5 روش قطعی برای درمان رفلاکس معده با عسل

آیا از رفلاکس اسید معده و سوزش معده رنج می‌برید؟ در این مقاله از آهوتا می خواهیم به 5 روش فوق العاده اشاره کنیم که جهت درمان رفلاکس معده با عسل می توانید از آن استفاده کنید.

بیماریهای گوارشی

تمام افرادی که دچار بیماریهای گوارشی هستند به نفع شان است که عسل را جایگزین قند و شکر قرار دهند. توصیه میشود مبتلایان به زخم معده عسل را در رژیم غذایی خود داشته باشند. عسل خاصیت ملینی دارد بنابراین افراد مبتلا به زخم معده با یک رژیم غذایی مناسب از عسل، وضعیت بهتری خواهند داشت.

ویدئو درمان رفلاکس اسید معده با عسل

بیماری رفلاکس اسید معده چیست؟

رفلاکس اسید معده که به رفلاکس گاسترواسوفاژیال (GERD) یا زخم پپتیک نیز شناخته می‌شود، یکی از رایج‌ترین مسائل، بر بنیاد اظهارات مجلس ملی سلامت آمریکا، سالانه ۲۵ میلیون آمریکایی را مبتلا می‌کند. اغلب بطور اشتباه تصور می‌شود که رفلاکس اسید معده، برآمده از فرآوری بیش از زیاد اسید در معده افراد است که به تجویز و مصرف داروهای مسدود کننده ترشح اسید مثل بازدارنده‌های پمپاژ پروتونی منجر میگردد.

با اینکه، رفلاکس اسید معده به راستی برآمده از نابسامانی عملکرد اسفینکتر اسوفاژیال تحتانی (LES) است که مایه ایجاد جریان برگشتی اسید از معده به داخل مری شده و موجب «سوزش معده» می‌شود که به شکل ایجاد حس سوزش دردناک در پس قفسه سینه نمود پیدا می‌کند. معمولی ترین انگیزه ها برای بروز نارسایی عملکرد LES شامل فتق حجاب حاجز، عفونت بوسیله هلیکوباکتر پیلوری (H. pylori) و تولید مختصر اسید هیدروکلریک (اسید معده) می‌شود. با این حال، به کارگیری داروهایی جهت «مسدودسازی» تولید اسید معده در مدت طولانی باعث کاهش مقدار اسید معده شده و می‌تواند عواقب فاجعه‌باری برای سلامتی داشته باشد.

5 روش قطعی برای درمان رفلاکس معده با عسل
بیماری رفلاکس معده

دلایل بروز رفلاکس اسید معده چیست؟

یک دلیل شایع در بیماری رفلاکس اسید به یک اختلال معده بر می گردد، که فتق هیاتال نامیده می شود این رخداد زمانی می افتد که قسمت فوقانی شکم و LES به بالای دیافراگم جنبش کند، عضله ای که شکم را از قفسه سینه جدا می کند به طور معمول، دیافراگم، اسید معده را در شکم نگه میدارد اما اگر یک فتق هیاتال داشته باشید، اسید می تواند به مری نفوذ کند و باعث علائم رفلاکس اسید شود. سایر عوامل مشترک برای مرض رفلاکس اسید، شامل موارد ذیل است:
مصرف وعده های غذایی بزرگ و دراز کشیدن پس از آن
اضافه وزن
مصرف یک وعده غذایی سنگین و دراز کشیدن بر روی پشت و یا خم شدن
مصرف تنقلات پیش از خواب
مصرف غذاهای خاص، همانند مرکبات، گوجه فرنگی، شکلات، نعناع، ​​سیر، پیاز، یا غذاهای تند و چرب
مصرف بعضی نوشیدنی ها مانند:الکل، نوشابه های گازدار، قهوه یا چای
کشیدن سیگار
حاملگی
مصرف آسپیرین، ایبوپروفن، مسکن (دارو) یا داروهای فشار خون

علائم و نشانه های بیماری رفلاکس معده چیست؟

علائم رایج رفلکس(رفلاکس) اسید عبارتند از:
 1. سوزش سر دل: درد و ناراحتی که امکان دارد از شکم به قفسه سینه و یا حتی به گلو برسد.
 2. رگورژیتی: اسیدی تلخ که به گلو یا دهان باز میگردد.
 3. دیسفاژی: باریک شدن مری که باعث میشود، احساس کنید غذا در گلو گیر کرده
نشانه های دیگر ریفلاکس(رفلاکس) اسید عبارتند از:
 1. پف کردن
 2. مدفوع خونی یا سیاه یا استفراغ خونی
 3. لرزیدن
 4. سقط جنین
 5. حالت تهوع
 6. کاهش وزن بدون علت
 7. سرماخوردگی، سرفه خشک، خفگی یا گلودرد مزمن
5 روش قطعی برای درمان رفلاکس معده با عسل
درمان رفلاکس معده با عسل

درمان درمان صددرصد رفلاکس معده با عسل طبیعی

اگر برای درمان رفلاکس معده میخواهید از عسل استفاده کنید، این نکته باید حتما رعایت شود که منظور از عسل در اینجا عسل خام  و طبیعی است، یعنی عسل ها علاوه بر اینکه باید خالص و طبیعی باشند، باید حرارت ندیده باشند .زیرا حرارت دادن عسل باعث از بین رفتن خواص آن میشود.

1- توصیه می شود برای درمان رفلاکس معده با عسل، افراد مبتلا به رفلاکس پیش از خوردن هر وعده غذایی، یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی مصرف کنند. می توانید عسل را با مقداری نان مصرف کنید، اما حدود ۲۰ دقیقه بعد از مصرف مایعات و آب پرهیز کنید، زیرا کارایی عسل را برای درمان رفلاکس کاهش می دهد، چون آب سبب رقیق شدن عسل و ناچیز شدن کارایی آن می شود.

2- یک قاشق چای خوری از پودر شنبلیله را بجوشانید و ناشتا بنوشید، بعد از آن یک قاشق غذاخوری عسل مصرف کنید.

۳- یک لیوان ماست را همراه با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده  و روزانه ۳ بار بنوشید. اسید معده را به شدت کاهش می دهد و دیگر از ترش کردن معده اثری دیده نخواهد شد.

۴- سه پره سیر را با چوب کبریت سوراخ کنید و  ناشتا ببلعید تا با معده فعل و انفعال داشته باشد. برای مفید واقع شدن این امر باید حتما سیرها را سوراخ کنید چون در غیر این صورت فایده ای نخواهد داشت. پس از خوردن سیرها یک فنجان شنبلیله (به مقدار دو قاشق مربا خوری) بجوشانید و با عسل طبیعی شیرین کنید.

برای درمان رفلاکس معده با عسل این ترکیب را همراه با ده قطره روغن سیاه دانه به مدت یک هفته بنوشید. پس از مصرف این ترکیب نه تنها فقط دردهای معده و ترشی آن را احساس نمی کنید، بلکه آن را یک داروی مفید و موثر برای دردهای معده و روده خواهید دید.

5 روش قطعی برای درمان رفلاکس معده با عسل
درمان رفلاکس معده با عسل و سرکه سیب

درمان رفلاکس معده با عسل و سرکه سیب

در حالی که برای فردی که مبتلا به سوزش معده است، مصرف غذاهای دارای اسید بالا، به نوعی غیرمنطقی و غیرعادی به نظر می‌رسد، بسیاری از افراد به اثربخشی مخلوط عسل و سرکه سیب اعتقاد دارند و آن را به عنوان یکی از بهترین داروهای طبیعی برای درمان رفلاکس اسید معده می‌شناسند. نظریات مختلفی درباره نحوه عملکرد این معجون وجود دارند. برخی بر این باورند که این معجون به متعادل‌سازی نسبت pH اسیدی-بازی درون بدن کمک کرده و با هرگونه عفونت باکتریایی درون معده مبارزه می‌کند.

نحوه مصرف:

برخی متخصصین توضیح می‌دهند که در مواردی که میزان تولید اسید معده در فرد ناکافی است (همان طور که در پاراگراف قبلی توضیح داده شد)، مصرف یک قاشق غذاخوری سرکه سیب تصفیه نشده که درون یک لیوان آب مخلوط شده است، به تکمیل و جبران کمبود مقدار اسید معده کمک می‌کند. دکتر دی.سی.

جارویس در کتاب معروف خود «طب سنتی» عنوان می‌کند که: کتاب «راهنمای دکتر ورمونت برای سلامتی»، مصرف سرکه سیب را به عنوان داروی جایگزین قوی جهت از بین بردن باکتری‌های مضر در موارد رفلاکس اسید معده در سیستم گوارشی توصیه می‌کند و اعلام می‌کند که مخلوط نمودن سرکه سیب با عسل می‌تواند قدرت ترمیمی سرکه را تقویت نماید.

برای بازیابی عملکرد و تعادل طبیعی معده، باید از خوردن قندها و غذاهای فرآوری شده زیاد که به عدم تعامل باکتریایی در معده و روده می‌شوند خودداری کرد. سبزیجات باید به مقدار زیاد مصرف شوند. نوشیدنی سنتی عسل و زنجبیل نیز برای غلبه بر باکتری هلیکوباکتر و درمان بیماری‌های معده مفید است. برای این منظور، سه تکه ریشه زنجبیل تازه را به مدت حدود ۳۰ دقیقه درون دو فنجان آب گرم خیسانده و پیش از هر وعده غذایی میل کنید.

روش های دیگر درمان رفلاکس معده

 • شیر و عسل برای معده بسیار نافع است و روده ها را نرم می کند به سالمندان توصیه می شود اگر می خواهند شیر در معده آنها سریع تر هضم شود با عسل میل نمایند.
 • ۲۰ گرم برگ و ریشه کاسنی را بجوشانید و صاف کرده آن را با عسل صبح ناشتا دو فنجان میل نمایید.
 • از چای برگ گزنه همراه یک قاشق غذاخوری عسل به ازای هر فنجان، روزانه تا سه فنجان بنوشید.
 • روزانه یک و نیم تا دو ساعت قبل از خوردن غذا و سه ساعت بعد از خوردن غذا عسل خورده شود.
 • خوردن عسل با آب گرم درد معده را برطرف می کند.
 • پودر بالنگ مخلوط با عسل مؤثر واقع می شود.
[wpipa id=”2991″]

چگونه می شود از رفلاکس معده پیشگیری کرد؟

بی شک تغییر در سبک زندگی، از ابتدایی ترین روش های پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها از جمله مشکلات گوارشی است، پرهیز از مواردی که در بالاتر ذکر شده است می تواند به بهبود علائم رفلاکس یا ریفلاکس و پیشگیری از بروز آن کمک کند.

بنابراین اگر به رفلاکس معده مبتلا هستید درمان رفلاکس معده با عسل، از بهترین روش هاست همچنین خوردن غذا به اندازه، پرهیز از پرخوری، کاهش مصرف فست فود، نوشابه های گاز دار، سس آماده به خصوص سس قرمز و غذاهای سنگین و زیاد چرب، کم کردن مصرف چای، ترک سیگار و قلیان، کاهش وزن و داشتن برنامه منظم ورزشی (حداقل ۳۰ دقیقه پیاده روی روزانه) در کاهش علائم یا پیشگیری از رفلاکس مؤثر هستند. در ضمن کنترل استرس و تعدیل فشارهای روانی در کنترل رفلاکس بسیار مؤثر است.

نظر خود را درباره درمان رفلاکس معده با عسل در قسمت دیدگاه ها با مجموعه آهوتا درمیان بگذارید.

benefits of honey

خرید عسل

80 دیدگاه برای “5 روش قطعی برای درمان رفلاکس معده با عسل

 1. فرشته گفته:

  زنجبیل ضدالتهاب هست و اگر با عسل پودرشو مخلوط کنید و بخورید برای رفلاکس خیلی خوبه می تونید دمنوش زنجبیل هم بخورید، چند ساله رفلاکس دارم و فقط با زنجبیل و بدون دارو، تونستم رفلاکسم رو آروم کنم، فقط اگر فشار بالا دارید، با احتیاط مصرف کنید.

 2. علی رحمانی بلسبنه گفته:

  سلام من چهارماه هرچی غذا میخورم انگار میاد تو گلوم گیر میشه .دارو خوردم تاثیر نداشت ولی چربی نخوردم بهتر شدم ولی تو‌رژیم‌غذایی بدون روغن خیلی کمه ..یعنی اکثر غذاها سرخ کردنیه .یکم پیاز بخورم دوباره گلوم و گوشم‌ اسید میشه ..خدا فقط شفا بده ..

 3. اصغر گفته:

  درمان رفلکس. من مدت زیادی رفلکس داشتم وخیلی لاغر شدم برای اینکه اشتهام زیاد بشد قرص سیپرو هپتادین یه مدتی خوردم خوردم وبا این قرص خدارو هزارررررمرتبه شکر رفلکس معدم خوب شد ویکبار دیگم با خوردن مولتی ویتامین قوی رفلکسم بر طرف شد خلاصه هر دارویی که باعث افزایش اشتها بشد رفلکسم رااز بین می برد ولی با پر خوری دوباره بر میگردد و هر بار که رفلکسم بر گردد قرص اشتها اور می خورم البته سیپرو هپتادین تداخل دارویی با داروهای اعصاب دارد
  ان شاءالله برای شما هم مفید باشد ویک نکته ی خیلی مهم کسی که رفلکس دارد باید غذاش رو خیلی بجود وارام غذا بخورد بین غذا مایعات نخوردونکاتی که درمورددرمان رفلکس تاکید شده را رعایت کند ولی از همه مهمتر خوب جویدن است .

 4. مریم گفته:

  من چند وقته رفلاکس دارم یه قرص رو نیم ساعت قبل از غذا میخوردم که تأثیر داشت اما یک ماه بعد از قطع قرص دوباره مشکلات شروع شد. امروز با خواندن این مقاله رفتم ماست و عسل خوردم و الان بهترم از صبح همه معده و گلوم می‌سوخت. ممنون از این مقاله مفید.
  در پناه خداوند پاینده باشید.

 5. اسماعیل دویستی فریدن گفته:

  درودبرشما تمام نظراتتان را خواندم من۱ساله با مشکل یبوست درگیر بودم تادچارعفونت توی ریه هام شدم کم کم گلوم ملتهب شددهانم زخم شدوووودایم توی گوگل دنبال جوشانده بودم البته طی۱هفته گذشته
  سینه درد درد بین شانه هاکمردردزانودردبمرورطی۱هفته بتمام علائم قبل اضافه شد
  من از بچگی بامطب و بیمارستان کلینیک ودارومیونه خوبی نداشتم طی۴/۵روزگذشته هرجوشانده ای راخوردم‌ازدردوترس اینقدرسینم داغون بود که التماس خدامیکردم نمیرم تا بچه هام بزرگ بشن.
  دیروزعسل وگرده زنبورکه پدرم بخاطرکبدمیخوره وبالاسرش بودرا۱قاشق چای خوری گرده با۱قاشق غذاخوری عسل مخلوط خوردم۱ساعتی ازدردداشتم میمردم هزاربارگفتم خدایاغلط کردم شب ازدردخوابم بردالبته با عرق نعناوسنجدکه خوردم
  صبح برخلاف۱سال قبل۵/۶دفعه توالت رفتم حالم روبه بهبودی بود این را حس کردم دوباره سراغ عسل وگرده رفتم‌یادم رفته بوددردی که دیشب کشیدم و این بار۱قاشق غذا…گرده با۲ق غ عسل باورکنیدمعجزه کرد….دردسینه و پشت شانه اصلا ندارم معده دردم آرام شده وشیرین بیان دارم میجوم….امیدوارم تجربه به بررسی بخوره واقعافکرنمیکردم معده درداینقدرعذاب اورباشه خداشفابده تمام بیماران راآمین….این راهم اضافه کنم من تادیروزازدردگل گاوزبان مریم گلی بومادران چای کوهی زنجبیل پونه زردچوبه گلاب نعناووووهمه رامیجوشاندم ومیخوردم تنهاخوشحالیم اینه که موفق شدم مطب نرم….

  • هستی گفته:

   سلام اقای دویستی ،
   من هم مثل شما هستم ولی الان دو سال هست که گرفتار شدم و دوبار اندسکوپی یکبار کلونوسکوپی و ده ها نمونه برداری و دو بار از بینیم دوربین فرستادن برای مری و دریچه مری خدا را شکر همش سالم بوده اوایل که شروع شد فقط صبحا هنگام بیدار شدن روی زبانم بزاغ زرد بود که بعد از مسواک زدن تمام میشد تا یک سال این طور بود بعد از سرفه و مزه بد در دهان ،گلودرد و این زردی روی زبانم ۲۴ ساعته شد که حالم بد میشد و از شدت سرفه میمردم تا اینکه بعد از رژیم صد در صد سرفه قطع شد و الان یک سال هست که دهان ،گلو ، زبانم میسوزه و این زردی ذوی زبانم ادامه داره و بعضی روزها له میشه رنج میبرم و دیگه کلافه و خسته شدم و بین این سال چون غذای کافی میترسم بخورم ۲۵ کیلو وزنم کم شده و ناه راه رفتن هم ندارم قبلا هم وزن ایدالی داشتم در ضمن اکثریت داروهای ضد اسید را دکتر تجویز کرده ولی اثری نداشته و همه دکترها نتیجه گرفتن که افسردگی و اعصاب مزمن هست که دارو بهم دادن خوردم برای یک هفته یه طرف بدنم فلج شد و دکتر اورژانس قطع کرد سه روز پیش تو این سایت شمبلیله با عسل را دیدم و شروع کردم خوردن و سوزش گلوم کمتر شده ولی دوباره توی گلوم یه مایع ترس میاد که میمیرم شبها هم خواب خوبی ندارم چون باید همش دهانم اب بزنم از شدت اسید تو گلوم . البته توصیه کردن که عسل صد در صد طبیعی باید باشه که من دسترسی ندارم . شما گفتید گرده منظورتان از گرده چی هست ؟؟شاید به منم ساخت ممنون نیشم بهم جواب بدهید

   • بهاره گفته:

    سلام هستی عزیز. وقتی کندوی زنبور عسل رو باز میکنن، یه جاهایی گرده ی گل جمع شده و دورش عسل هست. یجورایی با عسل مخلوط شده. به نظرم منظورشون همین بوده. اما باید از جای معتبر و مطمئن که کندو دارند تهیه بفرمایین.

 6. Z.j گفته:

  عرق نعنا و بارهنگ و عسل نسخه آقای خیراندیش من اجرا کردم نزدیک بود از سردرد بمیرم دیگه به کسی توصیه نمیکنم چون این نسخه صفرا من برد بالا و خیلی حالم بد شد

 7. عسگری گفته:

  عالی بود باشما موافقم من یه دختر4ساله دارم الان3ساله اسیر شدیم بخدا 2بار بستری شده عسل حرارت ندیدا پیداکردیم 2روزه فعلا منتظریم .عسل ودم کرده شیرین بیان عالیه منم تازه فهمیدم از کسی شنیدم که 90سالشه والانم دارم نتیجشو میبینم .لرزش دست وپاهای دخترم .تنگی نفسش هی پنجررو باز میکنه حتی توبرف وبارون میگه گرمه .سیری وگرسنگی بی مورد .سوزش سردل ومعدش درد شکمی از ناحیه های مختلف وصبحها حالت استفراغ .ومیل نداشتن به صبحانه وعرق بی مورد سردی وگرمی بی مورد ووووووو.اما فقط عسل وشیرین بیان یه کم دم کردشو عالیه صبح ناشتا نیم ساعت قبل صبحانه .شب درست موقع خواب که دیگه هیچی نخورین یه قاشق مربا خوری عسل .البته باید رژیم هم نگهدارین حتی 1بار قانون شکنی یک ذره قندو چای به اثربخشیه درمان لطمه میزنه فقط1هفته امتحان کنین عسل رو خالی بخورین .همین

 8. علی گفته:

  برای رفلاکس معده نیم ساعت بعد از وعده غذایی ۱ق مرباخوری بارهنگ رو در نیم لیوان عرق نعنا یک جو ش بزند با کمی عسل مصرف کنید.قرص اطریفل گشنیزی هم خوب است.قبل از همه بهتره به مدت حدود چهل روز صبحها نان سنگک با عسل و ناهار و شام هم نان سنگک با جوجه کباب یا کباب برگ مصرف کنید

 9. محمدرضا گفته:

  سلام دوستان، بنده شیش ماهه احساس میکنم نمیتونم نفس درست بکشم، صبح کهداز خواب پامیشم اوکی هستم اما نیم ساعت بعد باز احساس خفگی دارم، صدتا دکتر رفتم میگن رفلاکسه، اندسکوپی کردم میگن معدت عالیه فقط رفلاکس شدید دارید باور کنید خواب ندارم از دردش ، ی روز خوب نداشتم دکترم دیگه فایده نداره

  • منافی گفته:

   مصرف کافین قهوه کاکایو شکلات الکل ، مواد غذایی خام رو خیلی محدود کنید(سالاد) ان شاء الله خوب میشید
   بعد از هر وعده غذا یا حتی آب خوردن تا چند ساعت دراز نکشید
   بالش خود را هنگام خواب بلند در نظر بگیرید
   من با رعایت این نکته ها بهتر شدم

 10. حسنی گفته:

  سلام
  خدا خیرتون بده یا این مقالات خوبتون. واقعا درمان صددرصد رفلاکس معده است این عسل یعنی هر چیزی که بگید امتحان کردم ولی هیچکدوم مثل عسل کارساز نبود.
  توصیه میکنم حتما عسل رو صبح ناشتا بمدت چهل روز بخورید و نتایجشو ببینید.

 11. سعید گفته:

  من وقتی غذا میخورم سریع ترش میکنم تاحدی که فشاربه قفسه سینم میاد وسوزش معده شدیدی همراه با خلط احساس میکنم اثم دارم اگه کسی دراین مورد همراهیم کنه ممنون میشم

 12. لعیا گفته:

  یکی از فامیلامون مشکل معده داشت یکی از دوستانش از خارج از کشور براش دارو فرستاده بود باز کرده بود دیده بود چندتا توش سنجد گذاشته من خوندم ۴ یا ۵عدد بادام هم بعد از غذا برا اسید معده خوبه و سعی کنید با رفتن به طبیعت یا هرجور که می تونید خودتون رو شاد کنید

 13. فرزانه اسکندری گفته:

  سلام ح تمن باید بری آندوسکوپی انجام بدی والاسرطان معده ومری وحلق میشه اگر جلوشو نگیری

 14. زهرا گفته:

  لطفا واسه هم نسخه نپیچید کار خطرناکیه..مشکلات متفاوتی باعث رفلاکس میشه که باید توسط پزشک تشخیص داده بشه

 15. آرزو رباط گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام

  ممنونم و از درگاه ایزد منان توفیقات روز افزون شما را مسئلت دارم

  آیا نفخ شکم هم می تواند مربوط به رفلاکس باشد ؟؟

  • خانزاده (پشتیبان) گفته:

   حوزه تخصص و فعالیت آهوتا ، محصولات زنبور عسل هست و تخصص پزشکی نداریم حتما به پزشک مراجعه کنید .

  • خانزاده (پشتیبان) گفته:

   شما میتوانید در کنار داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص ، از عسل ( گون یا آویشن ) و یا بره موم استفاده کنید .
   حتما اصلاح تغذیه ای در رژیم غذایی تون لحاظ کنید .

  • سامیار گفته:

   سلام منم دارم دارو هم زیاد مصرف کردم فایده نداشت الان یه مدته بیست دقیقه قبل از هر وعده غذا یه قاشق مرباخوری عسل طبیعی با سیاه دانه قاطی میکنم میخورم خیلی بهترم خداروشکر

  • اصغر گفته:

   درمان رفلکس. من مدت زیادی رفلکس داشتم وخیلی لاغر شدم برای اینکه اشتهام زیاد بشد قرص سیپرو هپتادین یه مدتی خوردم خوردم وبا این قرص خدارو هزارررررمرتبه شکر رفلکس معدم خوب شد ویکبار دیگم با خوردن مولتی ویتامین قوی رفلکسم بر طرف شد خلاصه هر دارویی که باعث افزایش اشتها بشد رفلکسم رااز بین می برد ولی با پر خوری دوباره بر میگردد و هر بار که رفلکسم بر گردد قرص اشتها اور می خورم البته سیپرو هپتادین تداخل دارویی با داروهای اعصاب دارد
   ان شاءالله برای شما هم مفید باشد ویک نکته ی خیلی مهم کسی که رفلکس دارد باید غذاش رو خیلی بجود وارام غذا بخورد بین غذا مایعات نخوردونکاتی که درمورددرمان رفلکس تاکید شده را رعایت کند ولی از همه مهمتر خوب جویدن است .

 16. قاسمی گفته:

  واقعا این روش رو میشه گفت درمان صددرصد رفلاکس معده است. خدا خیرتون بده خیلی مفید بود. البته به شرطی که عسلش واقعا اصل و خالص باشه و گرنه فایده ای نداره.

 17. نوراله م گفته:

  من حدودا دوساله سرفه خشک دارم ،صبح که از خواب بیدار میشم چندتا صرفه پشت سرهم میکنم که باعث میشه از گلویم خلط زیادی بیرون بیاد یا موقع خواب همینجوری اذیتم میکنه خواهش میکنم اگه کسی دارویی یا پیشنهادی دراین مورد بنظرش میر سه منا راهنمایی کنه بخدا ثواب داره اجرت با حسین شهید

 18. ناشناس گفته:

  دوستان عزیز هرکس رفلاکس معده داره حتما حتما باید درمان را انجام بدهد وبه تعویق نیندازد چون وقتی مزمن بشه تبدیل به سرطان وکارسینوما میشه خیلی جدی بگیرید

  • حسام گفته:

   حتما مدیتیشن کنید و برید پیش دکتر یزدان بد در خیابان فلسطین تهران هستند، منم مثل شما بودم البته بگم خیلی ادم استرسی و عصبی بودم این رو هم با مدیتیشن میتونین درست کنید

  • عبدالحمیددلدار گفته:

   شما علاجت فقط سنجده هسته سیاهه روزانه ۵ وعده خودت تقسیم کن بعد از مصرفش تا یک ساعت نوشیدنی نخور بزار کار خودشو انجام بده

 19. Ameneh گفته:

  سلام دوستان حتما به فوق تخصص گوارش مراجعه کنید تا بیماری شما مزمن نشه.رفلکس قابل درمان هست البته سبک غذایی باید درست بشه.من سالهاست که رفلکس دارم.البته مراقبت غذایی و کنترل استرس در درمان این بیماری موثر است.ولی اول به پزشک مراجعه کنید.

 20. سید عبدالرضا نبوی تروجنی گفته:

  سلام — من سوزش معده و در معده دارم وادارم زرد زنگ میباشد وزی قفسه سینه ام درد می گیره باید چکار کنم
  راهنمایی ام کنید // ممنون

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام دوست گرامی
   مقالات صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و ما اجازه توصیه پزشکی نداریم.
   شاد باشید و سلامت

 21. مصطفی مشیدی گفته:

  سلام من حدود یک ماه است که از سر شکم تا گلو سوزش بسیاری حس میکنم.حالت تهوع زیاد دارم به طوریکه به محض خوردن غذا سریعا آن را بالا می آورم.همچنین دستانم میگیرند و بی حس میشود.گاهی نفسم به کلی بند میرود و عرق میکنم.گاهی هم احساس سرمای شدید و یا گرمای شدید دارم.خواهشمندم کمکم کنید.چون میترسم به پزشک مراجعه کنم.خودم فکر میکنم دچار بیماری بسیار خطرناکی شده ام.ممنون

  • پشتیبان سایت گفته:

   سلام جناب مشیدی
   لطفا اگر قصد مراجعه به دکتر ندارید حداقل از طریق تلفن با یک دکتر مشورت بفرمایید. ما مجموعه زنبورداری هستیم دوست عزیز و تخصصی در پزشکی نداریم.

  • ناشناس گفته:

   داداش سریعا برو دکتر اون ریفلاکس شدید معدته. حتی از درد قلب هم بدتره. و تا گلو درد داره چون اسید معدت میاد بالا. برو ان‌شاءالله با قرص خوب میشی. برای درمان شما فقط قرص خوبه. بعدش برای درمان عسل طبیعی و انجیر.

   باید آخر شب قبل خواب یک قاشق مرباخوری عسل بخورین و بخوابین

  • نیلوفر گفته:

   نیلوفر هستم منم قفسه سینم درد و هم سنگین شده شب ها بیشتر میشه وقت خواب می‌روم بزاق داهنم می پره نفسم برای چند ثانیه قد میشه لطفا کمکم کنن

 22. کیومرث بهمن پور گفته:

  من بیشتر از یک ساله زخم حنجره ناشی از رفلاکس معده دارم ، اگر کسی خوب شده لطف کنه به شمارم زنگ بزنه، خیلی گلو درد دارم خصوصا بعده غدا و موقع حرف زدن

  • علیرضا گفته:

   دوست عزیز، من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم. شما باید حدود چند ماه قرص پنتوپرازول ۴۰ میلی گرم هر صبح نیم ساعت پیش از صبحانه استفاده کنید و پرهیز غذایی کامل داشته باشید. از خوردن شیر، ماست، دوغ و پنیر، هر نوع سرخ کردنی، غذاهای نفخ آور، غذاهای چرب، قهوه، شکلات، شیرینی، فست فود، نوشیدنی های گازدار، سیگار، الکل، گوجه و رب گوجه فرنگی، سیر و پیاز، میوه جات خام و ترشیجات پرهیز کنید.در هنگام غذا خوردن و یک ساعت قبل و بعد از آن آب ننوشید. اسیدمعده به دلیل سردی معده اتفاق می افتد. من از چرب کردن شکم و معده با روغن سیاهدانه و بستن آن با یک شال ( البته نه خیلی محکم ) خیلی نتیجه گرفتم. خوردن عسل طبیعی با آب گرم هم مفید است. عسل، یک پانسمان خیلی خوب برای شفای زخم های گوارشی ست.
   انشاءالله به امید خدا شفا می یابید.

   • هستی گفته:

    سلام
    من کلا قبل از این مشکلات هم غذای نا سالم مثل سرخ کردنی و جرب و فست فود و مخلفات و نوشیدنیهای گازدار و قهوه نمیخوردم ولی یک سال بود که اینهایی که شما گفتید هم از لیست غذام حذف کردم و الان یک سال میشه دیگه فقط صبحها بادام خیس شده از شب ، پنیر بدون گلوتن ، خیار سبز بدون پوست ، با زیتون بدون هیچ چیز اضافه شده و برای عصر هم دو سه کنجه گوشت بره هست و یه روز پیش تو این سایت جوشانده شمبلیله را امتحان کردم سوزش زبانم بهتر شده ولی توی گلوم یه مایع ترش میاد که حالم بد میشه به خدا کلافه ام

 23. الهام گفته:

  ریفلاکس دارم ،،می لرزم،ترش میکنم و تمام صورتم سر میشه،،دست و پاهام سرد میشن،،مور مور میشن،،دلیلش چیه؟دارو گیاهی استفاده میکنم،،عسلم همینطور،،تمام زندگیم مختل شده،،،مشکلم چیه دقیقا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *