طریقه مصرف ژل رویال و روش نگهداری آن

طریقه مصرف ژل رویال و روش نگهداری آن موضوعی است که بسیار از ما پرسیده می شود، لذا تصمیم گرفتیم در این مقاله بطور کامل نحوه مصرف و طریقه نگهداری ژل رویال را برای شما عزیزان توضیح بدهیم.

ویدئو طریقه مصرف ژل رویال و روش نگهداری آن

ژل رویال یکی از با ارزش‌ترین محصولات زنبور است، با این خیلی از مردم هنوز درباره خواص ژل رویال و نحوه نگهداری و طریقه مصرف آن اطلاعات چندانی ندارند. در اینجا مواردی را ارائه خواهیم کرد که پیشرفت یا حتی بهبود کامل پس از درمان بوسیله ژل رویال را نشان می‌دهند.

ژله سلطنتی متشکل از آب، کربوهیدرات، پروتیین و چربی، ویتامین‌های B و مواد معدنیاست. بدون شک این عناصر مفید دلیل فواید سلامتی بالقوه ژل سلطنتی می‌باشد.

ترکیب شیمیایی کامل ژله سلطنتی ناشناخته است، اما تصور می‌شود که اثرات مثبت آن بر سلامتی ریشه در پروتئین منحصر به فرد و اسیدهای چرب دارد.

در گذشته، دوز روزانه‌ای که همه به اتفاق آرا آن را قبول داشتند، ۲/۰ گرم و مصرف آن غالباً به صورت قرص‌های ژل رویال خشک شده بصورت انجمادی یا نگهداری شده به اشکال مختلف دیگر بوده است. اما امروزه، برخی دانشمندان معروف مانند شویی فوروکاوا و نوریکو هاتوری از ژاپن، استفان باگدانوف از سوئیس و کریستینا آسون از رومانی آن را به صورت دوز پایین در نظر گرفته و تغییر داده‌اند.

مطالعات گزارش داده‌اند که ژل رویال بدون هیچگونه عوارض جانبی و با دوزهای آغازین ۱ تا ۵ گرم یا بیشتر با موفقیت مدیریت شده است. در بازارهای ما، ژل رویال را می‌توان بصورت تازه (خام) بصورت ژل نرم (بصورت پودرهای خشک شده انجمادی) یا در ترکیب با عسل (تازه یا لیوفیلیزه شده) یافت.

طریقه مصرف ژل رویال

بهترین طریقه مصرف ژل رویال چیست؟

محققان علاوه بر تغییر دوز، روش مصرف ژل رویال را نیز تغییر دادند. بدین ترتیب مشاهده شد که ژل رویال خشک شده انجمادی یا نگهداری شده به شیوه‌های دیگر، نتایج بسیار ضعیفی را در مقایسه با ژل رویال تازه ارائه می‌دهد. تحقیقی در بلغارستان که بر روی ۱۷ نمونه مختلف ژل رویال انجام شد، نشان داد که «مقدار پروتئین در ژل رویال تازه، بیشتر از نمونه‌های تجاری بوده و تفاوت آن‌ها با یکدیگر قابل توجه بود.»

اما در حالی که ممکن است این روش آسان‌ ترین روش تولید یک محصول تجاری به نظر برسد، با این وجود از آنجایی که ژل رویال بطور مستقیم از کندوی زنبورعسل استخراج می‌شود، این کار آسان نخواهد بود. ژل رویال تازه باید به محض استخراج، منجمد شود، زیرا این تنها راه جلوگیری از انحلال پروتئین‌های فعال بیولوژیکی آن است.

نحوه نگهداری و مدت زمان حفظ کیفیت ژل رویال

پس از برداشت ژل رویال، مدت اعتبار کیفیت آن عبارت است از:

– ۳ تا ۵ روز درون کندو

– ۶ ماه، در صورت نگهداری در یخچال (در دماهای ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد)

– ۲ سال، در صورت نگهداری درون فریزر (در دماهای کمتر از ۱۸- درجه سانتیگراد)

مقدار مصرف ژل رویال

دوز پیشنهادی و مقدار مصرف ژل رویال چقدر است؟

دوز پیشنهادی روزانه ۱ تا ۵ گرم، به مدت یک دوره ۳۰ تا ۹۰ روزه و سپس ۱۰ تا ۳۰ روز توقف مصرف.

مواردی هستند که نیاز به دوز بالاتر اما برای دوره‌های کوتاه‌تر و زمانی توقف بیشتری بین آن‌ها دارند. ژل رویال باید بصورت ناشتا و حداقل ۱۵ دقیقه پیش از وعده غذایی مصرف شود.

طریقه مصرف ژل رویال برای بیماری های مختلف

با این وجود دوز مصرف با توجه به وزن بدن و شرایط فیزیکی، برای هر فرد بصورت منحصربفرد تنظیم می‌شود. در اینجا به برخی شرایط خاص اشاره می‌کنیم:

پوکی استخوان

افراد به منظور جلوگیری از پوکی استخوان پس از ۴۵ سالگی، می‌توانند ژل رویال را دو بار در سال و برای دوره‌های ۳۰ تا ۶۰ روزه مصرف نمایند. دوز روزانه باید ۱/۰ گرم باشد. ژل رویال بوسیله تسهیل ترشح استروژن، هورمون دخیل در جذب مستقیم کلسیم، فعالیت تخمدانی را تشدید کرده و آن را تقویت می‌کند.

سندروم پس از یائسگی

در یک تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۴ تحت رهبری دکتر دی. گیورگیِف از بیمارستان زنان و زایمان صوفیه در بلغارستان، ۵۵ زن در دوره یائسگی، روزانه ۵/۰ تا ۱ گرم ژل رویال را به مدت ۹۰ روز مصرف کردند. بررسی و تحقیقات بالینی کامل پیش و پس از دوره انجام شد و نتایج بهتر از آن چیزی بودند که انتظار می‌رفت.

علائم خاص سندروم پس از یائسگی مانند اختلالات قلبی، پوکی استخوان، اختلالات جریان خون، التهاب در ناحیه آلت تناسلی زنانه کاهش یافته یا حتی از بین رفتند. علائم افسردگی و خستگی نیز بهبود یافتند.

مصرف ژل رویال برای سرطان

10-HDA (۱۰-هیدروکسی اسید ۲-دسنوئیک) ترکیبی از ژل رویال، اثرات شگرفی در پیشگیری و درمان سرطان از خود نشان داد. این ترکیب از واسکولاریزاسیون (عروق‌زایی) در تومورها جلوگیری کرده و بدین ترتیب مانع تکثیر و رشد آن‌ها می‌شود.

۱ تا ۳ دوره درمانی در سال و هر دوره به مدت حداکثر ۶۰ روز، مصرف روزانه ژل رویال تازه توصیه می‌شود. در طول این دوره، به منظور ایجاد یک پیش‌زمینه مطلوب برای خاصیت ضدتومور این ماده، باید از یک رژیم گیاه‌خواری پیروی شود. ژل رویال تازه بیشتر در موارد ابتلا به سرطان پروستات توصیه می‌شود، زیرا علاوه بر داشتن اثر ضدتومور، دارای خاصیت تنظیم هورمون نیز هست، که برای این نوع سرطان بسیار حائز اهمیت است. همچنین ژل رویال برای درمان سرطان سینه هم توصیه می شود.

تصلب شرایین

آزمایش‌های بالینی و داروهای تجربی ساخته شده توسط بخش مطالعات غدد درون‌ریز کالج پزشکی دکتر جیمز ویتک نیویورک در سال ۱۹۹۵ نشان دادند که یک دوره مصرف ژل رویال به مدت ۳۰ تا ۶۰ روز، تری‌گلیسیریدهای خون و سطح کلسترول را کاهش می‌دهد. برای این منظور، مصرف مقدار روزانه ۱ یا ۲ گرم به مدت حداقل ۳۰ روز (حداکثر ۶۰ روز) و بصورت سه دوره در سال توصیه می‌شود.

انفارکتوس میوکاردی

ژل رویال دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی است و از شکل‌گیری پلاک و همچنین ایجاد فشار خون پایین و اثرات گشادی رگ پیشگیری می‌کند. افراد مبتلا به مشکلات قلبی، بخصوص در دوره‌های استرس شدید، باید درمان بوسیله ژل رویال را به صورت یک دوره ۶۰ روزه و مصرف روزانه ۲ گرم بصورت ناشتا را انجام دهند تا بتوانند از وقوع انفارکتوس میوکاردی جلوگیری نمایند.

آنفلوآنزا و سرماخوردگی

ژل رویال دارای اثر ضدویروسی مستقیم است و تولید سلول‌های ایمنی را افزایش داده و سلول‌های موجود را فعال می‌کند. برای این منظور، مصرف ۲ تا ۴ گرم ژل رویال برای یک دوره کوتاه ۷ روزه توصیه شده است. این روش، نوعی درمان پیشگیری کننده عالی بخصوص در فصل همه‌گیری این ویروس‌ها است.

جلوگیری از زوال عقل

زوال عقل در زمان پیری

سه بار در سال باید دوره‌های ۶۰ روزه مصرف روزانه ۲ گرم ژل رویال را انجام داد. این روش درمان بخصوص برای افراد با سنین بیش از ۵۰ سال که سیستم عصبی‌شان بطور شدیدتری تحت تأثیر فرآیندهای فرسایشی قرار می‌گردند، توصیه شده است.

فلج چندگانه، از بین رفتن سلول‌های عصبی مسئول حرکت عضلات (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک که به آن بیماری لو گهریک و شارکوت نیز می‌گویند)

پس از استفاده از ۸ تا ۱۰ گرم ژل رویال به همراه سایر فرآورده‌های زنبور به مدت ۷ روز و سپس توقف مصرف به مدت ۴ هفته و از سر گرفتن دوره درمان توسط یک پزشک رومانیایی، نتایج بسیار شگفت‌انگیزی حاصل شد.

افسردگی و حالت‌های اضطراب افسردگی

ژل رویال دارای خواص ضدافسردگی است و به عنوان ماده‌ای قوی‌تر از گل راعی (که به مخمر یوحنای مقدس نیز معروف است) شناخته می‌شود. بیمارانی که بطور منظم و به تدریج ژل رویال مصرف می‌کردند، اشتهای روحی و روانی خود را مجدداً بدست آوردند، خواب آن‌ها به حالت طبیعی بازگشت و احساس خستگی آن‌ها نیز از بین رفت.

دانشمندان هنوز هم مکانیزم عمل دقیق این فرآورده زنبورعسل را نمی‌دانند، اما اکثر دانشمندان بر این باورند که تحت اثر این ماده، ترشح و انتشار کورتکس، فرستنده‌های عصبی که باعث ایجاد خوش‌بینی و تناسب روحی-روانی می‌شوند، به میزان کافی در بدن آغاز می‌شود. دوره‌های مصرف برای این منظور، ۳۰ روز است که در طی این دوره، باید روزانه ۲ تا ۴ گرم ژل رویال خام مصرف کرد و سپس ۱ تا ۲ هفته مصرف آن را متوقف کرده و پس از آن باید درمان را ادامه داد.

سندروم خستگی مزمن

در این وضعیت باید مصرف را با دوز پایین ۱ گرم در روز آغاز کرده و در طول ۳ ماه تا ۳ گرم در روز افزایش داد. حداکثر دو دوره درمانی در سال (در ابتدا و انتهای هر سال) توصیه شده است که هر دوره ۳ ماه طول می‌کشد. ژل رویال یکی از قوی‌ترین مواد انرژی‌زای طبیعی است که به بازیابی مجدد ظرفیت کار کمک کرده و برخی عملکردهای شناختی (مانند دقت، تمرکز و حافظه) را بهبود بخشیده و وضعیت خواب را به حالت طبیعی بازمی‌گرداند.

اعتیاد به مصرف دارو

کارآیی ژل رویال در این حوزه اخیراً شناخته شده و باعث تعجب جامعه پزشکی شده است. ابتدا یک دوز ۲۵ گرمی به عنوان شوک مورد نیاز است. این کار معمولاً موجب از بین رفتن علائم حاد (لرزش، آژیتاسیون، اختلال ناسازگاری ذهنی) می‌شود. پس از آن، ژل رویال باید با دوزهای کمتر ۲ – ۵ گرم در روز به مدت ۳ ماه مصرف شود (دوز مصرف را با ۵ گرم آغاز کنید و به تدریج تا ۲ گرم کاهش دهید). ژل رویال خواص شگفت انگیز سم‌زدایی و حذف کامل وابستگی به دارو را ارائه می‌دهد. اگرچه اطلاعات کمی درباره مکانیزم‌های عملکرد ژل رویال وجود دارد، نتایج قطعی نشان می‌دهند که این ماده به نحوی تأثیرگذار است.

ژل رویال و بیماری آلزایمر

ژل رویال دارای مقدار زیادی استیل‌کولین، ماده‌ای اساسی برای انتقال تکانه‌های عصبی، می‌باشد. تحقیقی که اخیراً در ژاپن انجام شده، نشان می‌دهد که ژل رویال، فرآیندهای فرسایشی سیستم اعصاب مرکزی را متوقف کرده و حتی به بازسازی سلول‌های آسیب دیده کمک می‌کند.

یک بیمار باید سالانه ۶ دوره درمان را طی کند. هر دوره شامل ۱۰ روز با دوز مصرف روزانه ۵ تا ۱۰ گرم ژل رویال است و بین هر دو دوره باید ۲۰ روز تنفس در نظر گرفته شود.

خواص ژل رویال برای هپاتیت

مصرف روزانه ژل رویال، نتایج بسیار خوبی در درمان این بیماری (چه حاد، چه مزمن و چه مزمن پیشرونده باشد) ارائه می‌دهد. بهترین نتایج در هپاتیت‌های ویروسی (A، B، C و غیره) مشاهده شدند که نتایج پس از درمان، رشد نسبت آلبومین/گلوبولین، کاهش ترانسامیناز و بهبود وضعیت کلی بیمار را نشان دادند. دوره‌های درمانی ۹۰ روز طول می‌کشند و در طول هر دوره باید روزانه ۳ گرم ژل رویال بصورت ناشتا (پیش از خوردن صبحانه) مصرف شود. سپس یک دوره توقف ۳۰ تا ۴۵ روزه باید انجام شود و پس از آن می‌توان مصرف ژل رویال خام را مجدداً ادامه داد.

آنمی (کم‌خونی فقر آهن)

تحت تأثیر ژل رویال خام، فرآیند شکل‌گیری سلول‌های قرمز خون افزایش می‌یابد. همچنین مطالعات آینده‌نگر نشان دادند که این فرآورده از بواسطه مصرف با دوز مناسب، به حذف نقص‌های مورفولوژیک سلول‌های قرمز خون کمک می‌کند و از انجام فرآیندهای غیرطبیعی آن‌های جلوگیری می‌نماید. برای این منظور، روزانه ۲ تا ۵ گرم ژل رویال به مدت ۴ هفته مصرف می‌شود (مقدار مصرف به نسبت شدت آنمی افزایش می‌یابد).

میوپی (نزدیک‌بینی مترقی)

تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ توسط دکتر جورات جانکاسکین از دپارتمان چشم‌پزشکی دانشگاه کاوناس لیتوانی بر روی ۲۵ بیمار مبتلا به میوپی انجام شد، نشان داد که مصرف ژل رویال، باعث ایجاد بهبودهای قابل توجهی در اینگونه شرایط می‌شود. پس از ۶۰ روز درمان، بیماران دقت دید بهتر و حساسیت بیشتر نسبت به تضاد رنگ‌ها را گزارش کردند. میزان مصرف در این دوره درمان، روزانه ۱ گرم ژل رویال خام به مدت ۲ تا ۳ ماه است.

دژنراسیون ماکولا

دکتر جورات جانکاسکین تحقیقی را در همایشی در پاسائو ارائه کرد که نشان دهنده اثر ژل رویال خام در بهبود و حتی توقف این بیماری بود، در غیر اینصورت درمان این بیماری کار بسیار دشواری است. تنها پس از ۳۰ روز درمان بوسیله ژل رویال، دقت دید بیماران بطور میانگین تا ۱۰ درصد افزایش یافت. برای این منظور، روزانه  مقدار ۱ گرم ژل رویال خام را به مدت ۲ تا ۳ ماه مصرف نمایید.

دیابت نوع ۲

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ژل رویال خام، در وضعیت ابتلا به دیابت نوع ۲ است که مقاومت در برابر انسولین را در بدن بطور قابل توجهی کاهش می‌دهد. بطور کلی، تحت این شیوه درمانی، پانکراس دیگر «مجبور» نیست تا انسولین بیشتری ترشح نماید، نیازی نیست تا ما به منظور کاهش قند خون از داروهای دیگری (که ممکن است تا حدی اعتیاد به مصرف ایجاد کنند) استفاده کنیم و به بدن کمک می‌شود تا به راحتی با سطوح انسولین خود تطبیق یابد.

این روش درمان به مدت ۲ ماه طول می‌کشد و میزان مصرف روزانه ۱ تا ۳ گرم است که به کاهش چشمگیر گلوکز خون منجر شده و این اثر به مدت چند هفته پس از درمان، در بدن باقی می‌ماند.

تحقیق دیگری بر روی بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ نشان می‌دهد که «در اختلاف میانگین ApoB/ApoA-I در گروه ژل رویال، کاهش قابل توجهی در مقایسه با گروه دارونما (به ترتیب ۰۰۸/۰ در مقابل ۱۳/۰؛ ۰۴۴/۰>P) مشاهده شد.» در این تحقیق چنین نتیجه‌گیری می‌شود که «مصرف ژل رویال اثرات مطلوبی بر گلوکز سروم خون، غلظت‌های Api-A-I و نسبت‌های ApoB/ApoA-I در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ دارد.» دوز مصرفی این بیماران، ۱ گرم ژل رویال بصورت ۳ بار در روز و به مدت ۸ هفته بود.

در این باره مقاله “خواص ژل رویال برای دیابت نوع 2” را مطالعه کنید.

درمان ناباروری مردان

ناتوانی جنسی و عدم باروری در مردان

ژل رویال خام سطوح تسترون را درون خون افزایش می‌دهد. یک مرد باید روزانه ۲ گرم ژل رویال خام را برای یک دوره ۹۰ روزه مصرف نماید.

درمان زخم ها

ژل رویال بصورت خوراکی و بصورت موضعی ممکن است باعث بهبود زخم و سایر بیماری های التهابی شود. این ماده دارای اثر ضدمیکروبی است که میتواند زخم را تمیز و عاری از عفونت نگهدارد. یک مطالعه حیوانی افزایش تولید کلاژن را در موش های صحرایی نشان داد. (کلاژن یک پروتپین ساختاری برای ترمیم پوست است.)
یک مطالعه آزمایشگاهی، ظرفیت ترمیم بافتی را در سلول های انسانی تیمار شده با ژل رویال را نشان داد. خلاصه برخی تحقیقات نشان میدهد که ژل رویال ممکن است تولید پروتئین های دخیل در ترمیم بافت را افزایش دهد. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

کاهش جنبندگی اسپرم (آستنوسپرمی)

در یک آزمایش بالینی که در سال ۲۰۰۸ در نشریه بین‌المللی زنان و زایمان منتشر شد، دکتر عبدالحافظ آ. و ج. محمد مخلوطی از ژل رویال و عسل ساختند که به نسبت ۱:۲ با هم ترکیب شده و پیش از برقراری رابطه جنسی، ۵ میلی‌لیتر (یک قاشق چایخوری) از آن بصورت درون وریدی تزریق شد.

این تحقیق بر روی ۹۹ زوج انجام شد که به دو گروه تقسیم شده بودند: گروه اول از ترکیب عسل و ژل رویال استفاده کردند و گروه دوم تنها روندهای استاندارد لقاح مصنوعی درون رحمی را طی کردند. این دو پزشک بطور غیر منتظره‌ای نرخ باروری را در مقایسه با روش‌های سنتی که در مردان مبتلا به آستنوسپرمی انجام می‌شوند، تا ۱/۸ درصد افزایش دادند.

تحقیق دیگری نشان داد که «مصرف ژل رویال، اثر قابل توجهی بر تعداد اسپرم‌ها و جنبندگی آن‌ها دارد. به نظر می‌رسد که هر جایی که موارد ابتلا به بی‌نطفگی (آزوسپرمی)، کم‌نطفگی (اولیگوسپرمی) و کاهش جنبندگی اسپرم (آستنوسپرمی) وجود دارند، استفاده از ژل رویال بسیار موثر بوده و کمک شایانی به درمان ناباروی می‌کند.

ناباروری در زنان

تحقیقات بر روی داروهای بالینی و تجربی نشان داده‌اند که این دارو، سطوح هورمون‌های لوتئینه کننده (تولیدکننده جسم زرد تخمدان که به تخمک‌گذاری کمک می‌کند) را در خون افزایش می‌دهد، که در زنان مبتلا به آمنوره (وقفه در جریان عادت ماهانه)، اولیگومنوره (طولانی شدن دوره قاعدگی)، دوره‌های قاعدگی نامنظم، نارسایی تخمدان و غیره، بسیار مفید است.

درمان‌های این گروه ۲۸ روز طول می‌کشد که روزانه ۱ تا ۲ گرم ژل رویال مصرف می‌کنند. سپس یک دوره ۲۸ روزه توقف درمان وجود دارد و پس از آن، این درمان تا زمان تکمیل ۶ دوره درمانی ادامه می‌یابد. بدون شک، ژل رویال مشهورترین داروی طبیعی در برابر ناباروری زنان است.

سقط خودبخودی

ژل رویال سطوح پروژسترون، هورمونی که به حفظ حاملگی کمک می‌کند، را افزایش می‌دهد. برای این منظور، مصرف روزانه ۱ گرم ژل رویال بصورت ناشتا و ۳۰ دقیقه پیش از وعده غذایی اصلی، از یک ماه پیش از نزدیکی و تا انتهای ماه دوم حاملگی توصیه می‌شود.

یائسگی زودرس

در این وضعیت از یک دوره درمانی ۳ ماهه مصرف ژل رویال با دوزهای تصاعدی (افزایشی) استفاده کنید. در ماه اول، روزانه ۱ گرم، در ماه دوم روزانه ۲ گرم و در ماه سوم روزانه ۴ گرم ژل رویال مصرف نمایید. همچنین باید این روش درمانی را بصورت دو بار در سال و هر بار به مدت سه ماه انجام دهید، بطوریکه بین هر دو دوره، ۳۰ روز توقف درمان وجود داشته باشد.

روماتیسم (آرتروز، آرتروز روماتسیمی، ورم مفاصل و استخوان‌ها)

روزانه ۱ تا ۳ گرم ژل رویال را به مدت ۳۰ تا ۴۵ روز مصرف کنید. این دارو باعث تحریک غدد آدرنال جهت ترشح کورتیزول با اثر ضدالتهابی شده، فرآیندهای فرسایشی را در مفاصل متوقف می‌کند و میزان غضروف ترمیمی مفاصل را افزایش می‌دهد.

شکستگی‌ها

در یک دوره ۴۵ روزه، روزانه ۲ گرم ژل رویال را بصورت ناشتا مصرف کنید. این کار سرعت تشکیل پینه‌های استخوانی (ترمیم استخوان)را افزایش داده، فرآیندهای بازسازی استخوان پس از ایجاد شکستگی‌های را تسریع می‌کند و مدت زمان دوره بهبودی را کاهش می‌دهد.

عوارض ژل رویال

موارد منع مصرف ژل رویال

در صورتیکه نمی‌دانید که آیا به ژل رویال یا سایر فرآورده‌های زنبورعسل آلرژی دارید یا خیر، ابتدا مقدار بسیار کمی از آن را مصرف نموده و مقدار آن را در وقت مناسب افزایش دهید. واکنش‌های بدن خود به این ماده را بررسی کنید:

– احتیاط اصلی در مورد مصرف این ماده، مربوط به افراد دارای آلرژی به فرآورده‌های زنبور عسل است. همچنین افرادی که مستعد آلرژی هستند نیز در سه روز ابتدایی درمان، باید مقدار کمی (۱/۰ گرم) از ژل رویال مصرف نمایند و در صورتی که علائمی مانند خارش در ناحیه گلو، اختلالات گوارشی، سختی در تنفس و ترشح بیش از حد مخاط ایجاد شدند، مصرف آن را بلافاصله متوقف کنید.

– آسم و در برخی موارد به همراه آنافلاکسی، در ۷ مورد از افرادی که ژل رویال مصرف می‌کردند، مشاهده شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که این علائم آسم و آنافلاکسی مشاهده شده در افرادی که ژل رویال مصرف می‌کرده‌اند، نوعی واکنش مستقیم به حساسیت شدید با واسطه IgE است. اهمیت بالینی آنتی‌بادی‌های یافت شده در سروم خون افراد کنترل، نامشخص است، اما ممکن است که مقدار این آنتی‌بادی‌ها در واکنش به مواد حساسیت‌های استنشاقی رایج افزایش یافته باشند که نشان دهنده واکنش متقابل آلرژیک آن با ژل رویال می‌باشد. در این شرایط، تهیه ژل رویال مناسب برای افراد آلرژیک از طریق یک درمان آنزیمی بوسیله پروتئاز جهت مصرف ایمن آن مثمر ثمر خواهد بود.

بیماران مبتلا به آسم و بیماری‌‎های تنفسی مشابه ژل رویال را نباید مصرف کنند یا باید تحت نظارت پزشک خود مصرف نمایند. در سال ۱۹۹۵، نشریه پزشکی استرالیا ۵ مورد آسم و آنافلاکسی ناشی از ژل رویال را در بیماران مبتلا به آسم آتوپیک خفیف را گزارش نمودند.

افراد مبتلا به سرطان سینه گیرنده استروژن مثبت به هیچ وجه ژل رویال مصرف نکنند.

در صورتیکه مبتلا به هر یک از بیماری‌های فوق‌الذکر یا هر بیماری دیگری هستید، لطفاً با یک آپیتراپیست (کارشناس زنبوردرمانی) مشورت نمایید. همچنین توصیه میکنیم مقاله عوارض و موارد منع مصرف ژل رویال را مطالعه کنید.

نظر شما درباره این مقاله و طریقه مصرف ژل رویال چیست؟ اگر تجربه ای درباره مصرف ژل رویال دارید آن را با آهوتا در میان بگذارید.

خرید ژل رویال

113 دیدگاه برای “طریقه مصرف ژل رویال و روش نگهداری آن

 1. زهرا گفته:

  سلام کن ژل رویال را قبل از صبحانه میگذارم زیرزبانم اما هنگام بلع دچار حالت تهوع میشم میشه با مقداری آب فرو دهم؟

 2. جواد گفته:

  سلام وقت به خیر ، استقاده از ژل رویال برای درمان انزال زودراس می تونه مفید باشه، طریقه مصرف را بفرمایید.باتشکر

 3. حسام گفته:

  و یا اگر پیشنهاد دیگری دارید و ماده جایگزینی می شناسید که هم اسم و آلرژی را درمان کنند هم زخم معده و گاستریت روده و بیماری های روده و ..‌ هم درد زانو و عضلات و هم ضعف اعصاب را معرفی کنید. با تشکر

 4. حسام گفته:

  با سلام.‌ من مبتلا به اسم و سینوزیت هستم با خوردن ژله رویال که مخلوط با عسل کردم خیلی شدید منجر به دفع خلط و ترشح میشه و حملات اسم اما از جهات دیگر خیلی برای من کاربردی است و روی معده و روده و‌ زخم و درد ها و اعصاب تاثیرات مثبتش را حس می کنم . راهی نیست که اثرات آلرژیک این ماده غنی را در اسم و … از بین ببره . طرز تهیه نوع خاص برای بیماران آسمی و آلرژی دارید ؟ چگونه ! لطفا اگر مرکزی می شناسید که بتونه چنین ژله ای ارایه بده معرفی کنید.‌با تشکر

 5. ابراهیم گفته:

  سلام آیا هنگام شیمی درمانی بیمار سرطان روده که به کبدزده میتواند استفاده کند درضمن گلبولهای سفیدبیمار پایین است

  • شیوا گفته:

   سلام معمولا در حین شیمی درمانی از ژل رویال استفاده نمی‌کنند سطح پایین گلبول سفید طبیعی است چون با شیمی درمانی سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کنند تا بتونند تومور را از بین ببرند و ژل رویال هم سیستم ایمنی بدن را بالامیبرد در واقع سرطان نوعی بیماری اتو ایمیون میباشد بدن با سلول‌های خودش مبارزه می‌کند و ازبین می‌برد

 6. نيما.ر گفته:

  با سلام.
  آيا براى ترك اعتياد و بطور مشخص ترك اعتياد به كپسولهاى دراگون كه از عطاريها تهيه ميشه مفيد هست؟
  قبلا ازتون تشكر ميكنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *