ گرم ژل رویال بصورت ۳ بار در روز و به مدت ۸ هفته نشان دادند. بنابراین مصرف آن بی‌ فایده نخواهد بود، اما پیش از مصرف اطمینان حاصل نمایید که به آن آلرژی ندارید.

در صورتی که نسبت به سایر فرآورده‌ های زنبور آلرژی داشته باشید، به احتمال زیاد به ژل رویال نیز آلرژی خواهید داشت. همچنین اگر حساسیت آلرژیک بالایی دارید، مصرف ژل رویال را ابتدا با مقادیر بسیار کم مانند ۱/۰ گرم آغاز کنید و نتایج آن را بررسی نمایید، سپس مقدار آن را به تدریج افزایش دهید تا به دوز مصرفی دلخواه خود برسید. سوم اینکه، در صورتی که مبتلا به آسم هستید، احتیاط کنید. اگرچه گفته می‌ شود که ژل رویال می‌ تواند آسم را درمان کند، اما چندین مورد واکنش‌ های آلرژیک، حتی واکنش‌ های آنافیلاکسی، در افراد مبتلا به آسم گزارش شده است.

درباره اینکه بهترین روش مصرف ژل رویال چیست، ژل رویال تازه را امتحان کنید. در اینجا به برخی مطالعات و آزمایش‌های بالینی اخیر درباره اثرات مفید این داروی باستانی بر دیابت نوع ۲ اشاره می‌ کنیم. برای خرید ژل رویال طبیعی هم میتوانید به فروشگاه آهوتا مراجعه کنید.

ژل رویال غلظت گلوکز را کاهش می‌دهد

تحقیق «تاثیر مصرف ژل رویال بر گلوکز سروم خون، آپولیپوپروتئین A-I (ApoA-I)، آپولیپوپروتئین B (ApoB) و نسبت‌های ApoB/ApoA-I»، که در آگوست ۲۰۱۶ توسط ب. خوش‌ پی و همکارانش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران و دانشگاه ماساچوست آمریکا منتشر شد، اثر مصرف ژل رویال بر گلوکز سروم خون، آپولیپوپروتئین A-I (ApoA-I)، آپولیپوپروتئین B (ApoB) و نسبت‌های ApoB/ApoA-I در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ را تعیین می‌ کند.

۵۰ بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ در این تحقیق دوسرکور تحت کنترل دارونما شرکت داشتند. دو گروه تشکیل شدند، یکی از آن‌ ها قرص‌ های دارونما دریافت کرد و دیگری ژل رویال با دوز ۱۰۰۰ میلی گرم بصورت سه بار در روز و به مدت ۸ هفته دریافت کرد. نتایج نشان دادند که غلظت‌ های گلوکز در گروه مصرف کننده ژل رویال کاهش داشت (mg/dL ۴/۹ در مقابل mg/dL ۴؛ ۰۱۱/۰=p).

نتیجه‌ گیری آن‌ ها این بود که «این داده‌ ها نشان می‌ دهند که مصرف ژل رویال می‌ تواند بر گلوکز سروم خون، آپولیپوپروتئین A-I (ApoA-I) و نسبت‌های ApoB/ApoA-I در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ اثرات مطلوبی بگذارد.»

در حالی که مطالعه بالا نتایج خوبی را پس از ۸ هفته درمان نشان داد، یک دوز واحد ژل رویال غیر موثر است. این دوره درمان باید طولانی باشد، نه کوتاه مدت.

[wpipa id=”3153″]

خواص مصرف ژل رویال تازه بر واکنش گلیسمی در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲

تحقیق منتشر شده در سپتامبر ۲۰۱۵ توسط م. مبصری و همکارانش از ایران، با عنوان «خواص مصرف ژل رویال تازه بر واکنش گلیسمی در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲»، بررسی اثر دوز واحد ژل رویال تازه به عنوان نوعی درمان مکمل بر واکنش گلیسمی در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ را مورد هدف قرار داده است.

در این آزمایش بالینی تصادفی از ۴۰ بیمار استفاده شد و به هر کدام از آن‌ ها یا دارونما یا ۱۰ گرم ژل رویال تازه بصورت ناشتا داده شد. آزمایشات نشان دادند که به نظر نمی‌ رسد که ژل رویال دارای اثرات چشمگیری فوری بر عامل‌ های گلیسمیک در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ باشد.

تحقیق «آزمایش بالینی تصادفی اثرات مکمل ژل رویال بر کنترل گلیسمیک و عامل‌های استرس اکسیداتیو در زنان مبتلا به دیابت نوع ۲» توسط س. پور مرادیان و همکارانش از دانشگاه علوم پزشکی تبریز که در می ۲۰۱۴ منتشر شد، اثرات مکمل ژل رویال در زنان مبتلا به دیابت را بررسی کرده است.

این آزمایش بالینی بر روی ۵۰ زن مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام شد که به دو گروه درمان بوسیله دارونما و ژل رویال تقسیم شده بودند. این زنان بصورت روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم ژل نرم ژل رویال را به مدت ۸ هفته مصرف کردند. نتایج نشان دادند که پس از مصرف مکمل ژل رویال، مقدار میانگین قند ناشتا بطور قابل توجهی کاهش می‌ یابد؛ همچنین کاهش قابل توجهی در مقدار میانگین سطح هموگلوبین گلیکوزیله شده سروم خون و افزایش چشمگیری نیز در میانگین غلظت انسولین مشاهده شد. مکمل ژل رویال بطور قابل توجهی فعالیت‌های اریتروسیت سوپراکسیداز دیسموتاز و گلوتاتیون پراکسیداز را افزایش و سطوح مالون‌ دی‌ آلدهید را کاهش داد.

نتیجه این تحقیق این است که «بر اساس یافته‌ ها، به نظر می‌ رسد که مکمل ژل رویال، می‌ تواند در کنترل عواقب ابتلا به دیابت مفید باشد.

کنترل قند خون بالا و استئاتوز کبدی با ژل رویال

پژوهش منتشر شده در ژانویه ۲۰۱۷ با عنوان «ژل رویال از طریق افزایش میزان گرمازایی بافت چربی قهوه‌ ای در موش‌ ها، چاقی و عدم تحمل گلوکز ناشی از رژیم غذایی را بهبود می‌ بخشد» توسط تی. یونشیرو و همکارانش از آزمایشگاه بیوشیمی دپارتمان علوم بیوپزشکی ژاپن، اثرات ضدچاقی مکمل ژل رویال و رابطه آن با سطوح فعالیت‌ های فیزیکی و ظرفیت‌ های گرمازایی بافت‌ های چربی قهوه‌ ای (BAT) و سفید (WAT) را بررسی نمودند.

نتایج نشان دادند که ژل رویال رژیمی و نه لارو زنبور، انباشتگی WAT ناشی از HFD و TG کبدی بدون تغییر در غذای مصرفی را تسکین داد. ژل رویال قند خون بالا و میزان مقاومت در برابر انسولین در جهت ارزیابی مدل هموستاز را بهبود بخشید.

نتیجه‌ گیری آن‌ ها این بود که «وجود ژل رویال در رژیم غذایی، از طریق افزایش گرمازایی متابولیک در BAT در موش‌ ها، باعث کاهش چاقی، افزایش قند خون و استئاتوز کبدی ناشی از رژیم غذایی می‌ شود. ژل رویال می‌ تواند ماده غذایی جدید و امیدوارکننده‌ ای برای مبارزه با چاقی و اختلالات متابولیک باشد.»

ژل رویال

ژل رویال شاخص مقاومت در برابر انسولین را کاهش می‌دهد

تحقیق منتشر شده توسط ف. شیدفر و همکارانش از دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال ۲۰۱۵ با عنوان «آیا مکمل ژل رویال تنش اکسیداتیو و مقاومت در برابر انسولین را در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ بهبود می‌ دهد؟»، اثر مصرف ژل رویال بر ظرفیت آنتی اکسیدانی کل سروم خون، مالون‌دی‌آلدهید و مقاومت در برابر انسولین را در افراد مبتلا به دیابت شیرین نوع ۲ مشخص نمودند.

در این آزمایش کنترل شده تصادفی از ۴۶ بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ با سنین ۲۵ تا ۶۵ سال استفاده شد. گروه غیردارونما بصورت ۳ بار در روز و به مدت ۸ هفته ۱۰۰۰ میلی گرم ژل رویال دریافت کرد. نتایج نشان دادند که «در این گروه، در مقایسه با گروه دارونما، HOMA-IR (شاخص مقاومت در برابر انسولین) کاهش داشت (۰۱۵/۰=P) در حالی که ظرفیت آنتی‌اکسیدان کل سروم خون در گروه ژل رویال بطور قابل توجهی افزایش یافته بود (۰۱۶/۰=P).

بهبود قندخون

بهبود قند خون بالا را در افراد دیابتی با مصرف ژل رویال

یک تحقیق منتشر شده بر روی سایت PubMed در نوامبر ۲۰۱۶ توسط ام. یوشیدا و همکارانش از دانشگاه کیوتو سانگیو با عنوان «ژل رویال قند خون بالا را در موش‌ های KK-Ay چاق مبتلا به دیابت بهبود می‌ بخشد»، بررسی می‌ کند که آیا ژل رویال می‌ تواند از چاقی جلوگیری کند و قند خون بالا در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد یا خیر. این تحقیق نیز بر روی موش‌ ها انجام شد و محققان وزن بدن، گلوکز پلاسما و سطوح انسولین را اندازه گرفتند.

پس از ۴ هفته مصرف ژل رویال، قند خون بالای موش‌ ها بهبود یافت و افزایش وزن بدن تا حدودی کاهش داشت، هرچند که مورد دوم به اهمیت آماری دست نیافت. اما مصرف ژل رویال، مقاومت در برابر انسولین را بهبود نبخشید. نتیجه تحقیق آن‌ ها این بود که بهبود قند خون بالا به دلیل مصرف طولانی مدت ژل رویال ممکن است به دلیل توزیع G6Pase از طریق تنظیم توزیع mRNAهای AdipoQ و AdipoR1 و پروتئین pAMPK باشد.

ژل رویال سایر آسیب‌های ناشی از دیابت را کاهش می‌ دهد

۱. کاهش آسیب اکسیداتیو ایجاد شده درون کبد و پانکراس موش‌ های مبتلا به دیابت

تحقیق سال ۲۰۱۶ با عنوان بهبود تغییرات بیوشیمیایی سروم خون و تنش اکسیداتیو کبد و پانکراس پس از استفاده از ژل رویال در موش‌ های مبتلا به دیابت ناشی از استرپتوزوتوسین توسط الف. قنبری و همکارانش از دانشکده علوم دانشگاه ارومیه، از موش‌ هایی استفاده می‌ کند که به دیابت ناشی از استرپتوزوتوسین (STZ) مبتلا هستند.

این موش‌ ها ژل رویال با دوز ۱۰۰ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را بصورت خوراکی مصرف کردند. پس از آزمایشات مشاهده شد که درمان بوسیله ژل رویال، تغییرات موش‌ های دیابتی را به سطوح نرمال خود بازگرداند. از این گذشته، سطوح پایین FRAP 9 (توان آنتی‌ اکسیدانی کاهنده فریک) و کاتالاز و نیز سطح بالای مالون‌ در‌آلدهید درون کبد و پانکراس را بهبود بخشید (۰۵/۰>P).

نتیجه این بود که ژل رویال، آسیب اکسیداتیو ناشی از STZ درون کبد و پانکراس موش‌ ها را بهبود می‌ بخشد؛ بنابراین، می‌ توان آن را به عنوان درمانی موثر و جایگزین برای دیابت در نظر گرفت.

 

کنترل وزن

۲. رفع آسیب‌ های وارده به سیستم تولید مثل مردان، هم از لحاظ کیفیت اسپرم و هم تمایل جنسی

دیابت شیرین به تنهایی رخ نمی‌ دهد و مردان مبتلا به دیابت شیرین، بیشتر از خود بیماری، از کاهش قدرت جنسی خود رنج می‌ برند. وزن بیضه‌ ها، تعداد، جنبندگی و کارکرد موثر اسپرم‌ ها و سطوح تسترون موجود در سروم خون تحت تأثیر قرار می‌ گیرند. ژل رویال به عنوان تقویت کننده تمام این مولفه‌ ها در افراد سالم شناخته می‌ شود، اما به افراد مبتلا به دیابت نیز کمک می‌ کند. در اینجا به برخی تحقیقات اخیر که از این نظریه حمایت می‌ کنند می‌ پردازیم:

تحقیق بر روی «اثر ژل رویال بر مولفه‌ های تولید مثل در موش‌ های مبتلا به دیابت ناشی از استرپتوزوتوسین» که در آوریل سال ۲۰۱۵ توسط الف. قنبری و همکارانش از دانشگاه ارومیه منتشر شد، اثرات ژل رویال بر مولفه‌ های سیستم تولید مثل از جمله تولید تستوسترون و مالون‌ دی‌ آلدهید (MDA) در موش‌ های مبتلا به دیابت را بررسی کردند. مقدار ۱۰۰ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن، به مدت ۶ هفته بوسیله لوله گاواژ به موش‌ ها خورانده شد. نتایج نشان دادند که ژل رویال مولفه‌ های تولید مثل نظیر وزن بیضه‌ ها، تعداد، جنبندگی و کارکرد موثر اسپرم‌ ها، یکپارچگی DNA، کیفیت کروماتین، تستوسترون سروم خون و سطوح MDA بافت بیضه‌ ای در موش‌ های مبتلا به دیابت را بهبود بخشیدند.

تحقیق دیگری بر روی همین موضوع با عنوان «اثرات محافظتی ژل رویال در مقابل آسیب‌ های بیضه‌ ای در موش‌ های مبتلا به دیابت ناشی از استرپتوزوتوسین» توسط تی. کاراجا و همکارانش از ترکیه انجام شد.

در حالی که گفته می‌ شود که دیابت باعث افزایش قابل توجه مرگ سلول‌های آپوپتوتیک بیضه‌ ای می‌شود (سلول‌ های کاسپاز-۳-مثبت)، تعداد آن‌ ها پس از درمان بوسیله ژل رویال کاهش یافت.

۳. سودمندی آن در کنترل وزن

تحقیقی در دسامبر ۲۰۱۲ با عنوان «اثرات مکمل ژل رویال بر وزن بدن میزان جذب رژیمی در زنان مبتلا به دیابت نوع ۲» که توسط س. پورمرادیان و همکارانش از دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام شد، اثرات مکمل ژل رویال بر وزن بدن، انرژی کل روزانه و جذب عناصر پرمصرف در زنان مبتلا به دیابت نوع ۲ را ارزیابی کردند. ۵۰ زن مبتلا به دیابت، مقدار ۱۰۰۰ میلی گرم ژل نرم ژل رویال یا دارونما را به مدت ۸ هفته مصرف کردند و نتایج نشان دادند که ژل رویال، میانگین وزن بدن را کاهش می‌ دهد، در حالی که این میانگین وزن در گروه دارونما بطور جزئی افزایش داشته است.

نتیجه‌ گیری آن‌ ها این بود که مصرف ژل رویال می‌ تواند در کنترل وزن بیماران مبتلا به دیابت، مفید باشد.

مضرات ژل رویال برای سلامتی

این امر درست است که ژل رویال یک ماده برای درمان طبیعی می باشد اما می‌ تواند در برخی افراد واکنش‌ های آلرژیک ایجاد کند و افراد مبتلا به آسم یا سایر آلرژی‌ ها ممکن است بیشتر در معرض این حساسیت باشند.

پس از مصرف ژل رویال در صورت بروز هر یک از علائمی مانند: لرز، استفراغ، خارش بیش از حد، خس خس سینه یا سایر مشکلات تنفسی، مشکلات گوارشی مانند اسهال یا درد شکم، سرگیجه و تهوع، لازم است به پزشک مراجعه کنید.

همچنین ممکن است ژل رویال با برخی داروها مانند داروهای فشار خون مانند آسپرین و یا وارفارین تداخل داشته باشد. بنابراین، بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید تا از هرگونه تداخلات مضر جلوگیری شود.

نظر شما درباره درمان دیابت نوع 2 با ژل رویال چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

خرید ژل رویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *