درمان بی خوابی با عسل طبیعی

برای درمان بی خوابی با عسل طبیعی کافیست سری به آشپزخانه منزل تان بزنید. بی خوابي، نوعي اختلال خواب است که مشکلاتي را براي بسياري از افراد ايجاد ميکند. اين اختلال بصورت دشواري در شروع يا دوام خواب شناخته ميشود، که عوارضي را بر روي مزاج و انرژي شما و توانايي در انجام کارهاي روزمره تان ايجاد ميکند. اگر مشکلي مربوط به خواب خود داريد، مکان مناسبي را براي رفع مشکل خود انتخاب کرده ايد.
شما ميتوانيد برای درمان بی خوابی با عسل به آشپزخانه خود مراجعه کنید. به مطالعه اين مطلب ادامه دهيد تا متوجه شويد که عسل چگونه ميتواند به مبارزه شما با بيخوابي کمک نموده، و در نهايت لذت خواب با کيفيت را براي شما به ارمغان آورد.

ویدیوی درمان بی خوابی با عسل طبیعی

درحال بارگذاری...

آیا درمان بی خوابی با عسل امکان پذیر است؟

دانشمندان بر اين باورند که مصرف غذاهاي غني از تريپتوفان و غذاهايي که توليد تريپتوفان و سروتونين طبيعي در بدن کمک ميکنند، ممکن است راه حلي براي اين موضوع باشد. يکي از نکات حائر اهميت هورمونِ سروتونين اين است که در زمان خواب، به مغز علامت ميدهد.

درمان بی خوابی با عسل
درمان بی خوابی با عسل

عسل به اين دليل در درمان بيخوابي موثر است که حاوي آمينو اسيد تريپتوفان ميباشد، که به مقابله با بيخوابي کمک ميکند. خوردن عسل، ميزان قند خون را کمي افزايش ميدهد، که اين امر سطح انسولين خون را نيز بالا ميبرد. افزايش کنترل شده ي ميزان انسولين، منجر به ورود تريپتوفان به مغز شما و تبديل آن به سروتونين مي شود. خود سروتونين نيز درون غده ي پينهآل (غده ي صنوبري) بصورت پنهاني به ملاتونين تبديل ميشود، که اين ماده به خوابيدن شخص کمک ميکند.

مطالعه  جایگزینی عسل و لیمو با شربت سرفه

بعلاوه، عسل خام حاوي ترکيب مناسبي از گلوکز و فروکتوز است که از طريق تکميل مجدد ذخيره ي گليکوژن (ذخيره ي کربن)، مغز شما را در طول شب “تغذيه” مينمايد.

زماني که شما خواب هستيد، گلوکز حاصل از عسل، سطح گلوکز خون شما را ثابت نگه ميدارد، و فروکتوز بصورت گليکوژن درون کبد شما ذخيره ميشود. همچنين، گلوکز توانايي پردازش گلوکز بدن شما را کُند ميکند، که اين موضوع به پايدار نگه داشتن سطح گلوکز خون کمک شاياني ميکند.

ذخيره شدن گليکوژن درون کبد، به منظور انجام خواب راحت، ضروري است. در صورتي که در زمان خواب، کبد شما عاری از گليکوژن باشد، مغز شما شروع به توليد هورمونهاي استرس (کورتيزول و آدرنالين) ميکنند، که اين هورمون ها پروتئين عضلات را به گلوکز تبديل ميکنند. اگر بدن شما داراي ميزان گليکوژن و گلوکز کافي در حين خواب باشد، احتمال اينکه به دليل گرسنگي از خواب بيدار شويد، کمتر خواهد بود.


عسل طبیعیبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم!  09152555501- 05836242521

 

نحوه استفاده از عسل برای درمان بی خوابی

عسل برای درمان بی خوابی
مصرف عسل طبیعی برای درمان بی خوابی

روش استفاده از عسل برای درمان بی خوابی ، کاملاً ساده است. بايد حدود ۳۰ دقيقه قبل از خواب، به اندازه ي يک قاشق چايخوری عسل طبیعی مصرف کنيد.
براي مشاهده مفيد بودن اين روش براي شما، حداقل به مدت يک هفته آن را امتحان نماييد. اگر احساس کرديد که نتيجه اي حاصل نشده است، مقدار مصرف را به دو قاشق چايخوري افزايش دهيد. براي اثربخشي بيشتر اين روش، ميتوانيد به جاي استفاده از عسل خالص، آن را با کمي سرکه سيب مخلوط نماييد.

خواب راحت و با کيفيت، زندگي شما را بهبود ميبخشد.

خواب باکيفيت، انرژي شما را در طول روز بهبود بخشيده و ايمني بدن شما را تقويت ميکند، که در نتيجه اين امر، بدن شما را سالم و سرحال نگه خواهد داشت.
هرچند، اهميت خواب فراتر از اين موارد است، بطوري که ميتواند براي ذهن، وزن، قلب و بسياري موارد ديگر مفيد واقع شود.
از درمان بی خوابی با عسل استفاده کنيد و اجازه ندهيد تا بيخوابي، شما را از رسيدن به اهدافتان و لذت بردن از زندگي بازدارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آهوتا