درمان سرطان سینه با ژل رویال

آیا درباره درمان سرطان سینه با ژل رویال اطلاعاتی دارید؟ ژل رویال یک مکمل طبیعی است که از ابتلا به سرطان سینه جلوگیری کرده و اگر فردی به این نوع سرطان مبتلا شده باشد، به کاهش اندازه تومور بدخیم کمک می کند.

هدف از این مقاله بررسی اثربخشی ژل رویال بر علائم crf در بیماران مبتلا به سرطان تحت شیمی ‌درمانی، پرتودرمانی و رادیوتراپی می ‌باشد

ویدئو درمان سرطان سینه با ژل رویال

[jwp-video n=”1″]

در ادامه مقالات مرتبط با ژل رویال این بار به درمان سرطان سینه با ژل رویال می پردازیم اما قبل از آن لازم است دوباره توضیح بدهیم که ژل رویال چیست؟

[wpipa id=”3142″]

ژل رویال چیست؟

ژل رویال یک فرآورده طبیعی است که بطور گسترده در سبد غذایی روزانه افراد در بسیاری از کشورها مصرف می‌ شود. این ماده دارای خواص دارویی از جمله خواص آنتی ‌اکسیدانی، ضد التهابی و آنتی بیوتیکی است و دانش روز افزون ما درباره اینکه فرآورده‌های حاصل از زنبور عسل (به عنوان بخشی از سایر مکمل‌ ها) سالم هستند و مصرف آن‌ ها به همه توصیه می‌ شود، به انجام تحقیقات متعدد درباره عسل منجر شده است.

درمان سرطان

درمان سرطان سینه با ژل رویال

در سپتامبر سال ۲۰۱۷، تحقیقی با عنوان «اثر ژل رویال بر پیشرفت سرطان سینه در موش‌ ها» توسط شوانگ ژانگ و همکارانش از کشور چین بر روی موش ‌ها انجام شد که تأثیر ژل رویال بر روی موش‌ هایی که از 4T1 رنج می ‌بردند را بررسی کرد و اثربخشی مکمل ‌های ژل رویال در رژیم‌ های غذایی را ثابت کرد.

4T1 چیست؟

کارسینوم سینه 4T1 یک خط قابل برداشته شدن سلول‌ های سرطانی است که شدیداً تومورژنیک و تهاجمی بوده و برخلاف اکثر انواع تومور، می تواند خود به خود از تومور ابتدایی درون غده سینه به سایر نقاط بدن از جمله گره ‌های لنفی، خون، کبد، مغز و استخوان گسترش یابد. تومور 4T1 دارای خصوصیات متعددی است که آن را به یک مدل آزمایشی حیوانی مناسب برای سرطان سینه انسان تبدیل می ‌کند.

درمان آن چه بود؟

موش‌ هایی مبتلا به 4T1 یا با استفاده از روش درمانی پیشگیرانه (PTRJ) یا روش درمانی، بوسیله ژل رویال تغذیه شدند.

۱. موش ‌هایی که با استفاده از روش درمان پیشگیرانه بوسیله ژل رویال تغذیه شدند (PTRJ)

– وزن تومور به طور قابل توجهی کاهش یافت (ژل رویال به مقدار ۵/۰ و ۵/۱ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن).

– درون سروم خون، سطح اینترلوکین (IL)-2 (ژل رویال به مقدار  ۵/۰ و ۵/۱ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن)، اینترفرون (IFN)-α، دیسموتاز سوپراکسید (SOD) و ظرفیت کل آنتی ‌اکسیدان (T-AOC) بطرز چشمگیری بالا رفتند، اما غلظت IL-4 (ژل رویال به مقدار ۵/۰ و ۵/۱ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن) و IL-10 (ژل رویال به مقدار 0/۱ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن) بطور قابل توجهی کاهی داشتند.

– فعالیت‌های T-AOC و گلوتاتیون ردوکتاز (GR) درون کبد بطور قابل ملاحظه ‌ای بهبود یافتند.

– فعالیت ‌های T-AOC و GR درون کلیه تنها در دوزهای کمتر از g/kg ۵/۰ افزایش چشمگیر داشتند.

۲. موش ‌هایی که با استفاده از روش درمانی بوسیله ژل رویال تغذیه شدند (TRJ)

– اثر ضد تومور ژل رویال چشمگیر نبود.

– تغییر در سطوح IL-2، IFN-α، SOD و T-AOC درون سروم خون و تغییر T-AOC و GR درون کبد مشابه نتایج مشاهده شده در گروه PTRJ بود.

مشخص شد که درمان با استفاده از ژل رویال، پیشرفت تومور سینه را در موش ‌ها کاهش می‌ دهد و بطور همزمان، بخصوص با استفاده از روش درمان پیشگیرانه، ظرفیت آنتی‌ اکسیدان سروم خون، کبد و کلیه را بالا می ‌برد.

استفاده از مکمل‌ های ژل رویال در رژیم‌ های غذایی، وزن تومور سینه را کاهش می ‌دهد.

ژل رویال و تکثیر سلول های سرطان

تاثیر ژل رویال بر تکثیر سلول‌ های سرطان سینه

ماکو ناکاتا و همکارانش از ژاپن، در تحقیق خود در سال ۲۰۱۴ «اثر ژل رویال بر تکثیر سلول‌ های سرطان سینه تحت تأثیر بیسفنول A» را نشان دادند. بیسفنول A یک استروژن محیطی است که میزان تکثیر سلول ‌های سرطان سینه MCF-7 را افزایش می ‌دهد. ژل رویال از اثر افزایش رشد BPA بر سلول‌ های MCF-7 جلوگیری کرد، هر چند که بر تکثیر سلول ‌ها در غیاب BPA تأثیری نداشت. بعلاوه، این اثر بازدارندگی ژل رویال دارای گرمای پایدار بود.

باید خاطر نشان کرد که بیسفنول A از ظروف پلاستیکی و در دماهای بالاتر از ۴۰ درجه سانتیگراد (۱۰۴ درجه فارنهایت) آزاد می ‌شود. این موضوع، زمانیکه فروشگاه ‌ها بطری ‌های آب معدنی را در جای خنک نگه نمی ‌دارند یا زمانیکه این بطری ‌ها در روزهای گرم حمل توسط کامیون ‌ها حمل می ‌شوند، یکی از مشکلات رایج در بطری ‌های پلاستیکی است. توصیه می‌ شود که آب نگهداری شده درون بطری ‌های شیشه‌ ای را مصرف نمایید. استفاده نکردن از بطری‌ های پلاستیکی، نه تنها سلامت ما را تضمین ‌می ‌کند، بلکه به تمیز ماندن زمین نیز کمک خواهد کرد.

تحقیق «کاربرد فرآورده‌ های زنبور عسل در پیشگیری و یا درمان تومورهای قابل جراحی موش ‌ها» توسط اورسولیچ ان و همکارانش نشان داد که ژل رویال زمانی که بصورت درون صفاقی یا زیرجلدی به موش ‌ها داده می‌ شد، هیچ تأثیر قابل توجهی بر شکل ‌گیری خود به خودی کارسینوم سینه موش‌ های CBA نداشت. هرچند، رمانی که ژل رویال و سلول‌ های تومور به طور همزمان به بدن موش‌ ها تزریق می‌ شوند، ژل رویال قادر است تا از شکل ‌گیری متاستازها درون ریه ‌های موش‌ ها جلوگیری کند.

برای سرطان گردن رحم

مشخص شده که بخش RJP30، ماده بدست آمده از پروتئین خام ژل رویال است که از طریق ته ‌نشینی بوسیله ۳۰٪ سولفات آمونیوم بدست آمده است، برای سلول ‌های HeLa کارسینومای گردن رحم انسان سیتوتوکسیک است، که ۵/۲ مرتبه کاهش تراکم سلول کارسینومای اولیه پس از ۷ روز درمان را نشان می ‌دهد.

[wpipa id=”3153″]

استروژن نقشی حیاتی در پیشرفت سرطان سینه ایفا می‌ کند

ژل رویال از استروژن انسان تقلید می ‌کند. افزودن آن به رژیم ‌های غذایی، از ابتلا به سرطان سینه جلوگیری کرده یا در صورت ابتلا با آن مبارزه می ‌کند.

ژل رویال ماده ‌ای مخصوص بانوان است. این ماده مایعی سفت و شیری رنگ است که بوسیله غدد آرواره ‌ای و هیپوفارنژال زنبورهای کارگر جوان ترشح شده و جهت تغذیه ملکه و لاروهای زنبور تا سن سه روزگی مورد استفاده قرار می ‌گیرد و همانند آغوز پستانداران، غذاهای نوزاد تازه متولد شده است.

استروژن هورمون جنسی اصلی زنانه‌ و مسئول رشد و تنظیم سیستم تولید مثل و صفات جنسی ثانویه در زنان است. اما لغت «استروژن» به تمام هورمون‌ های مشابه این گروه از نظر شیمیایی دلالت دارد که عبارتند از استرون، استرادیول (هورمون اصلی زنان در سنین باروری) و استریول.

ژل رویال و مبارزه با سرطان

در سال ۲۰۰۷ تحقیقی در ژاپن انجام شد و نشان داد که ژل رویال تمایل به تقلید از استروژن انسان دارد، بنابراین به افراد با میزان استروژن بالا کمک می‌ کند.

پژوهش انجام شده توسط میشیما اس و همکارانش در سال ۲۰۰۵ با عنوان «اثرات ژل رویال بصورت آزمایشگاهی و درون بدن انسان» نشان داد که ژل رویال از طریق تعامل با گیرنده‌ های استروژن و سپس فعالیت‌ های درونزاد ژن، دارای فعالیت ‌های استروژنی است.

همانطور که تیم تحقیق شرح می ‌دهد، «درمان بوسیله ژل رویال با غلظت ‌هایی بین ۵/۰ تا ۱ میلیگرم بر میلی ‌لیتر، تکثیر سلول‌ های MCF-7 را افزایش داد، اما درمان همزمان با microM ۱ تاموکسیفان، این اثر را دفع می‌ کند. مطالعات آزمایشگاهی با استفاده از موش ‌هایی که تخمدان ‌هایشان برداشته شده بود، نشان داد که درمان بوسیله استرادیول ۱۷بتا (۲۰ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن) فعالیت VEGF را هم در مغز و هم درون رحم ترمیم کرد، در حالیکه ژل رویال (۱ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن) آن را فقط درون رحم ترمیم نمود».

مشخص شد که ژل رویال فعالیت ژن‌ های پذیرای استروژن درونزاد [پرسینیلین ۲ و عامل رشد اندوتلیال عروقی (VEGF)] را بوسیله فعال سازی گیرنده ‌های استروژن در سلول‌ های MCF-7 تشدید می ‌کند و ژل رویال می ‌تواند فعالیت VEGF درون رحم موش ‌هایی که هر دو تخمدان آن‌ ها برداشته شده را ترمیم نماید.

تحقیق «فعالیت‌ های استروژنی اسیدهای چرب و یک استرول جدا شده از ژل رویال» توسط سوزوکی کی.ام و همکارانش در ژاپن، مجموعه‌ ای از نتایج تجربی را منتشر می ‌کند که نشان ‌می ‌دهد که چهار ترکیب حاصل از ژل رویال می ‌توانند نسخه ‌برداری از یک ژن گزارشگر که حاوی یک عنصر پذیرای استروژن را بهبود ببخشند و تزریق زیرجلدی این ترکیب ‌ها به موش ‌های بالغ به مدت ۲۳ روز، موجب بروز هیپرتروفی خفیف در اپیتلیوم لومینال رحم موش ‌ها شد.

دکتر آلتویس و همکارانش در پژوهشی با عنوان «بررسی سیستماتیک متون تحقیقی جهت ریشه ‌یابی سرطان سینه مشخص شده بوسیله گیرنده‌ های هورمونی» بطور خلاصه و با تکیه بر شواهد بیان نمودند که دلیل اتیولوژیک سرطان، ‌همان گیرنده‌ ها هستند.

متابولیسم استروژن و سرطان سینه

مقاله «متابولیسم استروژن و سرطان سینه» که در سال ۲۰۱۵ توسط سماوات و کورزر منتشر شد، نقش و متابولیسم‌ های استروژن‌ های خونی و ادراری در ابتلای انسان به سرطان سینه را ارزیابی کردند. بر اساس تحقیق آن‌ ها، استروژن‌ های درونزاد، در روند پیشرفت سرطان سینه، نقشی اساسی ایفا می ‌کنند. آن‌ ها در این تحقیق متابولیسم استروژن و تغییرات ژنتیکی مربوط به آن را به دقت شرح دادند و بر روی پژوهش ‌های موجود که درباره نقش استروژن‌ ها و متابولیسم آن ‌ها در ریسک سرطان سینه انجام شده بودند، بررسی دقیقی انجام دادند.

تحقیق «شیوه‌ های درمانی برای سرطان سینه متاستازی بوسیله تومور مثبت گیرنده استروژن» توسط هیروتاکا ایواسه در ژاپن انجام شد. درمان غدد درون‌ ریز به عنوان اولین درمان‌ های هدف‌ گذاری مولکولی شناخته می‌ شود که در درمان سرطان سینه به کار رفته است.

سرطان سینه نرخ شیوع و مرگ و میر بالایی در میان زنان کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه دارد. اگرچه، با توجه به علم این حوزه، تأثیر ژل رویال بر سلول ‌های سرطانی پستانداران مبهم باقی می‌ ماند. تاکنون یافته ‌ها امیدوار کننده هستند، اما هنوز هم نیاز به تحقیق دقیق و جامع در زمینه تأثیر ژل رویال بر سرطان سینه وجود دارد، که ممکن است به درک رابطه میان ژل رویال و سرطان سینه کمک نماید.

اثرات ژل رویال بر سایر انواع سرطان

درمان سرطان روده بزرگ با ژل رویال

مشخص شده است که 10-HDA (۱۰ هیدروکسی اسید ۲-دسنوئیک) یکی از ترکیبات ژل رویال، تأثیر فوق ‌العاده ‌ای بر پیشگیری و درمان سرطان دارد. این ماده از واسکولاریزاسیون تومورها جلوگیری کرده و بدین ترتیب مانع تکثیر و رشد آن ‌ها می ‌شود.

فیلیپیچ بی. و همکارانش در تحقیقی در سال ۲۰۱۵، تأثیر ژل رویال، ترکیب بیواکتیو (زیست فعال) اسید ۱۰-هیدروکسی-۲-دسنوئیک (10-HDA) و اینترفرون آلفای انسانی (HulFN-αN3) بر تکثیر سلول‌ های آدنوکارسینومای روده بزرگ (CaCo-2) بررسی کرده و تأثیر آن ‌ها بر سطح گلوتاتیون میان سلولی (GSH) و پروکسیداسیون چربی اثبات نمودند. نتایج نشان دادند که ژل رویال و HulFN-αN3 بکار رفته به نسبت ۲ به ۱، سطح GSH را تا بیشترین میزان کاهش داده و پروکسیداسیون چربی از طریق MDA درون سلول‌ های CaCo-2 را بطور قابل توجهی افزایش دادند.

[wpipa id=”3155″]

تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۷ توسط گیزموندی آ. و همکارانش از ایتالیا، با عنوان «بخش چربی دوست ژل رویال، اثرات ضد تکثیری را بر سلول ‌های نوروبلاستومای انسانی SH-SY5Y»، فعالیت ضد تکثیری خارق ‌العاده عصاره چربی دوست ژل رویال در مقابل سلول ‌های SH-SY5Y را اثبات کردند که نشان دهنده کاربرد پزشکی بالقوه این فرآورده حاصل از زنبور جهت جلوگیری از شروع و کاهش سرعت رشد نوروبلاستومای انسانی می ‌باشد.

مقدار مصرف ژل رویال

طریقه مصرف ژل رویال برای درمان سرطان سینه

پزشکی سنتی، تنها بر اساس تجربه و بدون نیاز به این تحقیقات، ۱ تا ۳ دوره درمانی را در طول سال پیشنهاد می ‌کند که در مجموع تا ۶۰ روز مصرف ۱ گرم ژل رویال تازه در روز ادامه یابد. در طی این دوره، به منظور ایجاد زمینه‌ ای مساعد جهت فعالیت ضدتوموری این ماده، باید یک رژیم گیاهخواری بکار برده شود.

برای خرید ژل رویال خالص و طبیعی می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی آهوتا سفارش خود را ثبت کرده و در هر جای ایران که هستید آن را تحویل بگیرید.

هشدار مصرف : افراد مبتلا به سرطان سینه گیرنده استروژن مثبت به هیچ وجه ژل رویال مصرف نکنند.

خواص دیگر ژل رویال

١- ژل رویال ماده ای است که توسط زنبوران کارگر پرستار ساخته می شود.

۲ – میکروب کش و ضدعفونی کننده است.

٣- تقویت کننده نیروی جنسی است.

4- باعث طول عمر می شود.

5- برای اعصاب مفید است.

6- برای نارسایی های قلبی موثر است.

۷- در خوردن آن نباید افراط شود ایجاد مسمومیت می نماید.

8- ضد کم خونی است.

9- تنظیم کننده فشارخون است.

نظر شما درباره درمان سرطان سینه با ژل رویال چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

خرید ژل رویال

6 دیدگاه برای “درمان سرطان سینه با ژل رویال

 1. مریم گفته:

  سلام
  شما در یک جای در همین سایت گفتین که کسانی که ((
  • اگر سرطان سینه گیرنده استروژن مثبت دارید از مصرف ژل رویال خودداری کنید، چون می تواند رشد سلول های سرطانی را افزایش دهد.)) و در ایجا میگین که مفید است ؟

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام در همین مقاله کاملا واضح و بسیا بزرگ ذکر شده : افراد مبتلا به سرطان سینه گیرنده استروژن مثبت به هیچ وجه ژل رویال مصرف نکنند.

 2. armin گفته:

  جایی پرسیدم برا خرید ژل رویال
  گفتن ازمایش استروژن و پروستروژنشون چی بود که به شرح زیر بود
  تو جواب ازمایش استروژن مثبت
  پروستروژن منفی
  و گفتن پس زل رویال مصرف نشه چون رشد سلول ها رو فعال میکنه
  و گفتن بره موم استفاده کنن
  لطفا راهنمایی بفرمایید تشکر
  البته در حال حاضر گرده گل تهیه کردم و روزانه یه ق چ خوری به همراه ی ق غ عسل میخورن

 3. فرانک دانش پژوه گفته:

  سلام من سال ۹۱ به سرطان سینه با عامل her2+ مبتلا شدم و جراحی کردم و ۶ جلسه شیمی درمانی بیش از ۵ ساله که تاموکسیفن می خورم آیا با توجه به سرطان سینه ناشی از هورمون استروژن مجاز به مصرف ژل رویال هستم یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *