ساکارز عسل طبیعی چقدر است؟

ساکارز نام علمی شکر معمولی، شکر نیشکر یا شکر سفید است، این ترکیب از یک مولکول گلوکز و یک مولکول فروکتوز تشکیل شده است که به یکدیگر متصل‌اند. شکر در حالت پودری و دانه‌های ریز شده موجود و محصول فرآوری شیره‌ چغندر قند یا نیشکر است. نام «ساکارز» در سال ۱۸۵۷ و توسط ویلیام میلر، شیمیدانی انگلیسی، مطرح شد که متشکل از کلمه‌ فرانسوی ساکار (شکر) و پسوند عمومی شکرها «ـُز» است.

 

ویدیوی ساکارز عسل طبیعی

در حال بارگذاری...

تعریف جامع تر عسل که در سال ۱۹۰۶ در آمریکا ارائه شده عبارتست از:

ترشح مواد قندی درختان و شهد گل نباتات که توسط زنبوران عسل جمع آوری شده تغییر یافته و درون سلول های قاب ذخیره می شود عسل نامیده می شود. عسل ماده است که از نظر گردش نوری چپ گرا بوده و حداکثر ۲۵% آب، ۰/۲۵ % مواد معدنی، ۸% ساکارز دارد.

شکر می‌تواند در برچسب‌های ترکیبات محصولات غذایی، پشت نام‌های متعددی پنهان شود. «شکر قهوه‌ای» همان شکر سفید است که کمی رنگ، با سوزاندن خود شکر یا اضافه کردن شیره، به آن اضافه شده است، مقدار این شیره آنقدر کم است که هیچ تأثیری در ارزش غذایی شکر ایجاد نمی‌کند. پس اگر به جای شکر سفید، شکر قهوه‌ای را در چای یا قهوه‌تان حل کنید هیچ منفعت اضافه‌ای عایدتان نشده است.


عسل طبیعیبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم!  09152555501- 05836242521

 

ساکارز عسل

همچنین «شکر خام» که دانه‌های بزرگ‌تری نسبت به شکر معمولی دارد نیز حقه‌ای بازاریابی است. کلمه‌ «خام» تصویری طبیعی‌تر و سالم‌تر از شکر را به ذهن می‌آورد اما شکر خام چیزی بیش از شکر سفید فرآوری و کریستال شده به همراه کمی شیره نیست.

مطالعه  عسل تقلبی یا عسل مصنوعی چیست؟

 

ساکارز چقدر خوب است؟

معمولاً از شکر با نام «کالری تهی» یاد می‌شود، چون کالری بالایی دارد اما ارزش غذایی آن صفر است، به این معنی که انرژی در اختیارتان قرار می‌دهد اما هیچ چیز دیگری برای ساخت و ساز بدن در اختیارتان نمی‌گذارد. شکر و انسولین بیش از اندازه می‌توانند تأثیر بدی روی قدرت سیستم ایمنی و قلبی عروقی‌مان داشته باشند و موجب مشکلات زیادی از جمله دیابت و ناراحتی‌های قلبی شوند.

به یاد داشته باشید که قوطی ۳۵۰ میلی‌لیتری از نوشابه می‌تواند حاوی تقریباً ۱۰ قاشق شکر باشد. وقتی کودکان این شکرهای کم ارزش را استفاده می‌کنند توجه کمتری به غذاهای پر ارزشی همچون شیر دارند و به همین دلیل است که افراد چاق دچار سوء تغذیه نیز هستند.

 

ساکارز عسل طبیعی چقدر است؟

ساکارز عسل طبیعی

در ایران حداکثر مقدار قابل قبول برای غیر تغذیه ای دانستن عسل ۵ درصد می باشد. افزایش دما و حرارت دادن باعث کاهش درصد ساکارز می گردد.

مقدار ساکارز عسل به نوع گیاه آن نیز بستگی دارد برای مثال درصد ساکارز در عسل کنار طبیعی بیشتر از میزان استاندارد می باشد که تشخیص کیفیت آن با آیتمهای دیگر به دست می آید.
متاسفانه امروزه تقلبات جدید بر روی میزان قند در عسل ها آنقدر گسترده شده است که آزمایش ساکارز دیگر نمی تواند ملاک صحیحی بر کیفیت بوده و تکیه بر درصد ساکارز به تنهایی می تواند انسان را به خطا بیاندازد.

نظر شما درباره ساکارز عسل طبیعی چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. براتی

   سلام
   وقت بخیر
   مقدار ساکارز هر عسل با دیگری متفاوت می باشد.
   با مراجعه به صفحه هر محصول میتوانید از مقدار واقعی ساکارز هر عسل اطلاع پیدا کنید.

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آهوتا