ساکارز عسل طبیعی چقدر است؟

ساکارز عسل طبیعی چقدر است؟Reviewed by محمد براتی on Mar 3Rating: 4.5

ساکارز نام علمی شکر معمولی، شکر نیشکر یا شکر سفید است، این ترکیب از یک مولکول گلوکز و یک مولکول فروکتوز تشکیل شده است که به یکدیگر متصل‌اند. شکر در حالت پودری و دانه‌های ریز شده موجود و محصول فرآوری شیره‌ي چغندرقند یا نیشکر است. نام «ساکارز» در سال ۱۸۵۷ و توسط ویلیام میلر، شیمیدانی انگلیسی، مطرح شد که متشکل از کلمه‌ی فرانسوی ساکار (شکر) و پسوند عمومی شکرها «ـُز» است.

ویدیوی ساکارز عسل طبیعی

درحال بارگذاری...

شکر می‌تواند در برچسب‌های ترکیبات محصولات غذایی، پشت نام‌های متعددی پنهان شود. «شکر قهوه‌ای» همان شکر سفید است که کمی رنگ، با سوزاندن خود شکر یا اضافه کردن شیره، به آن اضافه شده است، مقدار این شیره آنقدر کم است که هیچ تأثیری در ارزش غذایی شکر ایجاد نمی‌کند. پس اگر به جای شکر سفید، شکر قهوه‌ای را در چای یا قهوه‌تان حل کنید هیچ منفعت اضافه‌ای عایدتان نشده است.

ساکارز عسل

همچنین «شکر خام» که دانه‌های بزرگ‌تری نسبت به شکر معمولی دارد نیز حقه‌ای بازاریابی است. کلمه‌ی «خام» تصویری طبیعی‌تر و سالم‌تر از شکر را به ذهن می‌آورد اما شکر خام چیزی بیش از شکر سفید فرآوری و کریستال شده به همراه کمی شیره نیست.

ساکارز چقدر خوب است؟

معمولاً از شکر با نام «کالری تهی» یاد می‌شود، چون کالری بالایی دارد اما ارزش غذایی آن صفر است، به این معنی که انرژی در اختیارتان قرار می‌دهد اما هیچ چیز دیگری برای ساخت و ساز بدن در اختیارتان نمی‌گذارد. شکر و انسولین بیش از اندازه می‌توانند تأثیر بدی روی قدرت سیستم ایمنی و قلبی عروقی‌مان داشته باشند و موجب مشکلات زیادی از جمله دیابت و ناراحتی‌های قلبی شوند.

به یاد داشته باشید که قوطی ۳۵۰ میلی‌لیتری از نوشابه می‌تواند حاوی تقریباً ۱۰ قاشق شکر باشد. وقتی کودکان این شکرهای کم ارزش را استفاده می‌کنند توجه کمتری به غذاهای پر ارزشی همچون شیر دارند و به همین دلیل است که افراد چاق دچار سوء تغذیه نیز هستند.

ساکارز عسل طبیعی چقدر است؟

ساکارز عسل طبیعی

در ایران حداکثر مقدار قابل قبول برای غیر تغذیه ای دانستن عسل ۵ درصد می باشد. افزایش دما و حرارت دادن باعث کاهش درصد ساکارز می گردد.

مقدار ساکارز عسل به نوع گیاه آن نیز بستگی دارد برای مثال درصد ساکارز در عسل کنار طبیعی بیشتر از میزان استاندارد می باشد که تشخیص کیفیت آن با آیتمهای دیگر به دست می آید
متاسفانه امروزه تقلبات جدید بر روی میزان قند در عسل ها آنقدر گسترده شده است که آزمایش ساکارز دیگر نمی تواند ملاک صحیحی بر کیفیت بوده و تکیه بر درصد ساکارز به تنهایی می تواند انسان را به خطا بیاندازد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.slidein-overlay.content-5b017d78b0376 .cp-slidein-body-overlay{background:#fff}

تخفیفات ویژه در کانال تلگرام!

در کانال تلگرام آهوتا کدهای تخفیف و آموزش هایی درباره عسل طبیعی وجود دارد که هیچ جای دیگر منتشر نمی شود.
همین الان عضو می شوم!
close-link
Click Me