کاهش کلسترول و تنظیم فشارخون با ژل رویال

کاهش کلسترول و تنظیم فشارخون با ژل رویال یکی از بهترین روش های درمان طبیعی می باشد که مورد استفاده قرار میگیرد ولی کمتر فردی درباره آن اطلاعات دقیقی دارد. ما در این مقاله سعی میکنیم بصورت علمی و تخصصی ارتباط بین ژل رویال، فشار خون و کلسترول را بررسی کرده و بگوییم که خواص ژل رویال برای کاهش کلسترول و تنظیم فشارخون طبق چه تحقیقات و پژوهش هایی بیان می شود.

ویدئو کاهش کلسترول و تنظیم فشارخون با ژل رویال

[jwp-video n=”1″]

ژل رویال یکی از بهترین مکمل ‌های طبیعی موجود است و یکی از فرآورده‌ های زنبور عسل است که مورد مطالعات بسیاری قرار گرفته، با این حال همچنان عامل ‌های ناشناخته ‌ای درباره آن وجود دارند که به خواص بیوشیمیایی و بیولوژیکی آن مربوط می ‌شوند و مزایای زیادی برای سلامتی ما دارند. تمام این موارد به استفاده گسترده از این ماده در محصولات پزشکی تجاری، غذاهای سالم و لوازم آرایشی منجر شده است.

[wpipa id=”3142″]

خواص ژل رویال طبیعی

مشخص شده است که ژل رویال دارای خاصیت‌ های دارویی متعدد برای بدن انسان، در آزمایش ‌های حیوانی درون آزمایشگاه و همچنین از طریق مطالعات بالینی، از جمله خاصیت‌ های اتساع عروقی و کاهش فشار خون، افزایش نرخ رشد و ضدعفونی کنندگی، خاصیت ضدتوموری و خواص ضد میکروبی، ضد کلسترول بالا و ضدالتهابی می ‌باشد. همچنین نوعی خاصیت ویژه تنظیم سیستم ایمنی و اثرات شبه استروژن نیز در مورد این ماده گزارش شده ‌اند. ژل رویال همچنین دارای ارزش درمانی بالقوه در جلوگیری از تخریب مفصل در آرتروز روماتیسمی بوده و همچنین دارای خواص شبه انسولین می ‌باشد.

در این مقاله، چندین تحقیق را به شما ارائه خواهیم داد که خواص ژل رویال در کاهش کلسترول، تنظیم فشار خون و از بین بردن باکتری ‌های مقاوم اثبات می‌ کنند.

کاهش کلسترول و تنظیم فشارخون با ژل رویال طبیعی

تحقیق منتشر شده در سال ۲۰۱۷ با عنوان «اثر ژل رویال در کاهش کلسترول در بزرگسالان سالم مبتلا به کلسترول خون بالا» که توسط Chiu HF و همکارانش (گروهی متشکل از محققان روسی و تایوانی) انجام شد، اثر ژل رویال در کاهش چربی از طریق سنجش معیارهای آنتروپومتریک، نمایه چربی و سطوح هورمون ‌های مختلف در افراد مبتلا به کلسترول کمی بالا را بررسی می ‌کند.

۴۰ فرد مبتلا به کلسترول بالا (mg/dL ۲۰۰-۱۸۰) به مدت سه ماه مقدار ۹ کپسول ژل رویال (هر کپسول ۳۵۰ میلیگرم) (یا دارونما برای گروه کنترل) مصرف کردند و وضعیت آن ‌ها یک ماه بدون مصرف هیچگونه مکمل پیگیری شد. نتایج این آزمایش هیچگونه تغییر قابل توجهی در وزن بدن و چربی بدن یا پهلو را نشان ندادند. با این حال، «سطوح کلسترول کل سروم خون (TC؛ mg/dL ۱۵/۱۸۳-۰۵/۲۰۷) و کلسترول لیپوپروتئین کم ‌چگالی (LDL-c؛ mg/dL ۳۱/۱۲۰-۴۴/۱۲۶) پس از مصرف ژل رویال بطور چشمگیری کاهش یافتند (۰۵/۰>P)».

نتیجه ‌گیری این تحقیق این بود که «درمان بوسیله ژل رویال به مدت سه ماه، باعث کاهش قابل توجه سطوح TC و LDL-c از طریق بهبود سطح DHEA-S شد و بدین ترتیب ریسک بیماری قلبی-عروقی را کاهش داد.»

خواص ژل رویال برای فشار خون

تحقیق سال ۲۰۱۶ با عنوان «ژل رویال یونانی، نمایه چربی زنان را پس از یائسگی اصلاح می ‌کند» که توسط لامبرینوداکی و همکارانش از دانشگاه آتن یونان انجام شد، اثرات ژل رویال بر ۳۶ زن سالم را پس از یائسگی بررسی کرد که به مدت سه ماه، روزانه ۱۵۰ میلیگرم ژل رویال مصرف می ‌کردند. نتایج این پژوهش نشان داد که درمان بوسیله ژل رویال منجر به افزایش چشمگیر کلسترول لیپوپروتئین پرتراکم (HDL-C: ۳/۱۲±mg/dL۲/۶۰ در مقابل ۹/۱۳±mg/dL۷/۶۴، افزایش ۷/۷ درصدی، ۰۰۰۳/۰=P) و همچنین کاهش قابل توجه کلسترول لیپوپروتئین کم تراکم (LDL-C: ۵/۳۷±mg/dL۹/۱۴۳ در مقابل ۳۲±mg/dL۲/۱۳۶، کاهش ۱/۴ درصدی، ۰۱۱/۰=P) و کلسترول کل (۶/۳۸±mg/dL۴/۲۲۴ در مقابل ۵/۳۶±mg/dL۱/۲۱۶، کاهش ۰۹/۳ درصدی، ۰۱۸/۰=P) شد.

نتیجه‌گیری: مصرف ۱۵۰ میلی گرم ژل رویال به مدت سه ماه، به بهبود قابل توجه نمایه چربی زنان پس از یائسگی کمک می ‌کند. ژل رویال می ‌تواند روشی جایگزین برای کنترل دیس‌لیپیدمی مربوط به یائسگی باشد.

تحقیقات درباره خواص ژل رویال در کاهش کلسترول و تنظیم فشار خون

تحقیق منتشر شده در سال ۲۰۱۴ با عنوان «شناسایی پروتئین جدید کاهش دهنده کلسترول، پروتئین ۱ اصلی ژل رویال، که از ژل رویال بدست می ‌آید» توسط ای. کاشیما و همکارانش از ژاپن، پروتئین ۱ اصلی ژل رویال (MRJP1)، MRJP2 و MRJP3 به عنوان پروتئین ‌های جدید حاصل از ژل رویال شناسایی کردند که دارای پیوند با اسید صفراوی هستند. انحلال ‌پذیری میسلی کلسترول در حضور MRJP1 در مقایسه با کازئین مجزا شده آزمایشگاهی، کاهش چشمگیرتری داشت. سطوح اسیدهای صفراوی کبد افزایش قابل توجهی داشتند و کلسترول ۷آلفا-هیدروکسیلاز (CYP7A1) mRNA و پروتئین در مقایسه با گروه کنترل، تمایل به افزایش از طریق خورش MRJP1 داشتند.

نتیجه ‌گیری: MRJP1، یک پروتئین جدید کاهش دهنده کلسترول در ژل رویال، خاصیت کاهندگی کلسترول بهتری نسبت به داروی بتا-سیتوسترول در موش‌ ها از خود نشان می ‌دهد.

نتایج تحقیق جی. ویتک از کالج پزشکی نیویورک در سال ۱۹۹۵ با عنوان «اثر ژل رویال بر چربی ‌های سروم خون در حیوانات آزمایشگاهی مبتلا به تصلب شرایین» نشان دادند که «ژل رویال بطور قابل توجهی چربی‌ های کل کبد و سروم خون و سطوح کلسترول را در موش ‌ها و خرگوش ‌ها کاهش می‌ دهد و همچنین باعث کند شدن سرعت تشکیل آتروما درون شاهرگ خرگوش‌ هایی شد که تحت یک رژیم چربی خون بالا بودند. متا آنالیز افراد کنترل تحت آزمایش ژل رویال جهت کاهش چربی خون بالا، باعث کاهش چشمگیر در سطوح کلسترول و چربی سروم خون و تنظیم HDL و LDL ناشی از کاهش لیپوپروتئین ‌های بتا/آلفا شد.

نتیجه ‌گیری آن‌ ها این بود که بهترین شواهد موجود نشان دهنده این موضوع هستند که ژل رویال به مقدار تقریبی ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم در روز، در گروه بیماران تحت مطالعه، سطوح کلسترول سروم خون را تا حدود ۱۴ درصد و چربی‌ های کل سروم خون را تا ۱۰ درصد کاهش داد.

 ژل رویال کاهش کلسترول و تنظیم فشار خون

تحقیق دیگری از سال ۱۹۹۵ با عنوان «اثرات ژل رویال لیپوفیلیزه شده بر ترومبوز و چربی خون بالای آزمایشی» توسط Shen X و همکارانش از دانشگاه علوک پزشکی شانگهای نشان داد که ژل رویال هیپوفیلیزه شده می ‌تواند سطح کلسترول سروم خون را کاهش (۰۱/۰>P) و سطح کلسترول لیپوپروتئین پر تراکم را افزایش (۰۵/۰>P) دهد.

ژل رویال لیپوفیلیزه شده همچنین می‌ توانند تغییر شکل پذیری گلبول ‌های قرمز (RCD) را افزایش و سطح فیبرینوژن پلاسما را کاهش دهد. این تحقیق بر روی موش ‌های انجام شد که به مدت ۶ هفته بصورت روزانه ۷۰۰ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن، ژل رویال مصرف می‌ کردند. نتیجه‌ گیری این تحقیق این بود که ژل رویال لیپوفیلیزه شده را می ‌توان جهت پیشگیری یا درمان چربی خون بالا و بهبود وضعیت انعقادی بالای خون مورد استفاده قرار داد.

[wpipa id=”3153″]

 

کاهش کلسترول

یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ از ۹۲ زن انجام شد تا علائم و واکنش قبل و بعد از مصرف ژل رویال را مورد برررسی قرار دهند.

این زنان هر روز یک کپسول (۱۰۰۰ میلی‌گرم) دریافت می‌ کردند

مصرف روزانه ژل رویال روزانه، کلسترول کلی سرم را به میزان ۱۴ درصد پایین آورد و کل چربی سرم را تا ۱۰ % در بدن آنها کاهش داد.

نتایج تحقیق حاکی از کاهش معنی ‌دار میزان کلسترول تام و ldl در هفته اول بود.

 

ژل رویال دارای خاصیت ضدمیکروبی است

عسل، بره موم، ژل رویال و سم زنبور عسل دارای خاصیت ضدمیکروبی قدرتمندی هستند، حتی در برابر گونه ‌های مقاوم در برابر آنتی‌ بیوتیک‌ها، نظیر گونه ‌های واگیردار استافیلوکوکوس اورئوس (MRSA) مقاوم در برابر متی‌ سیلین و انتروکوکوس مقاوم در برابر وانکومایسین (VRE). البته منشأ گیاهی، در خواص ضدباکتریایی این مواد، نقشی اساسی ایفا می ‌کند. مشخص شده است که از بین تمام این مواد، بره موم قوی ‌ترین عملکرد را در برابر باکتری‌ ها دارد که این خاصیت احتمالاً به دلیل غنی بودن آن از فلاوونوئیدها می ‌باشد.

۱. ضد آئروموناس هیدروفیلا

تحقیقی با عنوان «خاصیت ضدباکتریایی ژل رویال و عسل شلغم روغنی بر ضد آئروموناس هیدروفیلا» در سال ۲۰۱۵ توسط دیان استراتف و همکارانش منتشر شد. این محققان از محلول‌ های ژل رویال، مخلوط ژل رویال و عسل شلغم روغنی و خود عسل شلغم روغنی (۲، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ درصد) استفاده کردند و آن‌ ها را بوسیله سوسپانسیون باکتریایی آئروموناس هیدروفیلا آلوده نمودند.

ژل رویال غلیظ (۱۰، ۲۰ و ۳۰ درصد) خاصیت بازدارندگی کامل در مقابل آئروموناس هیدروفیلا از خود نشان دادند. نتیجه‌گیری این تحقیق این بود که ژل رویال، مخلوط ژل رویال و عسل شلغم روغنی و خود عسل شلغم روغنی، دارای عامل‌ های درمانی جایگزین بالقوه در مقابل آئروموناس هیدروفیلا بودند.

کاهش کلسترول و تنظیم فشارخون با ژل رویال

۲. ضد MRSA

مقاله «اثر کاهنده ژل رویال و عسل شلغم روغنی بصورت مجزا و در ترکیب با هم، بر ضد گونه استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم در برابر متی ‌سیلین (MRSA)» نوشته دینکو هریستوف دینکوف و همکارانش که در مارس ۲۰۱۶ در نشریه باکتری ‌شناسی و ویروس ‌شناسی منتشر شد، اثر ژل رویال، عسل شلغم روغنی و ترکیب آن ‌ها در از بین بردن استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم در برابر متی ‌سیلین (MRSA) و چند داروی دیگر را بررسی کردند. استافیلوکوکوس اورئوس یک باکتری واقعاً خطرناک و منشأ عفونت‌ های بافت نرم و پوستی شدید و صعب ‌العلاج در انسان است.

این تحقیق اثر آن مواد را در محیط آزمایشگاهی بررسی کرد و به این نتیجه رسید که ژل رویال و مخلوط آن با عسل شلغم روغنی دارای خاصیت ضدباکتریایی بالاتری نسبت به عسل شلغم خالص هستند. تمام غلظت ‌های ژل رویال (۲۰ و ۳۰ درصد وزنی) دارای بازدارندگی کامل در مقابل گونه ‌های MRSA آزمایش شده بودند. ژل رویال خالص یا در ترکیب با عسل شلغم روغنی (نسبت RJ:RH برابر با ۱:۱۰۰)، این قابلیت را دارد که به عنوان درمان جایگزین بر ضد گونه‌ های MRSA مقاوم در برابر آنتی بیوتیک مورد استفاده قرار بگیرد.

تحقیق دیگری که در ژانویه ۲۰۱۷ با عنوان «اثر افزایشی ژل رویال و عسل بر ضد استافیلوکوکوس اورئوس» توسط لاید بوکرا، از سه نوع عسل و یک نوع ژل رویال (RJ) تازه جمع‌آوری شده جهت سنجش اثر افزایشی آن ‌ها بر ضد استافیلوکوکوس اورئوس (ATCC 29523) استفاده کرد. این تحقیق نشان داد که مینیمم غلظت بازدارنده (MIC) بر ضد گونه آزمایش شده برای این ۴ نوع عسل، بین ۲۰ تا ۲۱ درصد متغیر بوده و غلظت مینیمم ژل رویال برابر با ۲ درصد بوده است.

[wpipa id=”3155″]

۳. بر ضد اشریشیا کولی

مقاله «اثر تعاملی نشاسته و ژل رویال بر ضد استافیلوکوکوس اورئوس و اشریشیا کولی» تویط لایدبوکرا که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، برای تعیین مینیمم غلظت بازدارنده انواع ژل رویال تازه جمع‌آوری شده، از گونه‌ های استافیلوکوکوس اورئوس و اشریشیا کولی استفاده کرد. یافته‌ های آن ‌ها نشان می ‌دهد که مخلوط ترکیبی ژل رویال و نشاسته را می‌ توان با قیمتی پایین ‌تر، برای درمان عفونت ‌هایی که در مقابل داروهای مرسوم مقاوم هستند، بکار برد.

۴. بر ضد استرپتوکوکوس پنومونیه

تحقیقی با عنوان «فرآیند خشک کردن انجمادی، خصوصیات شیمیایی و بیولوژیکی ژل رویال را حفظ می ‌کند» که در ژوئن ۲۰۱۵ توسط آندرسا پیاچتزی ناسیمنتو و دوستانش انجام شد، شناسایی خواص شیمیایی ژل رویال تازه و خشک شده بصورت انجمادی را مشخص کرده و اثرات ضدباکتریایی آن ‌ها را بررسی و اثر ضدباکتریایی اسید چرب اصلی یافته شده درون ژل رویال (اسید ۱۰-هیدروکسی-۲-دسنوئیک: 10H2DA) را ارزیابی نمودند. این تحقیق نشان داد که ژل رویال تازه و خشک شده بصورت انجمادی، در مقابل تمام باکتری ‌های بررسی شده، موثر بودند.

اسید چرب 10H2DA ماده ‌ای بود که خاصیت ضدباکتریایی خوبی در مقابل استرپتوکوکوس پنومونیه از خود نشان داد. نتیجه‌ گیری این تحقیق این بود که ژل رویال را می ‌توان به عنوان نوعی درمان جایگزین و مکمل در مقابل عفونت ‌های ناشی از استرپتوکوکوس پنومونیه مقاوم در برابر آنتی بیوتیک مورد استفاده قرار داد.

۵. بر ضد سودوموناس آئروژینوزا

تحقیقی با عنوان «اثر افزایشی ژل رویال و عسل بر ضد سودوموناس آئروژینوزا» که در ژانویه ۲۰۰۹ توسط لاید بوکرا از دانشگاه ابن خلدون در شهر تیارت الجزایر منتشر شد، نشان داد که عسل و ژل رویال را می ‌توان به عنوان یک التیام بخش جدید برای زخم‌ ها شناخت. او ۴ نوع عسل و یک نوع ژل رویال تازه جمع ‌آوری شده را جهت ارزیابی اثر ضدمیکروبی افزایشی در مقابل سودوموناس آئروژینوزا استفاده نمود. نتایج نشان دادند که هر یک از انواع عسل در ترکیب با ژل رویال، بیش از ۹۰ درصد افت در مقدار مینیمم غلظت بازدارنده خود نشان می ‌دهند.

سودوموناس آئروژینوزا، که اغلب در زخم‌ های سوختگی وجود دارد نیز مورد مطالعه قرار گرفت. گونه آزمایش شده (ATCC 27853) نیز بوسیله بوکرا ارزیابی شد، که اثر ژل رویال الجزایری بر ضد این باکتری را نشان داد. علاوه بر سودوموناس آئروژینوزا، سایر باکتری‌ های مربوط به زخم سوختگی از جمله کلبسیلا پنومونیه، اشریشیا کولی و استافیلوکوک نیز در این تحقیق مورد ارزیابی قرار گرفتند.

نظر شما درباره کاهش کلسترول و تنظیم فشارخون با ژل رویال چیست؟ تجربه خود را با آهوتا در میان بگذارید.

خرید ژل رویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *