۷ نکته در مورد بره موم و سرطان

بره موم یکی از محصولات زنبور عسل است که در این مقاله از آهوتا می خواهیم به هفت نکته در مورد بره موم و سرطان  اشاره کنیم.

 

ویدئو نکاتی درباره بره موم و سرطان

در حال بارگذاری...

 

۱. عامل دفاعی خود زنبورها در برابر بیماری‌ها و آلودگی‌ها

بره موم نوعی آنتی‌بیوتیک طبیعی است که بوسیله زنبورهای عسل ساخته می‌شود و به دلیل خواص ضد سرطانی بره موم به سرعت در حال رایج شدن به عنوان دارویی خانگی است. بره موم یکی از محصولات تولیدی زنبور عسل است که خاصیت ضد سرطانی بره موم باعث شگفتی همگان درباره ماهیت و معجزه توانایی زنبور عسل می‌شود که حشره‌ای بسیار منظم است.

برخی درختان و خانواده کاج‌ها، صمغ‌های چسبناکی را به عنوان بعضی از سیستم ایمنی خود جهت دفاع از خودشان در برابر بیماری‌ها تولید می‌کنند. زنبورهای عسل این مواد را که از جوانه‌های این گیاهان ترشح می‌شود را جمع‌آوری می‌کنند. محققان دریافته‌اند که زنبورهای عسل، انتخاب‌های مجزایی را از میان گونه‌های گیاهی دارای صمغ می‌کنند. پس از جویدن این صمغ‌ها و ترکیب آن‌ها با بزاق زنبور و مواد دیگر، بره موم تشکیل می‌شود.


خرید بره مومبدنبال بره موم طبیعی هستید؟

بره موم عصاره گیری شده و کاملا خالص را مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

بره موم طبیعی میخواهم !  09152555501- 05836242521

 

این ماده غنی از مواد مغذی، برای بقای زنبورهای عسل درون کندو، دارای اهمیت حیاتی است. این ماده برای استریلیزه کردن کندو و محافظت از آن در برابر بیماری‌ها و آلودگی‌ها تولید می‌شود. جالب توجه است که واژه لاتین بره موم یعنی پروپولیس، در زبان یونانی به معنی «دفاع از شهر» است. این ماده نه تنها به جلوگیری از انتشار باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها که ممکن است تهدید قابل توجهی در این اقامتگاه‌های متراکم به شمار برود، بلکه می‌تواند به مبارزه بر علیه تغییرات آب و هوایی مانند باد و سرما نیز کمک کند.

خواص درمانی بره موم
خاصیت ضد سرطانی بره موم

۲. غذایی فوق‌العاده سرشار از فلاوونوئیدهای زیستی و آمینواسیدها

بره موم حاوی حدوداً ۵۰ تا ۷۰ درصد صمغ، ۳۰ درصد موم،۱۰ درصد روغن‌های اتری و ۵ درصد گرده گل است. این ماده غذایی بطور ویژه‌ای سرشار از آمینواسیدهایی است که برای عملکرد سالم سیستم ایمنی، نقشی حیاتی دارند. این ماده دارای مقدار بالای ویتامین (ویتامین آ (کاروتن)، ویتامین‌های ب۱، ب۲، ب۳ و بیوتین) بوده و غنی از فلاوونوئیدهای زیستی (ویتامین پ) می‌باشد که رنگدانه‌های طبیعی درون میوه‌ها و سبزیجات هستند و به عنوان دارنده خواص متعدد بازسازی سیستم ایمنی و دارای مزیت‌های زیادی برای سلامتی شناخته می‌شوند. چسب زنبور عسل حاوی تقریباً ۵۰۰ برابر فلاوونوئیدهای زیستی بیشتر نسبت به مقدار یافت شده در پرتقال است. همچنین بره موم حاوی مقادیر آلبومین، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فسفر است. بره موم نیز همانند ژل رویال و گرده گل، حاوی تعدادی ترکیبات شناخته نشده است که در کنار یکدیگر بطور ترکیبی عمل می‌کنند تا یک ماده مغذی متعادل ایجاد نمایند.

 

۳. ضدباکتری، ضدقارچ، ضدویروس، ضدالتهاب

خرید بره موم را می‌توان بصورت کاملاً خام انجام داد، اما این ماده در وضعیت طبیعی خود، ماده چسبناکی است و نگهداری از آن ممکن است بسیار سخت باشد. برخی زنبورداران آن را بصورت خام بسته‌بندی کرده و در اندازه‌های کوچک منجمد می‌کنند. سپس می‌توان آن را در همان حالت منجمد به درون یک خردکن قهوه انداخته و به منظور مصرف راحت‌تر پودر نمود. اکثر تولیدکنندگان فرآیندی را انتخاب می‌کنند که به وسیله آن، اجزای فعال بره موم درون آب یا الکل حل شده و سپس بصورت مایع یا خشک شده و بصورت کپسول بسته‌بندی می‌شوند. این ماده ارزشمند، به دلیل اثرات ضدباکتریایی، ضدویروس، ضدقارچ، ضدالتهاب و آنتی‌اکسیدانی خود، به مدت چندین قرن به عنوان دارویی طبیعی و عامل درمانی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

این ماده توانایی این را دارد که در مقابل عاملان عفونت از بدن دفاع کرده، التیام و بازسازی بافت‌ها را تقویت نماید و منبعی عالی برای انرژی و استقامت بدن فراهم نماید. بره موم که به عنوان یک مرهم عالی برای بهبود بریدگی‌ها و جراحات و درمان ورم لوزه، زخم‌های دهانی و عفونت‌های گوارشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، حاوی ماده فعالی به نام کافئیک اسید فنتیل استر است که به عنوان ماده‌ای موثر در درمان بسیاری از اختلالات التهابی شناخته می‌شود که به آسیب یا مرگ سلول ختم می‌شوند.

"<yoastmark

۴. آنتی‌بیوتیک طبیعی قدرتمند که با باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک مبارزه می‌کند

بره موم همچنین به عنوان جایگزینی طبیعی برای پنی‌سیلین و سایر آنتی‌بیوتیک‌ها بکار برده می‌شود. گفته می‌شود که این ماده ایمنی و اثربخشی ویژه‌ای دارد و از اثر مقاوم‌سازی که عاملی منفی برای آنتی‌بیوتیک‌های دارویی است، جلوگیری می‌کند. در حقیقت، در کشورهای بلوک شرق قدیم، که زنبورداری بطور گسترده انجام می‌شود، آنتی‌بیوتیک‌ها هرگز بطور گسترده در دسترس نبوده‌اند. بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها در این گونه کشورها، جهت کمک به پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها، شستشو، قرقره کردن یا آبدهی سینوس‌ها با استفاده از این محلول آنتی‌بیوتیک طبیعی و نیز مصرف خوراکی آن را پیشنهاد می‌کردند.

بره موم به عنوان سلاحی مناسب در برابر باکتری‌ها زمانی که بصورت موضعی مصرف شود، می‌تواند از عفونت‌های پوستی، آکنه، سوختگی‌ها، نیش حشرات جلوگیری نموده و عفونت‌هایی که از قبل شروع شده‌اند را درمان نمایند.

بر طبق تحقیقی که توسط نشریه پژوهشی فیتوتراپی در سال ۲۰۱۰ منتشر شده است، دانشمندان دانشگاه استارث کلاید اسکاتلند، ترکیبات استخراج شده از چسب زنبور عسل را بر روی ۱‍۵ گونه MRSA (استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم در برابر متی‌سیلین، باکتریوم عامل سالانه ده‌ها هزار مورد ابتلا به عفونت و مرگ) ویروسی مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک آزمایش کردند و دریافتند که در برابر ۵۰ درصد گونه‌ها کارساز است و از رشد آن‌ها جلوگیری می‌کند. این تحقیق، واکنش دانشگاه به نیاز مبرم به کشف و توسعه یک آنتی‌بیوتیک جدید حاصل از منابع طبیعی به عنوان جایگزینی برای داروهای ضد MRSA فعلی بود. بره موم به این دلیل بررسی شد که زنبورها از آن به عنوان نوعی چسب ضد آفت جهت مهر و موم کردن حفره‌های بین شانه‌های عسل استفاده نموده و از کندوهای خود در برابر آلودگی‌های میکروبی، محافظت می‌کنند.

 

۵. قابلیت بهبوددهندگی قابل ملاحظه

فواید پزشکی و دارویی بره موم شامل موارد زیر می‌شود:

۱) اصلاح یبوست مزمن

۲) کاهش سطح کلسترول

۳) تنظیم قند خون

۴) مبارزه با سلول‌های سرطانی

۵) دیابت

۶) تقویت کاهش وزن

۷) ارتقا و تقویت سیستم ایمنی بدن

۸) التیام عفونت‌های پوستی

۹) پوکی استخوان

۱۰) سلامت کبد

نکته احتیاطی: بره موم بطور کلی ماده‌ای غیرسمی است، اگرچه واکنش‌های آلرژیک مانند خارش پوستی، تورم، قرمزی، اگزما یا تب به واسطه مصرف آن گزارش شده‌اند. از آنجایی که اثرات این ماده تولید شده توسط زنبور در طول دوران بارداری و دوران شیردهی به اندازه کافی بررسی نشده است، زنان نباید در طول این دوره‌ها از این ماده استفاده کنند، مگر اینکه این کار توسط پزشک توصیه شده باشد.

"<yoastmark

۶. آیا بره موم طعم خوبی دارد؟

اگر در میان سایت‌های مختلف که به فروش فرآورده‌های بره موم مشغول هستند، جستجو کنید، خواهید دید که گفته شده است که بره موم آن قدر که فکر می‌کنید بدمزه نیست، بلکه «معطر»، «دل چسب»، «غیر تلخ»، «خوشمزه» و «جویندنی» است. اگرچه باید به خاطر داشته باشید که در محصولاتی مانند خمیردندان‌ها، عسل، شکلات‌ها، آدامس‌ها، نوشیدنی‌ها و غیره، بره موم تنها یکی از مواد مورد استفاده است. این گونه خوراکی‌ها به دلیل دارا بودن نسبت بالاتری از مواد دیگر، قطعاً طعم متفاوتی خواهند داشت. واقعیت این است که عصاره بره موم خام، دارای طعم ناخوشایندی است. طعم آن تلخ و ترش است و بوی چندان مطبوعی هم ندارد.

 

۷. بهترین روش مصرف بره موم

بهترین روش هضم بره موم، مصرف آن بصورت کپسول‌هایی است که می‌توان همانند مکمل های دیگر، به راحتی آن را قورت داد یا شکل مایع آن را مصرف نمود.

عصاره بره موم مبتنی بر آب نیز در شیشه‌های کوچک موجود هستند که معمولاً به همراه قطر‌ه چکان به فروش می‌رسند. روزانه چندین قطره از آن را درون یک لیوان آب چکانده، هم بزنید و بنوشید تا بدن شما را تصفیه و سم‌زدایی کند و سیستم ایمنی بدنتان را تقویت نماید.

 

فواید بهداشتی بره‌موم برای سرطان

زنبورها چیزی بیش از عسل می‌سازند. آن‌ها همچنین یک ماده مومی به نام بره‌موم می‌سازند و این چسب زنبور یک مرهم قوی برای سلامت بدن است.  در واقع مطالعات نشان می‌دهند که خاصیت ضد سرطانی دارد.

دانشگاه ایالتی سان دیگو به شرح جامع ادبیات مربوط به بره‌موم و سرطان می‌پردازد. دکتر پاتل مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی رادر حمایت از اثربخشی بره‌موم علیه سرطان‌ها انجام داد:

بره‌موم بسیار پیچیده بوده و حاوی تعداد زیادی ترکیبات فعال می‌باشد. این مولفه‌هابه روش‌های مختلفی از جمله:

*جلوگیری از رشد رگ‌های خونی جدید برای تغذیه سلول‌های سرطانی (ضد رگ زایی)

* جلوگیری از گسترش یا متاستاز سرطان از یک ارگان به اندام‌های دیگر

* توقف تقسیم سلولی سرطان

* القای آپوپتوز یا مرگ برنامه‌ریزی‌شده سلولی

 

نتیجه گیری درباره بره موم و سرطان

ثابت شده است که بره موم از ابتلا به لوسمی و سرطان جلوگیری می‌کند و آن‌ها را درمان می‌نماید و این موضوع جزو ادعاهای طب سنتی نیست، بلکه بوسیله تحقیقات اثبات شده است. بره موم یک ماده صمغی متابولیزه شده بوسیله زنبور عسل است که از شیره و صمغ گیاهان بدست می‌آید. زنبورها از بره موم برای پر کردن فضاها و پوشش‌ دهی دیوارهای کندو جهت محافظت از آن استفاده می‌کنند و اگر چه از دوران باستان به عنوان یک عامل بهبوددهنده مورد استفاده قرار می‌گرفته است، با این حال امروزه تنها در شرق اروپا، آمریکای جنوبی و آسیا به عنوان نوعی تقویت کننده سلامتی شناخته می‌شود و به دلیل خواص درمانی‌اش، شدیداً مورد توجه قرار گرفته است.

نظر شما درباره بره موم و سرطان چیست؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

 

benefits of honey

4.4/5 ( 5 نظر )

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آهوتا