5 نکته برتر درباره نگهداری عسل

نگهداری عسل طبیعی، نکات بسیاری دارد که باید به آنها دقت کرد ما سعی می کنیم در این مقاله از آهوتا به 5 نکته مهم درباره نگهداری عسل که هر شخصی باید بداند بپردازیم.

ویدئو نکات نگهداری عسل

[jwp-video n=”1″]

۱. نگهداری عسل متبلور شده یا شکرک زده

در حالیکه یکی از مهم‌ ترین حقایق درباره نگهداری عسل این است که عسل حتی بدون هیچ گونه نگهدارنده و مواد افزودنی، فاسد نمی‌ شود؛ عسل مایع مستعد تغییرات فیزیکی و شیمیایی در طول زمان است و زمانی که به خوبی نگهداری نشود، رنگ عسل ممکن است تیره‌ تر شود و کمی از عطر و طعم خود را از دست بدهد. به همین دلیل و برای اهداف تجاری، یک دوره عمر مفید (تاریخ انقضا) بر روی شیشه ‌های عسل موجود در فروشگاه‌ های عسل درج می‌ شود.

با گذشت زمان، عسل مایع ممکن است بطور طبیعی متبلور شود، فرآیندی که در آن عسل غلیظ ‌تر می ‌شود و ناصاف و دارای ریزدانه قندی می ‌گردد. نرخ تبلور برای انواع مختلف عسل متفاوت است. به عنوان مثال، عسل اقاقیا تمایل به مایع باقی ماندن دارد و قادر است بهتر از انواع دیگر عسل، در مقابل تبلور مقاومت کند، در حالی که عسل گل قاصدک و گل اسطوخودوس، به سرعت متبلور می ‌شوند.

نگهداری عسل طبیعی

 

فرآیند تبلور به آسانی قابل معکوس کردن است و این معکوس ‌سازی به هیچ وجه بر طعم و کیفیت عسل تأثیر نمی‌ گذارد، اگرچه ظاهر عسل را بطور ناخوشایندی تغییر می ‌دهد. بنابراین عسلی که شکرک زده را نباید دور ریخت، زیرا کیفیت آن از بین نرفته است. عسل متبلور را به آسانی می ‌توان به حالت طبیعی آن بازگرداند، برای نمونه می ‌توان آن را بر روی نان تست ریخت، بدین ترتیب عسل متبلور آب شده و قابل خوردن خواهد شد. همچنین می ‌توان شیشه این نوع عسل را درون آب گرم (در حدود ۴۰ درجه سانتی گراد) قرار داد و به محض اینکه ریزدانه‌ های قندی حل شدند، آن را از درون آب گرم برداشته و در محلی قرار داد تا در سریع ترین زمان ممکن خنک شود. به خاطر داشته باشید که از افزودن آب در حال جوش به عسل خودداری نمایید، زیرا عسلی که فرآوری شده یا حرارت دیده باشد، برای چند ماه مایع باقی خواهد ماند. به همین دلیل، برخی تولیدکنندگان تجاری عسل، آن را پاستوریزه می ‌کنند که به موجب آن، عسل به سرعت حرارت دیده و سپس سریعاً خنک می ‌شود تا سرعت فرآیند متبلور شدن آن کاهش یابد، بطوری که اینگونه عسل مدت زمان طولانی ‌تری را درون قفسه‌ های فروشگاه‌‎ ها بصورت مایع باقی خواهد ماند (و ظاهر مطلوبی نیز خواهد داشت).

ویدئو دمای نگهداری عسل

[jwp-video n=”2″]

۲. دمای مطلوب نگهداری

اغلب در میان مطالب مربوط به نکات نگهداری عسل مشاهده می ‌کنیم که عسل را می ‌توان در دمای اتاق نگهداری نماییم و نباید آن را در مکان‌ های بسیار سرد یا بسیار گرم نگهداری نمود. مشکل این است که این موضوع ممکن است گیج‌ کننده باشد، زیرا دمای اتاق در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. برای مثال، دمای اتاق در یک منطقه سردسیر ممکن است در حدود ۳۵ درجه سانتی گراد نگه داشته شود، بنابراین در این گونه مناطق نباید عسل را در  دمای سرد نگهداری نمود، زیرا این کار باعث سفت شدن عسل شده و برداشتن و مخلوط کردن آن با سایر مواد غذایی و نوشیدنی ‌ها را دشوار کرده و همچنین باعث بالا رفتن سرعت شکرک زدن عسل می‌ شود.

۳. از جذب رطوبت بوسیله عسل جلوگیری کنید

عسل باید در یک محل خشک و خنک نگهداری شود و باید اطمینان حاصل نمود که درب ظرف آن کاملاً محکم بسته شده باشد، زیرا عسل تمایل به جذب رطوبت از محیط اطراف خود را دارد که ممکن است به تخمیر و کاهش کیفیت آن منجر شود. همیشه عسل را از شیشه با استفاده از یک قاشق خشک بردارید، زیرا باید ورود هرگونه رطوبت و آب به درون شیشه عسل جلوگیری نمود.

ذخیره سازی عسل

۴. عسل را دور از منابع حرارت نگهداری کنید

عسل را دور از حرارت مستقیم (نزدیک اجاق گاز یا لوازم حرارتی آشپزخانه) یا نور مستقیم آفتاب (نزدیک پنجره ‌ها) نگهداری کنید، زیرا حرارت بیش از حد، با گذشت زمان ممکن است بر خواص عسل تأثیر بگذارد و به همین دلیل است که برخی عسل ‌ها درون ظروف تیره رنگ به فروش می ‌رسند. اگرچه، این ظروف تیره رنگ به مصرف کننده این اجازه را نمی‌ دهند که بتواند در مورد رنگ، ویسکوزیته و تبلور عسل قضاوت کند. در حالی که بسته ‌بندی عسل درون شیشه بوسیله برخی افراد ترجیح داده می‌ شود، بطوری که شیشه نسبتاً خنثی بوده و با مواد غذایی واکنش نمی‌ دهد و منجر به هیچ گونه تغییرات شیمیایی نمی‌ گردد، ذخیره سازی عسل درون ظروف پلاستیکی مخصوص مواد غذایی نیز نباید باعث هیچ گونه نگرانی درباره ایمنی یا سلامت عسل گردد.

۵. عسل را چه زمانی باید درون یخچال نگهداری کرد؟

بطور کلی نگهداری عسل به هیچ وجه در یخچال توصیه نمی شود. برای عسل ‌هایی که بطور طبیعی دارای مقدار رطوبت بالایی هستند، بدون نگهداری به روش مناسب و با گذشت زمان، ممکن است مخمر تکثیر شده و باعث تخمیر گردد. در حالی که تخمیر لزوماً هیچ خطری برای سلامتی ندارد، برخی تولیدکنندگان تجاری عسل، تولیدات خود را پاستوریزه می‌ کنند تا هرگونه سلول مخمر درون آن را از بین ببرند. برای عسل ‌هایی که بسیار روان بوده و نیاز به نگهداری طولانی مدت دارند، نگهداری آن درون یخچال توصیه می‌ شود تا بدین ترتیب از تخمیر احتمالی و تغییر طعم آن جلوگیری شود.

ظروف نگهداری عسل

عسل دارای خاصیت اسیدی بوده و نگهداری و بسته بندی آن در ظروف فلزی بسیار خطرناک است؛ زیرا اسید موجود در عسل موجب خوردگی فلزات می شود و بعد با مواد قندی عسل مخلوط می شود و روی کیفیت عسل تاثیر می گذارد. سالم ترین روش نگهداری عسل در حجم کم ظروف شیشه ای، لعابی یا سفالی است.

شما چه نکات دیگری را برای نگهداری عسل پیشنهاد می کنید؟ لطفا نظرات و اطلاعات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

benefits of honey

خرید عسل

1 دیدگاه برای “5 نکته برتر درباره نگهداری عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *