خواص عسل خام برای سلامتی انسان

خواص عسل خام را در دنیای جدید بطور جدی بررسی می‌ کنند و در نتیجه می‌ توانند فواید عسل خام را اثبات و توضیح دهند. بسیاری از خواص عسل خام از لحاظ علمی تأیید شده ‌اند و سعی بر این داریم تا در این مقاله این موضوع را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

اما آیا عسل خام می ‌تواند به شما در داشتن زندگی طولانی ‌تر کمک کند؟ آیا به خوردن عسل عادت می‌ کنید؟ شما فقط می ‌توانید با توجه به یک مطالعه در علوم پیرامون، زندگی کنید. بنابراین نتایج همیشه باید در این زمینه باشد.

خواص عسل خام برای سلامتی انسان

در حال بارگذاری...

کسانی که به طور منظم عسل خام مصرف می کنند عمرشان طولانی ‌تر است از کسانی که مصرف نمی ‌کنند. این موضوع باعث تعجب نیست. هنگامی که شما نظر بسیاری از مطالعات دیگر انجام‌ شده در مورد خواص عسل خام را بررسی می ‌کنید، این موضوع نشان می ‌دهد که عسل خام پیشگیری یا درمان بیماری ‌های فردی مانند سرطان، دیابت و بیماری‌ های قلب را در پی دارد.

Benefits of raw honey

خواص عسل خام

این تحقیق نشان می ‌دهد که موضوع کاهش مرگ و میر در همه‌ موارد (خطر مرگ از هر چیزی) در طی پیگیری و خوردن 25 ساله‌ عسل خام نباید ما را شوکه کند.

در این تحقیق ابتدا 665 مرد را مورد بررسی قرار دادند و تنها عوامل خطر، برای بیماری‌ های عروقی را در میان دیگران اندازه‌ گیری کردند. از این 665 مرد، 41 نفر در طی هفت روز با غذا عسل می ‌خوردند. باز هم تعجب ندارد که 41 مرد که عسل می ‌خوردند، به طور کلی سالم‌ تر از 624 مرد که عسل مصرف نمی کردند باشند. پس این موضوع چه چیزی را به ما می‌گوید؟ ما تنها خوردن عسل را فقط در یک هفته نگاه نکنیم چون ما با همین موضوع نمی ‌توانیم نتایج بسیار زیادی را به دست آوریم. با این وجود ما می ‌توانیم بر اساس مطالعات پیگیری 25 ساله نتیجه ‌گیری کنیم و این موضوع مهمی است که بگوییم عسل بخشی از یک رژیم واقعاً سالم است که منجر به زندگی طولانی ‌تر می ‌شود.

افزایش طول عمر با مصرف عسل خام

آیا عسل به تنهایی زندگی را طولانی ‌تر می ‌کند؟ یا تنها یک غذای مصرف ‌شده توسط این افراد است که اغلب آن‌ ها از غذای فرآورده شده، تصفیه شده و مصنوعی جلوگیری می ‌کنند؟ من معتقدم که مصرف عسل بخشی از شیوه‌ زندگی سالم است که این افراد به دنبال آن هستند. از سوی دیگر، مطالعات اخیر نشان داده ‌اند که عسل ممکن است در جلوگیری یا درمان در حیوانات، انسان ‌ها و در شرایط آزمایشگاهی و شرایطی نظیر دیابت، فشار خون بالا، کلسترول و مسائل ایمنی و غیره به ما کمک کند.

ما همچنین می ‌دانیم که عسل خام در آنتی‌ اکسیدان‌ ها و باکتری‌ های سالم مانند اسید و فیلوس تأثیر بسیار زیادی دارد که هر دو به زندگی طولانی ‌تر و سالم ‌تر مرتبط هستند. با توجه به سنی که دارید، اگر فشار خون پایین دارید یا کلسترول کم و قند خون متعادل دارید، میزان بالایی از آنتی‌ اکسیدان ‌های طبیعی در بدن شما وجود دارد. چه چیزی باعث شده که عسل یک گلوله‌ جادویی شود و یا مصرف عسل یک عامل یا غذا در رده‌ غذاهای سالم باشد؟

تحقیقات بیش ‌تری لازم است اما هیچ خطری را در بر نخواهد داشت. روزانه یک قاشق غذاخوری عسل خالص و خام در صبحانه تان داشته باشید و همراه با نان یا دیگر موارد مصرف کنید.

Destruction of sinusitis bacteria with honey

درمان سینوزیت با مصرف عسل خام

آیا مسائل سینوسی مزمن را عسل حل می کند؟ مطالعه جدیدی از محققان دانشگاه آمستردام نشان می‌ دهد که عسل دلیل موثر در کشتن باکتری ‌هایی که سبب سینوزیت مزمن می‌ شود، است. سینوزیت مزمن هر ساله میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می ‌دهد. در سینوزیت مزمن، غشاهای مخاطی در حفره ‌های سینوسی، ملتهب می ‌شوند، باعث سردرد، گرفتگی بینی و دشواری تنفس می ‌شوند. اگر چه این می‌ تواند به علت آلرژی ایجاد شود، سینوزیت مزمن نیز می ‌تواند توسط باکتری ‌هایی ایجاد شود که در بینی و سینوس ‌ها مستعمره می ‌شوند. آنچه که من برای افراد مبتلا به سینوس پیشنهاد می ‌کنم این است که روزانه 1 تا 2 قاشق غذا خوری عسل خام را مصرف کنند یا در چای گیاهی بریزند و نوش جان کنند.

کاهش سطح کلسترول

دانشمندان اخیراً خواص عسل خام را به عنوان یک جایگزین برای قندهای تصفیه شده مورد بررسی قرار دادند و نشان دادند که در مقایسه با شکر، عسل ممکن است تری گلیسیرید پایین خون تولید کند. هدف از پژوهش حاضر تعيين تأثير قند عسل بر تجمع چربي و کلسترول در دو گروه موش بيش از 116 روز بود. آنچه که آن ‌ها یافتند این بود که کلسترول کل در موش ‌های تغذیه شده با عسل پایین ‌تر بود. نتایج نشان می ‌دهد که مصرف عسل خام ممکن است به طور بالقوه کلسترول پایین تر را در طول یک دوره طولانی ایجاد کند. جزئیات مطالعه را می ‌توان در مجله فدراسیون انجمن ‌های آمریکایی برای زیست شناسی تجربی یافت.

Honey mask for pimples

درمان آکنه با عسل خام

پزشکان اخیرا موفق به استفاده از عسل برای درمان فرم شدید آکنه به نام (Hydradentitis Suppurative HS) شده اند. این یک اختلال مزمن و ناتوان کننده است که در عمق پوست است و در آن غده عرق واقع شده است. دکتر یک داروی ویژه عسل به نام Leptospermum بر روی زخم استفاده می ‌کند. این نوع از اثرات ضد باکتری عسل برای بسیاری از ارگانیسم‌ هایی که در زخم‌ های مزمن یافت می ‌شود، حتی با کسانی که مقاومت آنتی‌ بیوتیکی دارند، ثبت شده است.

این اثرات ضد ‌باکتریایی قابل توجهی را نشان می‌ دهد. در یک مورد خاص، یک مرد جوان 17 سال با سابقه 3 ساله این نوع آکنه و قسمت ‌های تکراری آن از تشکیل آبسه دردناک که نیازمند مراقبت‌ های پزشکی و جراحی بود پانسمان عسل را انجام داد و با هر تغییر پانسمان، سلامتی تا زمان بهبودی کامل دیده شد.

شما لازم نیست که از این فرم آکنه شدید رنج ببرید تا خواص عسل بر روی پوست خود را تجربه کنید. آنتی اکسیدان ‌های طبیعی، ضد باکتری‌ ها و پروبیوتیک‌ های موجود در عسل خام اثبات شده است که در برابر تمام نوع های  آکنه و ریزش مو موثر باشد. من به شدت استفاده از محصولات مراقبت از پوست که عسل خام  نیز یکی از آن هاست را توصیه می کنم.

خواص ضد باکتری و ضد قارچی عسل خام

تحقیقات نشان داده اند که عسل خام می تواند باکتری ها و قارچ های ناخواسته را از بین ببرد. این به طور طبیعی شامل پراکسید هیدروژن، یک ضدعفونی کننده است. اثربخشی آن به عنوان یک ضد باکتری یا ضد قارچی بسته به عسل متفاوت است، اما مصرف عسل خام، درمان طبیعی برای مقابله با این نوع عفونت ها است.

عسل بهتر از NyQuil در کنترل سرفه کودکان است

The anti inflammatory benefits of honey

یک مطالعه کار آزمایی بالینی انجام شد که در آن 139 کودک مبتلا به عفونت‌ های تنفسی فوقانی مبتلا به سرفه که در سن 24 تا 60 ماهگی بودند انتخاب و به صورت تصادفی به 4 گروه تقسیم شدند.

گروه اول عسل، دومین DPH، DM سوم را دریافت کرد، اما گروه چهارم یا گروه کنترل به درمان حمایتی اختصاص یافت. پس از تقریبا یک مداخله 24 ساعته، 4 گروه مورد بررسی مجدد قرار گرفتند و میزان سرفه، شدت سرفه و کیفیت خواب در کودکان و والدین آن ها ثبت شد. نتیجه این مطالعه نشان داد که دریافت دوز 2.5 میلی لیتر عسل قبل از خواب باعث کاهش بیشتر اثرات سرفه در مقایسه با دوز این داروها می‌شود. برای کسانی که به دنبال استفاده از عسل به عنوان یک درمان سرفه استفاده می ‌کنند، دوز مورد استفاده در این مطالعه بسیار کم است. 2.5 میلی لیتر تقریبا یک قاشق چای خوری عسل خام است. برای اطمینان از حداکثر کارآیی، توصیه می کنم که به یک قاشق غذاخوری کامل نزدیک شوید.

بازیابی عضلات بعد از استفراغ و اسهال

خواص عسل خام بسیار زیاد است که شامل اثرات ضد التهابی و ضد میکروبی هم می شود. از آنجا که گاستروانتریت یک التهاب حاد می باشد، این که چگونه عسل می ‌تواند به افزایش سرعت بهبودی از استفراغ و اسهال کمک کند، ممکن است توسط یک میکروب (باکتری) ایجاد شود.

یک صد نوزاد و کودکان مبتلا به گاستروانتریت حاد به طور تصادفی به یکی از دو گروه درمان تقسیم شدند که هر کدام شامل 50 نفر بودند: گروه اول یک نوشیدنی برای هیدراتاسیون دریافت کردند و گروه دوم نوشیدنی مخلوط با عسل را دریافت کردند. در گروه عسل، فراواني استفراغ و اسهال به طور معني داري نسبت به گروه دیگر كاهش يافت. همچنین زمان بهبودی پس از خوردن عسل به طور قابل توجهی کوتاه ‌تر شد. در نتیجه، عسل تجمع مجدد هیدراتاسیون بدن را افزایش داده و بهبودی پس از استفراغ و اسهال را  افزایش داد.

خواص عسل خام برای درمان روماتیسم

بیمار مبتلا به روماتیسم برای درمان می تواند هر روز ناشتا یک قاشق عسل خام را که چند قطره روغن سیاه دانه به آن اضافه شده است، میل نماید. به منظور تسکین دردهای ناشی از روماتیسم نیز می توان مقداری از موم عسل را با روغن سیاه دانه و روغن زیتون و روغن کافور به نسبت مساوی از هر یک مخلوط نموده و در موضعی که درد روماتیسم احساس می شود، قبل از خواب مالید و آن را با پارچه ای بست تا گرم شده، درمان حاصل شود.

The benefits of honey for the heart

خواص عسل خام برای اختلالات قلب و عروق

بیماری قلب علت اصلی مرگ و میر مردان و زنان در آمریکای شمالی است. حدود 600.000 آمریکایی بدلیل بیماری قلب هر سال می ‌میرند. برای بیماری ‌های قلبی عروقی صرفاً ایالات متحده 108.9 میلیارد دلار در هر سال هزینه می‌ کند. این مجموع شامل هزینه خدمات بهداشتی، داروها و بهره‌ وری از دست رفته است. علاوه بر این، چند بیمار قلب بدون بیمه می ‌تواند هزینه های متزلزل داروهای قلبی را تامین کند؟ باید به محققان و افراد مرتبط کمک کرد تا بتوان با استفاده  از محصولات خانگی معمول و ارزان قیمت مثل عسل طبیعی برای پیشگیری و درمان مسائل مهمی مثل مشکلات قلب و عروق استفاده کرد.

محققان برای ارزیابی اثربخشی استفاده از عسل خام در آریتمی های قلبی و اندازه انفارکتوس در موش صحرایی تحقیقی کردند. اندازه انفارکتوس مربوط به مقدار بافت قلب است که به دلیل خاموش شدن خون از بین می ‌رود. در بیماری‌ های قلبی، این معمولا توسط یک شریان مسدود شده ایجاد می ‌شود. هنگامی که درمان بوسیله عسل خام تجویز شد، دانشمندان نتایج جالبی را به دست آوردند:

عسل خام تعداد و مدت زمان تأخیری بطنی (VT) را کاهش می‌دهد. VT یک ضربان قلب سریع است که در یکی از اتاق‌های پایین (بطن چپ) قلب ایجاد می‌شود.

عسل خام باعث کاهش تعداد ضربان ‌های اکستوپیک بطنی (VEB) می‌ شود. VEB یک ضربان قلب اضافی است که در محفظه پایین قلب قرار دارد.

عسل خام باعث کاهش طول و بروز فیبریلاسیون بطنی می ‌شود. VF یک مجموعه بسیار سریع و غیر هماهنگ و بی ‌اثر از انقباضات در سراسر اتاق ‌های پایین قلب است.

عسل خام باعث کاهش اندازه و میزان آسیب بافت قلب می ‌شود. واقعا ناشناخته است که چرا و چگونه عسل این کار را انجام می‌ دهد، اما در این تحقیق فرض بر این است که فعالیت ضد عفونی کننده و رادیکال آزاد عسل این عمل را انجام می دهد.

4.7/5 - (6 امتیاز)

2 دیدگاه برای “خواص عسل خام برای سلامتی انسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه ارسال تمام محصولات تا پنج شنبه رایگان است !
بریم به فروشگاه
close-image