ماسک عسل و دارچین؛ ۷ تاثیر ماسک عسل و دارچین بر زیبایی شما!

ماسک عسل و دارچین چه فوایدی دارد؟ اگر همه ما به آشپزخانه نگاه کنیم متوجه می شویم داروهای طبیعی زیادی برای بهبود مشکلاتمان یافت می شود. بسیاری از مواد غذایی که در همه آشپزخانه ها موجود است، ارزش آنها هرگز شناخته نشده است، اما اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرند، می توانند معجزه ای برای اکثر بیماری ها باشند. ماسک عسل و دارچین هم از این قاعده مستثنی نیست.

ماسک عسل و دارچین
خواص ماسک عسل و دارچین

خواص عسل

 • عسل ممکن است به درمان بیماری های پوست مانند زخم و سوختگی کمک کند.
 • عسل خام، عسل تجاری نیست، مزایای دارویی دارد.
 • عسل دارای خواص ضد میکروبی می باشد.

عسل به عنوان یک درمان برای تعدادی از بیماری های پوستی توجه بسیاری را به خود جلب می کند. این مشکلات شامل زخم و سوختگی است. عسل به بهبود زخم کمک می کند و باکتری ها را دفع می کند. همچنین، عسل ممکن است به کاهش التهاب کمک کند و محیطی را برای بهبود زخم ها ایجاد کند.

نوع عسل که اغلب با این اثرات شناخته می شود، نوعی نیست که شما به راحتی در فروشگاه مواد غذایی خود پیدا کنید. عسل مانوکا بهترین گزینه برای مصارف دارویی است. به شرطی که یک نوع عسل خام باشد نه یک عسل تصفیه شده.

خواص دارچین

دارچین برای درمان بسیاری از بیماری های تنفسی، گوارشی و حتی بیماری های زنان استفاده می شود. در بررسی اخیر پزشکی نشان داده شده است دارچین دارای خواص ضد میکروبی، ضد انگلی، ضد اکسید کننده و ضد التهابی است که همین خواص باعث بهبود زخم می شود.

همانند عسل، یک نوع خاص دارچین وجود دارد که بیشترین مزایا را تولید می کند. این نوع دارچین Cinnamomum zeylanicum یا دارچین واقعی نامیده می شود.

ماسک عسل و دارچین
جوان سازی پوست با ماسک عسل و دارچین

۱) جوان سازی

ماسک عسل و دارچین یک اکسیر فوق العاده در جوان سازی پوست می باشد، این ماسک حاوی ترکیباتی است که گردش خون را افزایش می دهد و خون بیشتری نسبت به خون مورد نیاز بدن تولید می کند. با مصرف این ماسک، خطوط روی پوست شروع به محو شدن خواهند کرد.

۲) لایه بردار

عسل حاوی اسید گلیکولیک و چند نوع دیگر از اسیدهای آلی با خواص منحصر به فرد است و دارچین دارای خواص ضد میکروبی می باشد. این دو ماده به عنوان ماسک از طریق فرآیند شستشوی معمول خود، لایه برداری را ترویج می دهند. به این ترتیب، پوست شما را بدون دردسر جوان سازی می کند.

۳) مرطوب کننده

ماسک عسل و دارچین نیز یک مرطوب کننده بسیار قوی می باشد. این عمل با جذب آب از محیط و قفل شدن آن در زیر پوست شما عمل می کند. به همین دلیل است که شما اغلب عسل را به عنوان یک عنصر اصلی در درمان های مختلف خشکی پوست مشاهده می کنید.

[wpipa id=”3155″]

۴) اگزما

ترکیبی از عسل و دارچین برای پوست هایی که در معرض اگزما قرار دارند می تواند به شما کمک کند تا برخی از تحریکات و خارش ناشی از این بیماری را از بین ببرد.

۵) موهای درخشان

ماسک عسل و دارچین به ما کمک می کند تا از شر موهای خشک رها شویم و موهای درخشان و صاف داشته باشیم .خواص عسل نقش مهمی در این روند ایفا می کند.

۶) رشد مو

علاوه بر افزودن یک درخشش طبیعی به مو، این ماسک به رشد مو کمک می کند. استفاده مداوم از این ماسک باعث رشد مو می شود.

نکته:

استفاده از ماسک عسل و دارچین برای مو باید بسیار دقیق باشد. شما باید به آرامی موی سر خود را ماساژ دهید. اگر در انجام این روش عجله کنید باعث آسیب رساندن به موهای خود می شوید.

ماسک عسل و دارچین
درمان آکنه با عسل و دارچین

۷) آکنه

اگر شما به صورت آنلاین جستجو کنید، ممکن است دستورالعمل های مختلفی برای ماسک ها و دیگر درمان های موضعی که عسل و دارچین را ترکیب می کنید، پیدا کنید. برخی از افراد این مواد را بدون تحقیق مصرف می کنند که ممکن است باعث بروز حساسیت هایی در آن ها شود.

هر دو عسل و دارچین ضد باکتری هستند و قادر به مبارزه با میکروب هایی هستند که موجب نابودی آکنه می شوند. عسل به خصوص در برابر جوش های قرمز متورم، از آنجایی که خواص آن بیشتر است، موثر می باشد. علاوه بر این، دارچین و عسل در کنار هم می توانند در نابودی آکنه تاثیر بسزایی داشته باشند.

شما به سه قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری دارچین نیاز دارید تا این ماسک را درست کنید.

به سادگی دو ماده را با هم مخلوط کنید و سپس مخلوط را روی صورتتان اعمال کنید. بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه روی پوستتان باقی بماند سپس صورت خود را با آب سرد آبکشی نمایید.

خطرات و هشدارها

اگر حساسیت به عسل یا دارچین دارید، نباید این داروها را امتحان کنید.

اگر به عسل حساسیت دارید، ممکن است دچار بلع یا تنفس باشید.

اگر به دارچین آلرژی دارید، ممکن است قرمزی یا سوزش داشته باشید.

گرچه اکثر مردم می توانند ماسک عسل و دارچین را بدون هیچ مشکلی بکار ببرند، برخی ممکن است به هر یک از مواد تشکیل دهنده آلرژی داشته باشند.

اگر حساسیت به زنبور، گرده و یا سایر محصولات مربوط به زنبور عسل دارید، ممکن است حساسیت نسبت به عسل روی پوست داشته باشید.

علائم عبارتند از:

 • مشکل بلع
 • التهاب
 • خارش
 • تنگی نفس
 • تورم پوست
 • خستگی یا سایر مشکلات تنفسی

تست کردن ماسک عسل و دارچین:

 • اگر شما به دارچین حساسیت دارید، به احتمال زیاد به این ماسک هم حساسیت دارید.
 • مصرف دارچین برای پوست نیز ممکن است باعث قرمزی و سوزش شود.
 • افرادی که قصد ایجاد یک ماسک صورت دارند می توانند مراحل زیر را انجام دهند:
 • ۲ قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق چای خوری دارچین مخلوط کنید تا یک ماده خمیر مانند ایجاد شود.
 • یک آزمایش پَچ روی دست خود انجام دهید. یک قسمت از مخلوط  ماسک را به پشت دست بزنید.
 • باید حداقل ۳۰ دقیقه منتظر بمانید تا خارش، قرمزی و تورم نداشته باشید.
 • پس از گذشت ۳۰ دقیقه پس از مصرف، آن را با آب بشویید.

شما چه تجربه ای در مورد مصرف ماسک عسل و دارچین دارید؟ لطفا آن را با ما در میان بگذارید.

medicalnewstoday.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button