درمان بی خوابی با عسل طبیعی

برای درمان بی خوابی با عسل طبیعی کافیست سری به آشپزخانه منزل تان بزنید. بی خوابی، نوعی اختلال خواب است که مشکلاتی را برای بسیاری از افراد ایجاد می کند. این اختلال بصورت دشواری در شروع یا دوام خواب شناخته می شود، که عوارضی را بر روی مزاج و انرژی شما و توانایی در انجام کارهای روزمره تان ایجاد می کند. اگر مشکلی مربوط به خواب خود دارید، مکان مناسبی را برای رفع مشکل خود انتخاب کرده اید.
شما می توانید برای درمان بی خوابی با عسل به آشپزخانه خود مراجعه کنید. به مطالعه این مطلب ادامه دهید تا متوجه شوید که عسل چگونه می تواند به مبارزه شما با بیخوابی کمک نموده و در نهایت لذت خواب با کیفیت را برای شما به ارمغان آورد.

ویدیوی درمان بی خوابی با عسل طبیعی

[jwp-video n=”1″]

درمان بی خوابی با عسل

بی خوابی خود نوعی بیماری است که به بعضی افراد عارض می شود. بهتر است علت آن را کشف و به درمان آن پرداخت. این بیماری در اکثر افراد ناشی از گرفتاری های روزانه است که شبها خود را نشان میدهد و گاهی نیز مربوط به قلب یا مغز یا اعصاب یا بیماری بوده و معمولا علل دیگری ندارد این بیماری فکر و خیال را زایل کرده و کم اشتهایی، کم ذهنی و ضعف حافظه ایجاد می کند و باعث ضعف، سستی و کوته فکری در طول روز می گردد.

خواب کافی برای سلامتی و حفظ فعالیت های عادی دستگاه عصبی لازم ضروری است. در حقیقت خواب برای کمک به اعصاب است. در مدت خواب، اعصاب کاملا آزاد شده و از فشار و خستگی بیش از حد رهایی می یابند. آزمایشات انجام شده ثابت کرده است که اگر حیوانات از خواب محروم شوند زودتر از آنهایی که از غذا محروم شده اند تلف می گردند.

خواب باید به اندازه کافی طولانی و عمیق باشد. خوابهای ناآرام، سبک و آشفته، حتی اگر طولانی مدت هم باشد، تازگی و شادابی خواب عادی را عاید نمی سازند. اگر مدت خواب کم باشد صبح ها با خستگی، احساس سنگینی سر و گاهی با سردرد همراه است، در نتیجه در طول روز عقل، هوش، حافظه و تمرکز حواس ضعیف عمل می کند و انسان نیز کم حوصله می شود.

در صورتی که دچار بی خوابی یا کم خوابی شده اید، هنگام استراحت و خواب در جایی کوچک، بی سر و صدا و تاریک به استراحت بپردازید. ضمنا بهتر است مقداری گلاب یا عطر گل محمدی اطراف خود بزنید.
ضمنا باید از مصرف چای، قهوه، کاکائو، دخانیات، تخم مرغ و گوشت پرهیز کنید و به عنوان درمان بی خوابی یک لیوان شیر داغ، با یک قاشق غذاخوری عسل شیرین شود، یک ساعت قبل از خواب نوشیده شود.

آیا درمان بی خوابی با عسل امکان پذیر است؟

دانشمندان بر این باورند که مصرف غذاهای غنی از تریپتوفان و غذاهایی که تولید تریپتوفان و سروتونین طبیعی در بدن کمک می کنند، ممکن است راه حلی برای این موضوع باشد. یکی از نکات حائر اهمیت هورمونِ سروتونین این است که در زمان خواب، به مغز علامت می دهد.

درمان بی خوابی با عسل
درمان بی خوابی با عسل

 

عسل به این دلیل در درمان بیخوابی موثر است که حاوی آمینو اسید تریپتوفان می باشد که به مقابله با بیخوابی کمک می کند. خوردن عسل، میزان قند خون را کمی افزایش میدهد، که این امر سطح انسولین خون را نیز بالا میبرد. افزایش کنترل شده میزان انسولین، منجر به ورود تریپتوفان به مغز شما و تبدیل آن به سروتونین می شود. خود سروتونین نیز درون غده پینهآل (غده صنوبری) بصورت پنهانی به ملاتونین تبدیل میشود که این ماده به خوابیدن شخص کمک می کند.

بعلاوه، عسل خام حاوی ترکیب مناسبی از گلوکز و فروکتوز است که از طریق تکمیل مجدد ذخیره گلیکوژن (ذخیره کربن)، مغز شما را در طول شب “تغذیه” مینماید.

زمانی که شما خواب هستید، گلوکز حاصل از عسل، سطح گلوکز خون شما را ثابت نگه میدارد و فروکتوز بصورت گلیکوژن درون کبد شما ذخیره میشود. همچنین، گلوکز توانایی پردازش گلوکز بدن شما را کُند می کند که این موضوع به پایدار نگه داشتن سطح گلوکز خون کمک شایانی می کند.

ذخیره شدن گلیکوژن درون کبد، به منظور انجام خواب راحت، ضروری است. در صورتی که در زمان خواب، کبد شما عاری از گلیکوژن باشد، مغز شما شروع به تولید هورمونهای استرس (کورتیزول و آدرنالین) می کنند، که این هورمون ها پروتئین عضلات را به گلوکز تبدیل می کنند. اگر بدن شما دارای میزان گلیکوژن و گلوکز کافی در حین خواب باشد، احتمال اینکه به دلیل گرسنگی از خواب بیدار شوید، کمتر خواهد بود.

نحوه استفاده از عسل برای درمان بی خوابی

عسل برای درمان بی خوابی
مصرف عسل طبیعی برای درمان بی خوابی

روش استفاده از عسل برای درمان بی خوابی، کاملاً ساده است. باید حدود 30 دقیقه قبل از خواب، به اندازه یک قاشق چایخوری عسل طبیعی مصرف کنید.
برای مشاهده مفید بودن این روش برای شما، حداقل به مدت یک هفته آن را امتحان نمایید. اگر احساس کردید که نتیجه ای حاصل نشده است، مقدار مصرف را به دو قاشق چایخوری افزایش دهید. برای اثربخشی بیشتر این روش، میتوانید به جای استفاده از عسل خالص، آن را با کمی سرکه سیب مخلوط نمایید.

خواب راحت و با کیفیت، زندگی شما را بهبود میبخشد.

خواب باکیفیت، انرژی شما را در طول روز بهبود بخشیده و ایمنی بدن شما را تقویت میکند که در نتیجه این امر، بدن شما را سالم و سرحال نگه خواهد داشت.
هرچند، اهمیت خواب فراتر از این موارد است، بطوری که میتواند برای ذهن، وزن، قلب و بسیاری موارد دیگر مفید واقع شود.
از درمان بی خوابی با عسل استفاده کنید و اجازه ندهید تا بیخوابی، شما را از رسیدن به اهدافتان و لذت بردن از زندگی بازدارد.

خرید عسل

1 دیدگاه برای “درمان بی خوابی با عسل طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *