عکس عسل؛ 44 تصویر فوق العاده از عسل طبیعی

با احترام به همراهان گرامی، خوشحالم که در سایت آهوتا همراه ما هستید. ما در اینجا با مفهومی شیرین و خوشمزه به بررسی انواع عسل طبیعی می‌پردازیم. ۴۴ تصویر جذاب به شما کمک می‌کنند تا به دنیایی جذاب از این نوع از محصولات طبیعی و مفید وارد شوید. با ما همراه باشید تا به دنیایی پر از رنگ، عطر و سلامت خوش آمدید بگوییم.

عسل ماده شیرین و غلیظی است که توسط زنبوران عسل از شهد گل ها جمع آوری و تغییر شکل یافته و سپس در داخل سلولهای مومی کندو ذخیره می شود. تعریف جامع تر عسل که در سال 1906 در آمریکا ارائه شده است عبارتست از:

“ترشح مواد قندی درختان و شهد گل نباتات که توسط زنبوران عسل جمع آوری، تغییر یافته و درون سلول های قاب ذخیره می شود را عسل گویند. عسل ماده ایست که از نظر گردش نوری چپ گرا می باشد که حداکثر 25% آب، 0/25% مواد معدنی و 8% ساکاروز دارد”.

 

عسل و دمنوش

شهد عسل

عسل موم دار

عسل خام

عسل چندگیاه

عسل و کیک

عسل اسطوخودوس

عسل و شیر

عسل و قاشق عسل

موم عسل اصل

تصویر عسل خام

عسل خالص

موم عسل طبیعی

موم عسل

عسل اصل

ظرف عسل جدید

عسل مومی

ظرف چوبی عسل

عسل صبحانه

عسل ایرانی

عسل با موم تیره

2 min min 2

3 min min 1

عکس عسل طبیعی
عکس عسل با موم

5 min min 1

6 min min 1

7 min min 1

عسل را برحسب منیع جمع آوری شهد گل و یا به عبارت دیگر نوع گیاه، طبقه بندی می کنند. اگرچه زنبورهای عسل اغلب در هر زمان معین از یک گونه گیاه تغذیه می کنند ولی احتمال این که شهد را از چندین گیاه تهیه کنند وجود دارد. در مناطق وسیع کشاورزی که یک محصول بیشتر کاشته می شود، معمولا عسل ها را می توان برحسب نوع محصول نام گذاری کرد. برای مثال: عسل مرکبات، عسل شبدر، عسل یونجه و…

عطر و طعم عسل اساساً مربوط به شهد گیاهانی است که از آنها عسل تهیه می شود. این خصوصیت از نظر مصرف کننده بسیار حائز اهمیت است. گرچه ذائقه مصرف کنندگان متفاوت است ولی می توان با تهیه عسل از منایع گیاهی مختلف رضایت بسیاری از مصرف کنندگان را فراهم نمود.

 

8 min min 1

9 min min 1 عسل تازه و طبیعی دارای عطر و طعم بهتری نسبت به عسل مانده در انبار و عسل حرارت دیده می باشد. علاوه بر این، عملیات فرآوری نامناسب عسل موجب کاهش عطر و طعم طبیعی عسل می شود. گرچه حرارت دادن عسل برای جلوگیری از تخمیر عسل و همچنین شکرک زدن آن ضروری می باشد ولی در صورتی که رعایت اصول صحیح کار نشود این امر روی عطر و طعم عسل به شدت تاثیر سوء خواهد داشت. از طرف دیگر انبار داری نامناسب عسل نیز عطر و طعم عسل را تغییر داده و کیفیت آن را کاهش می دهد.

عکس عسل طبیعی

رنگ و طعم عسل های طبیعی

رنگ عسل نیز مانند سایر ویژگی های آن بسیار متغیر است. عسل طبیعی تقریبا از بی رنگ، زرد نخودی تا قهوه ای تیره متغیر است.

به طور کلی رنگ و طعم به یکدیگر وابسته اند، به طوری که عسل های روشن طعم ملایم و عسل های تیره طعم تند دارند. عسل بر حسب اینکه متعلق به کدام منطقه و کدام گل باشد رنگش متفاوت است؛ به همین دلیل روی طعم عسل نیز تاثیر دارد. طعم عسل بیشتر مبتنی به ذائقه افراد می باشد. ممکن است بسیاری از طعم های عسل که در یک منطقه مطلوب و خوب چشیده و احساس می شوند، در منطقه دیگر مورد پسند ذائقه افراد نباشد.

10 min min 1

عکس عسل خالص
عکس عسل با قاشق

12 min min 1

13 min min 1

 

15 min min 1

16 min min 1

17 min min 1

18 min min 1

19 min min 1

عکس عسل خام
عکس عسل با گرده گل

عکس عسل

عکس عسل

عکس عسل

عکس عسل

5 دیدگاه برای “عکس عسل؛ 44 تصویر فوق العاده از عسل طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *