درمان سینوزیت با عسل

درمان سینوزیت با عسل طبیعی یکی از روش های بسیار موثر است که ثابت شده در درمان سینوزیت بسیار مفیدتر از آتی بیوتیک ها عمل میکند. سینوزیت التهاب حفره‌های بینی و فضای خالی استخوان‌های اطراف بینی و چشم‌ها است. هر سال بیش از ۳۰ میلیون نفر در آمریکا از سینوزیت رنج می‌برند و میلیون‌ها دلار صرف درمان این افراد توسط داروهای تجویزی یا بدون نسخه می‌شود، داروهایی مانند آموکسی‌سیلین و اسپری‌های استروئیدی بینی که علائم بیماری سینوزیت را از بین می‌برند.

ویدیوی درمان سینوزیت با عسل طبیعی

درحال بارگذاری...

تجربه برخی از مردم درباره درمان سینوزیت با عسل

شوهرم از آبریزش غیر قابل کنترل و گاه و بی گاه بینی و عطسه‌های مداوم رنج می‌برد. بیماری‌ای مرتبط با سینوس‌ها که از زمان کودکی همراه او بوده است. در سال ۲۰۰۸ و بعد از اینکه حدود یک سال هر شب قبل از خواب یک قاشق عسل می‌خورد، بروز مجدد این علائم به تدریج کاهش پیدا کردند و حتی زمان‌هایی که دوباره بروز می‌کردند حالت بسیار ملایم‌تری داشتند. آیا می‌توان چنین بهبودی را به مصرف روزانه‌ی عسل مربوط دانست؟ به باور من جواب این سؤال مثبت است، مخصوصاً که محققان در حال کشف موارد روز افزونی از خواص عسل در درمان سینوزیت هستند.

درمان سینوزیت با عسل
درمان سینوزیت با عسل

تحقیقات درباره درمان سینوزیت با عسل

تحقیقی علمی اشاره‌ مشخصی به تاثیر عسل در درمان سینوزیت داشته است. گزارش زیر را بخوانید.

تحقیقی اخیر عسل را به عنوان جایگزینی برای آنتی‌بیوتیک‌ها می‌داند.

نسل‌های متعددی است که در کانادا عسل و آب یا چای گرم برای درمان سرفه استفاده می‌شود و حالا ممکن است برای درمان عفونت‌های مداوم گوش، بینی و گلو جایگزین آنتی‌بیوتیک‌ها شود. پزشکان دانشگاه اوتاوا در آزمایشات خود به این یافته رسیدند که عسل باکتری‌های مرتبط با عفونت‌های سینوسی را نابود می‌کند و در بیشتر موارد چنین کاری را بهتر از آنتی‌بیوتیک‌ها انجام می‌دهد.

مطالعه  خواص عسل برای ورزشکاران

محقق جزف مارسون در رابطه با این توانایی غیر قابل توضیح زنبورهای عسل برای تبدیل کردن شهد گل به دارویی قوی می‌گوید‌ «شگفت‌انگیز است».


عسل طبیعیبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم!  09152555501- 05836242521

 

آزمایش‌های ابتدایی در ظرف‌های آزمایشگاهی و بدون حضور بیماران انجام شدند اما آزمایش روی باکتری مقاومی با نام استافیلوکوکوس اورئوس انجام شده است، این باکتری به متی‌سیلین و آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم است.

مارسون در مصاحبه‌ای عنوان کرد در آزمایش‌های آتی از «شوینده‌ عسل» برای «شستشوی سینوس‌های بیماران» استفاده خواهد شد.

درمان خانگی سینوزیت

عسل در درمان سینوزیت از آنتی بیوتیک ها بسیار موثرتر است

عسل ها تمام باکتری‌های شناور در مایع و ۶۳ الی ۹۱ درصد از زیست‌لایه‌ها را نابود کردند، زیست‌لایه‌ها لایه‌ای محافظتی در حفره‌های سینوس، مجراهای ادراری، کاتترها و دریچه‌های قلب هستند که توسط میکروارگانیسم‌ها ایجاد می‌شوند و نسبت به درمان‌های دارویی مصون می‌مانند و معمولاً سبب بروز عفونت‌های مزمنی می‌شوند.

مؤثرترین آنتی‌بیوتیک، ریفامپین، فقط ۱۸ درصد زیست‌لایه‌های این آزمایش را نابود کرد.

مارسون می‌گوید «تا به امروز هیچکس نمی‌داند چه چیزی در عسل باعث از بین رفتن باکتری‌ها می‌شود، تمام عسل‌ها چنین قدرتی ندارند». او خواستار تحقیقات بیشتری برای درک مکانیزم عملکرد عسل شده است.

نتایج این تحقیق در نشست سالانه‌ی آکادمی گوش و حلق و بینی آمریکا و عمل‌های جراحی سر و گردن در شیکاگو ارائه شد.

3.8/5 ( 6 نظر )

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آهوتا
پاسخگویی تا 17 فروردین صرفا از طریق پیامک و تلگرام 09152555501 می باشد، ضمنا تا این تاریخ ارسالی نخواهیم داشت.