درمان سرطان با بره موم؛ و ۷ خاصیت بی نظیر آن!

درباره درمان سرطان با بره موم نظرات مختلفی وجود دارد اما در این مقاله می خواهیم به تحقیقات علمی درباره خواص بره موم در درمان سرطان بپردازیم و بدانیم آیا درمان سرطان با بره موم پایه علمی دارد یا خیر؟ بره موم یکی از محصولات زنبورعسل است که در این مقاله از آهوتا می خواهیم به هفت نکته در مورد بره موم و سرطان اشاره کنیم.

ویدیو درمان سرطان با بره موم

[jwp-video n=”1″]

ثابت شده است که بره موم از ابتلا به لوسمی و سرطان جلوگیری می‌ کند و آن‌ ها را درمان می‌ نماید و این موضوع جزو ادعاهای طب سنتی نیست، بلکه بوسیله تحقیقات اثبات شده است. بره موم یک ماده صمغی متابولیزه شده بوسیله زنبور عسل است که از شیره و صمغ گیاهان بدست می‌ آید.

زنبورها از بره موم برای پر کردن فضاها و پوشش‌ دهی دیوارهای کندو جهت محافظت از آن استفاده می‌ کنند و اگر چه از دوران باستان به عنوان یک عامل بهبود دهنده مورد استفاده قرار می‌ گرفته است، با این حال امروزه تنها در شرق اروپا، آمریکای جنوبی و آسیا به عنوان نوعی تقویت کننده سلامتی شناخته می‌ شود و به دلیل خواص درمانی‌ اش، شدیداً مورد توجه قرار گرفته است.

درمان سرطان با بره موم

درمان سرطان با بره موم

بسیاری از مطالعات تاکنون اثرات بیولوژیکی آن را اثبات کرده‌ اند که عبارت اند از خواص ضد میکروبی، آنتی‌ اکسیدانی، ضد التهابی، ضد دیابت، محافظت از پوست، ضد آلرژی، ملین (ضد یبوست) و تنظیم کنندگی سیستم ایمنی بدن و درمان سرطان با بره موم

تحقیقات درباره درمان سرطان با بره موم

در ۲۷ فوریه ۲۰۱۵، نشریه «مکمل‌ های رژیمی» تحقیق «درمان کمکی در حال ظهور برای سرطان: بره موم و اجزای تشکیل دهنده آن» توسط دکتر سیما پاتل از مرکز تحقیقات انفورماتیک پزشکی و بیوانفورماتیک دانشگاه ایالتی سن دیه‌ گو ایالات متحده را منتشر نمود. این تحقیق گزارشی مستند از پیشرفت‌ های اخیر و دامنه اصلاحی درمان سرطان با تأکید مناسب بر ویژگی ماده‌ گرایی بره موم را ارائه می‌ دهد.

این تحقیق بر سودمندی بره موم بر سرطان کبد، سرطان سر و گردن، سرطان پوست، سرطان سینه، سرطان مغز، سرطان پانکراس (لوزالمعده)، سرطان کلیه، سرطان مثانه، سرطان پروستات، سرطان کولون و سرطان خون تأکید می‌کند. «بازدارندگی متالوپروتئینازهای محیط، ضد رگ‌ زایی، جلوگیری از متاستاز، توقف چرخه سلولی و القای مرگ سلول‌ های سرطانی و متعادل‌ سازی عوارض جانبی مضر ناشی از شیمی‌ درمانی، به عنوان مکانیزم‌ های کلیدی کنترل سرطان در نظر گرفته شده‌ اند.

ترکیبات بره موم، مسیرهای ژنتیکی و بیوشیمیایی متعدد پیشرفت سرطان را هدف قرار می‌ دهند. با توجه به منبع گیاهی و منشأ جغرافیایی بره موم، خواص بیولوژیکی آن نیز متفاوت است.»

اسید کافئیک، فنتیل استر، کریسین، آرتپیلین سی، نموروزون، گالانژین، کاردانول و بسیاری مواد دیگر به عنوان اجزای دخیل در پتانسیل ضد توموری بره موم تشخیص داده شده‌ اند. دکتر سیما پاتل نتیجه‌گیری می‌کند که علیرغم پیشرفت‌ های قابل توجه در تحقیقات مرتبط با سرطان، درمان سنتی، در مدیریت کامل تومور بدخیم ناتوان است. به همین دلیل نتایج بدست آمده تاکنون، این امید را ایجاد کرده‌ اند که بره موم شاید بتواند به عنوان یک داروی مکمل، ممکن است لاکونا را کنترل نماید.

۱. عامل دفاعی خود زنبورها در برابر بیماری‌ ها و آلودگی ها

بره موم نوعی آنتی‌ بیوتیک طبیعی است که بوسیله زنبورهای عسل ساخته می‌ شود و به دلیل خواص ضد سرطانی بره موم به سرعت در حال رایج شدن به عنوان دارویی خانگی است. بره موم یکی از محصولات تولیدی زنبور عسل است که خاصیت ضد سرطانی بره موم باعث شگفتی همگان درباره ماهیت و معجزه توانایی زنبور عسل می‌ شود که حشره‌ای بسیار منظم است.

برخی درختان و خانواده کاج‌ ها، صمغ‌ های چسبناکی را به عنوان بعضی از سیستم ایمنی خود جهت دفاع از خودشان در برابر بیماری‌ ها تولید می‌ کنند. زنبورهای عسل این مواد را که از جوانه‌ های این گیاهان ترشح می‌ شود را جمع‌ آوری می‌ کنند. محققان دریافته‌ اند که زنبورهای عسل، انتخاب‌ های مجزایی را از میان گونه‌ های گیاهی دارای صمغ می‌ کنند. پس از جویدن این صمغ‌ ها و ترکیب آن‌ ها با بزاق زنبور و مواد دیگر، بره موم تشکیل می‌ شود.

این ماده غنی از مواد مغذی، برای بقای زنبورهای عسل درون کندو، دارای اهمیت حیاتی است. این ماده برای استریلیزه کردن کندو و محافظت از آن در برابر بیماری‌ ها و آلودگی‌ ها تولید می‌ شود. جالب توجه است که واژه لاتین بره موم یعنی پروپولیس، در زبان یونانی به معنی «دفاع از شهر» است. این ماده نه تنها به جلوگیری از انتشار باکتری‌ ها، ویروس‌ ها و قارچ‌ ها که ممکن است تهدید قابل توجهی در این اقامتگاه‌ های متراکم به شمار برود، بلکه می‌ تواند به مبارزه بر علیه تغییرات آب و هوایی مانند باد و سرما نیز کمک کند.

۲. غذایی فوق‌العاده سرشار از فلاوونوئیدهای زیستی و آمینواسیدها

بره موم حاوی حدوداً ۵۰ تا ۷۰ درصد صمغ، ۳۰ درصد موم،۱۰ درصد روغن‌ های اتری و ۵ درصد گرده گل است. این ماده غذایی بطور ویژه‌ ای سرشار از آمینواسیدهایی است که برای عملکرد سالم سیستم ایمنی، نقشی حیاتی دارند. این ماده دارای مقدار بالای ویتامین (ویتامین آ (کاروتن)، ویتامین‌ های ب۱، ب۲، ب۳ و بیوتین) بوده و غنی از فلاوونوئیدهای زیستی (ویتامین پ) می‌ باشد که رنگدانه‌ های طبیعی درون میوه‌ ها و سبزیجات هستند و به عنوان دارنده خواص متعدد بازسازی سیستم ایمنی و دارای مزیت‌ های زیادی برای سلامتی شناخته می‌ شوند.

چسب زنبور عسل حاوی تقریباً ۵۰۰ برابر فلاوونوئیدهای زیستی بیشتر نسبت به مقدار یافت شده در پرتقال است. همچنین بره موم حاوی مقادیر آلبومین، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فسفر است. بره موم نیز همانند ژل رویال و گرده گل، حاوی تعدادی ترکیبات شناخته نشده است که در کنار یکدیگر بطور ترکیبی عمل می‌ کنند تا یک ماده مغذی متعادل ایجاد نمایند.

۳. ضدباکتری، ضدقارچ، ضدویروس، ضدالتهاب

خرید بره موم را می‌ توان بصورت کاملاً خام انجام داد، اما این ماده در وضعیت طبیعی خود، ماده چسبناکی است و نگهداری از آن ممکن است بسیار سخت باشد. برخی زنبورداران آن را بصورت خام بسته‌ بندی کرده و در اندازه‌ های کوچک منجمد می‌ کنند. سپس می‌ توان آن را در همان حالت منجمد به درون یک خردکن قهوه انداخته و به منظور مصرف راحت‌ تر پودر نمود.

اکثر تولیدکنندگان فرآیندی را انتخاب می‌ کنند که به وسیله آن، اجزای فعال بره موم درون آب یا الکل حل شده و سپس بصورت مایع یا خشک شده و بصورت کپسول بسته‌ بندی می‌ شوند. این ماده ارزشمند، به دلیل اثرات ضد باکتریایی، ضد ویروس، ضد قارچ، ضد التهاب و آنتی‌ اکسیدانی خود، به مدت چندین قرن به عنوان دارویی طبیعی و عامل درمانی مورد استفاده قرار می‌ گرفته است.

این ماده توانایی این را دارد که در مقابل عاملان عفونت از بدن دفاع کرده، التیام و بازسازی بافت‌ ها را تقویت نماید و منبعی عالی برای انرژی و استقامت بدن فراهم نماید. بره موم که به عنوان یک مرهم عالی برای بهبود زخم‌ های دهانی، بریدگی‌ ها و جراحات، درمان ورم لوزه و عفونت‌ های گوارشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، حاوی ماده فعالی به نام کافئیک اسید فنتیل استر است که به عنوان ماده‌ ای موثر در درمان بسیاری از اختلالات التهابی شناخته می‌ شود که به آسیب یا مرگ سلول ختم می‌ شوند.

خواص آنتی بیوتیکی بره موم

۴. آنتی‌ بیوتیک طبیعی قدرتمند که با باکتری‌ های مقاوم در برابر آنتی‌ بیوتیک مبارزه می‌ کند

بره موم همچنین به عنوان جایگزینی طبیعی برای پنی‌ سیلین و سایر آنتی‌ بیوتیک‌ ها بکار برده می‌ شود. گفته می‌شود که این ماده ایمنی و اثربخشی ویژه‌ ای دارد و از اثر مقاوم‌ سازی که عاملی منفی برای آنتی‌ بیوتیک‌ های دارویی است، جلوگیری می‌ کند. در حقیقت، در کشورهای بلوک شرق قدیم، که زنبورداری بطور گسترده انجام می‌ شود، آنتی‌ بیوتیک‌ ها هرگز بطور گسترده در دسترس نبوده‌ اند.

بیمارستان‌ ها و درمانگاه‌ ها در این گونه کشورها، جهت کمک به پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ ها، شستشو، قرقره کردن یا آبدهی سینوس‌ ها با استفاده از این محلول آنتی‌ بیوتیک طبیعی و نیز مصرف خوراکی آن را پیشنهاد می‌ کردند. بره موم به عنوان سلاحی مناسب در برابر باکتری‌ ها زمانی که بصورت موضعی مصرف شود، می‌ تواند از عفونت‌ های پوستی، آکنه، سوختگی‌ ها، نیش حشرات جلوگیری نموده و عفونت‌ هایی که از قبل شروع شده‌ اند را درمان نمایند.

بر طبق تحقیقی که توسط نشریه پژوهشی فیتوتراپی در سال ۲۰۱۰ منتشر شده است:

دانشمندان دانشگاه استارث کلاید اسکاتلند، ترکیبات استخراج شده از چسب زنبور عسل را بر روی ۱‍۵ گونه MRSA (استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم در برابر متی‌ سیلین، باکتریوم عامل سالانه ده‌ ها هزار مورد ابتلا به عفونت و مرگ) ویروسی مقاوم در برابر آنتی‌ بیوتیک آزمایش کردند و دریافتند که در برابر ۵۰ درصد گونه‌ ها کارساز است و از رشد آن‌ ها جلوگیری می‌ کند.

این تحقیق، واکنش دانشگاه به نیاز مبرم به کشف و توسعه یک آنتی‌ بیوتیک جدید حاصل از منابع طبیعی به عنوان جایگزینی برای داروهای ضد MRSA فعلی بود. بره موم به این دلیل بررسی شد که زنبورها از آن به عنوان نوعی چسب ضد آفت جهت مهر و موم کردن حفره‌ های بین شانه‌ های عسل استفاده نموده و از کندوهای خود در برابر آلودگی‌ های میکروبی، محافظت می‌ کنند.

۵. آیا بره موم طعم خوبی دارد؟

اگر در میان سایت‌ های مختلف که به فروش فرآورده‌ های بره موم مشغول هستند، جستجو کنید، خواهید دید که گفته شده است که بره موم آن قدر که فکر می‌ کنید بد مزه نیست، بلکه «معطر»، «دل چسب»، «غیر تلخ»، «خوشمزه» و «جویندنی» است

اگرچه باید به خاطر داشته باشید که در محصولاتی مانند خمیردندان‌ ها، عسل، شکلات‌ ها، آدامس‌ ها، نوشیدنی‌ ها و غیره، بره موم تنها یکی از مواد مورد استفاده است. این گونه خوراکی‌ ها به دلیل دارا بودن نسبت بالاتری از مواد دیگر، قطعاً طعم متفاوتی خواهند داشت. واقعیت این است که عصاره بره موم خام، دارای طعم ناخوشایندی است. طعم آن تلخ و ترش است و بوی چندان مطبوعی هم ندارد.

مصرف بره موم

۶. بهترین روش مصرف بره موم

بهترین روش هضم بره موم، مصرف آن بصورت کپسول‌ هایی است که می‌ توان همانند مکمل های دیگر، به راحتی آن را قورت داد یا شکل مایع آن را مصرف نمود. عصاره بره موم مبتنی بر آب نیز در شیشه‌ های کوچک موجود هستند که معمولاً به همراه قطر‌ه چکان به فروش می‌ رسند. روزانه چندین قطره از آن را درون یک لیوان آب چکانده، هم بزنید و بنوشید تا بدن شما را تصفیه و سم‌ زدایی کند و سیستم ایمنی بدنتان را تقویت نماید.

۷. قابلیت بهبود دهندگی قابل ملاحظه

فواید پزشکی و دارویی بره موم شامل موارد زیر می‌ شود:

 • اصلاح یبوست مزمن
 • کاهش سطح کلسترول
 • تنظیم قند خون
 • مبارزه با سلول‌ های سرطانی
 • دیابت
 • تقویت کاهش وزن
 • ارتقا و تقویت سیستم ایمنی بدن
 • التیام عفونت‌ های پوستی
 • پوکی استخوان
 • سلامت کبد

خطرات احتمالی بره موم

عوارض جانبی

بره موم بطور کلی ماده‌ ای غیرسمی است، اگرچه واکنش‌ های آلرژیک مانند خارش پوستی، تورم، قرمزی، اگزما یا تب به واسطه مصرف آن گزارش شده‌ اند. از آنجایی که اثرات این ماده تولید شده توسط زنبور در طول دوران بارداری و دوران شیردهی به اندازه کافی بررسی نشده است، زنان نباید در طول این دوره‌ ها از این ماده استفاده کنند، مگر اینکه این کار توسط پزشک توصیه شده باشد.

فواید بهداشتی بره‌ موم برای سرطان

زنبورها چیزی بیش از عسل می‌ سازند. آن‌ ها همچنین یک ماده مومی به نام بره‌ موم می‌ سازند و این چسب زنبور یک مرهم قوی برای سلامت بدن است. در واقع مطالعات نشان می‌ دهند که خاصیت ضد سرطانی دارد.

دانشگاه ایالتی سان دیگو به شرح جامع ادبیات مربوط به بره‌ موم و سرطان می‌ پردازد. دکتر پاتل مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی رادر حمایت از اثربخشی بره‌ موم علیه سرطان‌ ها انجام داد:

بره‌ موم بسیار پیچیده بوده و حاوی تعداد زیادی ترکیبات فعال می‌ باشد. این مولفه‌ ها به روش‌ های مختلفی از جمله:

 • جلوگیری از رشد رگ‌ های خونی جدید برای تغذیه سلول‌ های سرطانی (ضد رگ زایی)
 • جلوگیری از گسترش یا متاستاز سرطان از یک ارگان به اندام‌ های دیگر
 • توقف تقسیم سلول سرطانی
 • القای آپوپتوز یا مرگ برنامه‌ ریزی‌ شده سلولی

نتیجه گیری درباره بره موم و سرطان

ثابت شده است که بره موم از ابتلا به لوسمی و سرطان جلوگیری می‌کند و آن‌ها را درمان می‌ نماید و این موضوع جزو ادعاهای طب سنتی نیست، بلکه بوسیله تحقیقات اثبات شده است. بره موم یک ماده صمغی متابولیزه شده بوسیله زنبور عسل است که از شیره و صمغ گیاهان بدست می‌ آید.

زنبورها از بره موم برای پر کردن فضاها و پوشش‌ دهی دیوارهای کندو جهت محافظت از آن استفاده می‌ کنند و اگر چه از دوران باستان به عنوان یک عامل بهبود دهنده مورد استفاده قرار می‌ گرفته است، با این حال امروزه تنها در شرق اروپا، آمریکای جنوبی و آسیا به عنوان نوعی تقویت کننده سلامتی شناخته می‌ شود و به دلیل خواص درمانی‌ اش، شدیداً مورد توجه قرار گرفته است.

نظر شما درباره بره موم و سرطان چیست؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

خرید بره موم

51 دیدگاه برای “درمان سرطان با بره موم؛ و ۷ خاصیت بی نظیر آن!

 1. رضا گفته:

  سلام
  بهتر نیست روش عصاره گیری یا تصفیه بره موم رو به طور واضح بگید تا همه استفاده کنند …خدا خیرتون بده انشاالله

 2. fatemeh گفته:

  خواهش میکنم بره موم را به همه پیشنهاد کنید شوهر خواهر من سرطان ریه ش به مغز و کبد و خونش زده بود تو بهترین بیمارستان مخصوص سرطان تو جورجیای امریکا تهت درمان بود ولی دکترا جوابش کردن دو سه ماه بیشتر عمر نمیکنی. یکماه بره موم استفاده کرد. امروز رفته سی تی اسکن کلا سرطان ریه هاش از بین رفته کبدش که کلا در گیر سرطان بود غده های سرطان کم شده. معجزه میکنه بره موم

  • فرشته حسنلو گفته:

   تورو خدا بگیر از کجا میتونم بره موم اصل و با کیفیت پیدا کنم. برای بیماری پدرم میخوام . از روده به کبدش متاستاس شده . حالش خوب نیست

  • عفت گفته:

   سلام عزیزم، چقدر از شنیدن این خبر خوشحال شدم. شوهر منهم سرطان دارد، میشه لطفا بگین که از چه نوع فرآورده بره موم و چگونه استفاده کردن ؟ یعنی قرص و کپسول بوده یا پودر، و روزانه چه وقت و چند بار؟؟
   خیلی ممنون

 3. علی گفته:

  بره موم واقعا عالیه من خودم یه توده رو به رشد تو مخرجم داشتم با مصرف بره موم کلا بعد از چهل روز کاملا محو شد روزی سه تا نخود مصرف می کردم

 4. ماه گفته:

  سلام مادر من تومور مغزی بدخیم دارند که رشد تومورشون هم سریع هستش ایا بره موم میتونه کمکی بهشون بکنه؟و اینکه ما بره موم خام رو از زنبوردار گرفتیم آیا باید کاری روش انجم بشه بعد مادرم مصرف کنن؟

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام
   بهتر است بره موم بصورت عصاره گیری شده مصرف شود و از مصرف بره موم خام جلوگیری کنید.

 5. صادقی گفته:

  سلام خسته نباشید.من سرطان تخمدان دارم دوتا توده توشکمم داشتم که یکی دو سانتی و دیگری ۷ سانتی بود.۴۰ روز بره موم استفاده کردم به صورت خام.روزی سه مرتبه.مثل آدامس مصرف میکردم.بعد از ۴۰ روز توده دوسانتی از بین رفت و توده ۷ سانتی شد ۵/۸ میلیمتر.بره موم روی سرطان به شدت تاثیر گذاره.من بابت اثبات حرفم مدارک پزشکی دارم.فقط یه سئوال دارم:چطور میتونم عصاره بره موم آبی رو تهیه کنم.چون وقتی میجوم زبونم میسوزه و اذیت میشم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   خیلی ممنون که تجربه تون رو با ما در میون گذاشتید.
   لطفا واتساپ پیام بگذارید تا خدمت تون ارسال بشه.

  • نصيري گفته:

   سلام. خانم من هم سرطان تخمدان داره كه به لگنش متاستاز شده. تو را قرآن بفرماييد تأثير داشته؟ دارم ديوونه ميشم.

   • fatemeh گفته:

    بله من شوهر خواهرم سرطان ریه داشت به کبد و مغز و خونش سرایت کرده بود سرطان. دکترا جوابش کردن الان بعد یکماه مصرف بره موم سیتی اسکن داده در ریه هاش سرطان کامل از بین رفته کبدش هم سرطان کم شده بره موم معجزه میکنه اگه خواستین بگین تا من بگم چطور استفاده کنید از چه مارکی بخرید

    • عبدالحلیم کر گفته:

     سلام دوستان ،بره موم درمانگر بیماری سرطان است که بنده تعداد هفت نفر را که دکترها جوابشان کرده بود با دادن بره موم درمان شدند ، مقدار،نحوه و زمان مصرف :
     مقدار: به اندازه یک نخود بزرگ
     نحوه مصرف : بصورت آدامس به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه جویده شود، تابا ترشحات دهانی کاملا مخلوط شود
     زمان مصرف : صبح ۳ ساعت قبل از صبحانه و شب ۳ ساعت بعد از شام
     اگر به محصولات زنبورعسل حساسیت نداشته باشید بدون هیچگونه مشکل سلولهای سرطانی را نابود می‌کند

    • مریم گفته:

     سلام عزیزم ،میشه ی توضیح بدید که من از کجا و چه مارکی خریداری کنم ، چون خواهرم سرطان کبد داره ، ممنون میشم خدا خیرتون بده

 6. نیکا گفته:

  من درد عصبی معده دارم وقتی درد معدم پیش میاد نفسم بالا نمیاد از درد. ۲ روزه استفاده کردم خوب خوب شدم مگه میشه به خدا با داروی پنتو پرازول خارجی من خوب نشده بودم دهنم هر صبح بوی گل خوشبو میده شاید باور نکنین من دیگه به این بره موم مقدس ایمان اوردم.

 7. سکینه گفته:

  خواهرم متولد سال 1360 هستن و چندوقتی هست که دل درد داشت بعداز کلی دکتر و آزمایشات مختلف مشخص شدکه به بیماری هوچکین مبتلا هستن و در واقع امروز 99/09/08 دومین جلسه کموتراپی داشتن و قرارهست 12 جلسه برن لازم هست جلسات درمانی رو تمام کنن و بعد بره موم استفاده کند؟
  بره موم تاثیری در کاهش اثر داروی ها ندارد؟

  • خانزاده (پشتیبان) گفته:

   بره موم در زمینه درمان و کمک به درمان انواع سرطان ها تاثیرات بسزایی داشته .
   منع مصرفی تاکنون در این زمینه گزارش نشده .
   توصیه میشه قبل استفاده با پزشک متخصصشون مشورت داشته باشید .

 8. مریم گفته:

  سلام برادرم سرطان معده داره ،موم اصل رو از زنبوردارتهیه کردم چه جوری باید مصرف کنه که تاثیرشو داشته باشه ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • خانزاده (پشتیبان) گفته:

   بره موم بصورت خام قابل استفاده نیست چون ناخالصی زیادی داره.بعد از عصاره گیری روزانه2تا5گرم از این محصول درطول روز قبل هروعده غذایی میل کنید.

 9. Mohammad گفته:

  سلام و عرض ادب
  برای زخم معده و از بین بردن هیلکوباکتری معده هم مفید هستش؟
  طریقه ی مصرف ش رو هم بفرمائید
  متشکر

 10. احسان گفته:

  با سلام
  یک سوال درمورد بیماران داری توده سرطانی سینه کسانی که گیرنده استروژن مثبت هستن می تونن بجای ژل رویال از بره موم استفاده کنن یا نه و خانم که در دوره شیره دهی هستش

 11. فاطمه گفته:

  با سلام و عرض ادب
  آزمایش استروژن من نزدیک ۱۳ شد با توجه به اینکه چهار دوره هرسبتین تزریق کردم یعنی بیشتر از ۶۰ تزریق
  ایا ژل رویال یا بره موم استفاده کنم باعث میشه استروژن فعالتر شود یا بلعکس

 12. سعید گفته:

  به خدا قسم تا به حالا دارویی نظیر بره موم ندیدم .به نظر من داروی همه دردها و امراض هست.
  هر وقت مریض میشم در عرض 1 روز با بره موم درمان میشم.
  شک نکنید.
  اقای براتی لطفا بفرمایید چه جوری میتونم بره موم رو خودم استخراج کنم.
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
  با سپاس و درود فراوان.

   • نسرین گفته:

    وقتتون بخیر
    مادرم .چند سال پیش شچسرطان سینه داشته خداروشکر الان خوب خوب هستن .منتهی چون استروژن خونشون مثبت هست .به خاطر ریه اش خواستم ژل رویال بهشون بدم که ریه اش درمان شه .حالا چون استروژن مثبت هست گفتن .نباید ژل رویال استفاده کنه .می‌تونه بره موم استفاده کنه که عفونت ریه اش بهتر شه؟

    • پشتیبان سایت گفته:

     سلام
     بله از بره موم میتوانند استفاده کنند. با این حال لطفا قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

 13. آرش جبلی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  مطالب بسیار پربار و مفید هستند. فقط یک خواهشی خواهم داشت منبع اصلی و دقیق مطالب لطفا ذکر شود و یا مقالات مرتبط قرار داده شود. با تشکر

 14. محمد گفته:

  متاسفانه هروقت ژل رویال یابنده موم مصرف میکنم تاچندساعت بعددردپشت که به نظرکرده باشه به سراغم میاد،اگر ممکنه راهنمایی کنید

  • براتی گفته:

   سلام
   تابحال چنین موردی مشاهده نشده، به احتمال بسیار مشکل از ژل رویال مورد مصرف می باشد.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *